Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberként hogyan vigaszta...

Hívő emberként hogyan vigasztaljunk egy ateistát úgy, hogy az valóban segítség és ne idegesítés legyen?

Figyelt kérdés
Van egy kedves, aranyos ismerősöm, aki ateista, én pedig keresztény, de jó barátnők vagyunk. Az a helyzet, hogy ő önmagával szemben túlságosan is kritikus, és ebben szeretnék neki segíteni. Nem rég elkövetett egy nagy hibát, azóta eszi rajta magát. Persze, kell a lelkiismeret és néha a bűntudat, de én látom őt, és tudom, hogy ami nála van, az már nem egészséges! Ha keresztény lenne, akkor nem kéne gondolkoznom, hogy mit mondok neki. Isten szereti őt, és ha Isten megbocsát, akkor ő miért ne bocsáthatna meg magának? A gond, hogy ez őrajta nem segít, mert nem hisz benne. Ha elkezdem téríteni, amikor amúgy is bánatos, azzal csak felzaklatom. Persze, nyilván az lenne a legjobb, ha megtérne, de nem lehet egy nap alatt mindent. Most csak az a fontos, hogy valahogy megnyugodjon.
2015. aug. 27. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mitől zaklatott?
2015. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Mondd el neki a saját nyelvén, pl.: Az élet egy tanulási folyamat és abból lesz jó ember, aki hibázik, aztán tanul belőle.
2015. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az jó amit, a 2-es válaszoló javasol.


De vannak helyzetek amikor nem kell vagy nem is lehet mondani semmit. Van amikor a hallgatás a segítség. Érzi, hogy mellette állsz, ez sokszor önmagában is elég, és sokszor több, mint néhány félresikeredett mondat.

2015. aug. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretném pontosan leírni, hogy mit követett el. Egyszerűen leégette magát. A dolog pusztán ostobaságból következett. Elég kínos volt, de szerintem azért nem megbocsáthatatlan.
2015. aug. 28. 00:01
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

És szerinted ő volt a hibás benne?

Ez egy névtelen fórum, miért ne?

A legtöbb tanács helyzetfüggő sajnos.


Erre csak azt tudom mondani, hogy éreztesd vele, hogy nem égette le magát és nem értéktelen.

2015. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
szerintem első sorban segíteni próbáld, és ne segítés látszatával megpróbálni megtéríteni, szerintem ha elmondod neki h pl adott problémára van egy jó idézet a bibliában, vagy h hasonló dolgot neked Isten segített megoldani az még bőven korrekt, mert segítesz vele, a vallási oldalát meg ha akarja félreteszi
2015. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a vallást teljesen kihagynám - de mivel a vallás rovatba tetted, a válasz nem lesz attól független.

Kalkuttai Teréz anya, aki áldozatosan mindenkin segített, aki hozzá fordult, vagy akin látta, hogy tud segíteni mondta: "Nem kérdezek senkitől semmit."

(gondolom látta,hogy lehet segíteni, nem akart semmiféle vitába keveredni: de magad okoztad, te így meg úgy stb)

A szeretet megnyitja a titkok kapuját, szeretettel fordulj felé és akkor intuitíve tudni fogod, mit tegyél, mit mondjál, mi jó abban a pillanatban.

„Arról ismerjenek meg benneteket, hogy szeretitek egymást"

(Jn 13,35)

2015. aug. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként ha a barátod fogadott volna valakivel, hogy összejön veled, biztos te is nagyon boldog lennél, ha valaki mondaná, hogy Zeusznak fontos vagy. És az a lényeg, hogy nek megfelelj. Ha megbuksz a vizsgán vagy meghal a szeretted, Zeusz akkor is szeret.
2015. aug. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Enél már csak azt bírom, amikor egyik szekta úgy vígasztal, hogy te csak jelentéktelen por vagy és legyél hálás azért is, amid van.
2015. aug. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Roland G. ***** válasza:
Én a szeretetemmel,együttérzésemmel és azzal segítenék,hogy érezze,mellette vagyok.Nem idézném a Bibliát,mert anélkül is meg tudja érinteni az a szeretet amit Istentől kaptál és továbbadod neki.
2015. aug. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!