Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szexuális álmom volt, és...

Ha szexuális álmom volt, és alvás közben magömlésem volt az bűnnek számít?

Figyelt kérdés
Ha lehet igazi keresztények írjanak, és ne olyanok akik szerint az önkielégítés sem bűn, mert az az.

2015. aug. 27. 10:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

Jól beválasztottad, hogy milyen oldalon kérdezel ilyent, Barátom. Na majd kapod az oltást mindenféle ateistától, hogy csak béna vagy a szexhez :D


Amúgy a magánvéleményem az, hogy logikusan:

Bűn csak az lehet, amit tudatosan és akaratlagosan választottál. Ha az álom csak úgy megtörtént, maga az erotikus álom, és a vele járó fiziológia nem lehet bűn semmilyen vallás szerint. VISZONT erotikus álmai annak vannak, aki már napközben is ilyen tartalmúakat álmodozik, az álom csak a napközbeni élmények és tudatos folyamatok leképezései. Következésképpen a kérdést inkább úgy kellene feltenni, hogy napközben erotikus/szexuális dolgokról ábrándozni bűn-e akkor is, ha a kezeidet lekötözöd, és fizikailag nem nyúlsz magadhoz.


De ezt a kérdést olyannak tedd fel, akinek a válaszát el is fogadod.

2015. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
0%
Ha keresztény vagy, akkor bűn.
2015. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%

Maradjunk annyiban, hogy az egyhaz meg a papok sok mindent tudnak befolyasolni (foleg a tudatlanok elmejet), de a biologiat nem. A spontan magomles azert szukseges (!), mert a termelodo spermiumok eleg gyorsan eloregszenek, igy idonkent ki kell oket uriteni.


Ha ellenben neked ilyen gondolataid vannak, hogy ez most bun lehet, keress pszichologust, mert a vallasi orulet kezd elhatalmasodni rajtad.


Tegyuk mindjart hozza, bunt csak akaratlagosan lehet elkovetni, marpedig a spontan magomles minden, csak nem akaratlagos. Az erotikus alom sem az, a hormonok felpezsgese miatt kovetkezik be az is, ami viszont egyenes osszefuggesben all a nemi eressel, vaggyal. Ezt mestersegesen elnyomni csak gyogyszerekkel lehetne.

2015. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

# 1


"VISZONT erotikus álmai annak vannak, aki már napközben is ilyen tartalmúakat álmodozik..."


Ez nem így van, az ösztön az ösztön.


Már az ókeresztény irodalomban is szerepel egy történet. Az apa sivatagi remetének áll, vitte magával karonülő kisgyerek fiát is. A fiúcska növöget, majd serdülőkorba lép, és a szöveg úgy fogalmaz, hogy "nőt életében nem látott, egész addig amíg álmában egy démon meg nem mutatta neki." (Nem csak pucéran nem látott nőt, hanem egyáltalán nem látott, csak csecsemő korában.)


Ez még a szerzetesség kialakulásának nagyon az elején volt, aztán hamar megtiltották, hogy gyerekek és nagyon ifjak szerzetesnek, remetének álljanak. Alapkövetelmény lett az az érettség, amikor már tisztában van az ember az ösztöneivel, és pontosan tudja, hogy miről kell lemondania.


# Kérdezőnek:


Abban viszont igaza van az 1-es válaszolónak, hogy nem bűn, mert nem szándékos.

2015. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy érett felnőtt koromban döntöttem úgy, de éltem 8 évig cölibátusban, és jól tudom, hogy mikor miért voltak erotikus álmaim. Nagyrészt képes voltam kezelni a kísértéseket a tudatos éber fázisban, és olyankor hónapokon-éveken át nem volt semmiféle "biológigi alapú" spontán magömlésem, meg kéthetente automatikus ürítésem. Csak akkor volt, ha a napközbeni ábrándjaimat nem kontrolláltam.


Mindegy, abban megegyezhetünk, hogy MAGA AZ ÁLOM nem tudatos és szándékos, tehát definíció szerint semmiképpen nem lehet bűn, és ez nem világnézeti kérdés.

2015. aug. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy természetes biológiai folyamat, amelyet ráadásul nem tudsz irányítani, és főleg nem tudatosan hoztad létre.


Aki ezt bűnnek tekinti, annál nagyon messzire elmentek otthonról.

2015. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Bűnt tudva és akarva lehet elkövetni. Erotikus álmaid pedig nem csak akkor lehetnek, ha napközben ilyesmin gondolkozol. Elnyomhatod a természetesen megjelenő gondolataidat, de álmodban a természet megoldja a dolgot - az okokat már leírták előttem.
2015. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

# Mr Pofon


Igen, ez így már más szitu, mint amire elsőre gondoltam. Ebben teljesen igazad van.

2015. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
kérlek nyugtass meg hogy ez csak vicc kérdés?hány éves vagy?
2015. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
még egy elvakult hívő.
2015. aug. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!