Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református keresztelőhöz is...

A református keresztelőhöz is kell házassági levél? Gond, ha a szülők katólikusok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
ha a szülők katolikusok, miért akarják ref. szertartás szerint kereszteltetni a gyereket?
2010. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert nem vagyunk házasok.

Ott kötelező a házassági levél.

2010. márc. 11. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:

tudtommal nem kötelező

nem egy ismerősöm van, akik nem házasok, és katolikus keresztelője volt a gyereknek


az egyházi törvények sem írják elő, hogy a szülőknek kötelező lenne házasoknak lenniük

nyilván ez lenne az ideális, de ha nincs így, az nem kizáró ok

2010. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem két zsidó vallású rokonom /nem hisznek Istenben/ a keresztszüleim, hogy ezt 1970-ben hogy intézték el az ateista szüleim nem tudom, akik azért meg voltak keresztelve, apám katolikus anyám református, és 3 évesen én is református lettem. Keresztyénné 27 évesen váltam, mikor személyesen elfogadtam Jézust megváltómnak. Egyébként apai ágon vagyunk rokonságban a zsidókkal, apám édesanyja volt zsidó lány, aki katolikusnak kikeresztelkedett, így úszta meg a második világháborút. A keresztszüleim édesanyja 18 évesen megjárta Auschwitz női táborát, a férje a munkaszolgálatot élte túl, a többiek a holokauszt áldozatai lettek.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

KERESZTSÉG



A keresztség szentsége eltörli a bűnöket, Isten gyermekévé és az Egyház tagjává tesz. A keresztségben nevet és védőszentet kap a megkeresztelt. Más szentségek csak a keresztség után vehetők fel.


Katolikus keresztelést gyermek keresztelése esetén legalább a szülők egyikének kell kérni, lehetőleg a lakóhely szerint illetékes plébánián, de megfelelő okból kérhetik más plébánián is. Mindig kérhető a keresztelés a következő plébániákon: Budapesten a Szent István bazilikában, a Zuglói Páduai Szent Antal Plébánián, (XIV. Bosnyák tér) illetve az Esztergomi Főszékesegyházban. Ezeken a plébániákon a plébánosnak a hozzá fordulók szentségekkel való ellátására teljes körű felhatalmazása van.


Az Egyház kéri, hogy a szülők illetve keresztszülők (ha vannak), a keresztelés előtt oktatáson vegyenek részt. (Ez 7 év alatti gyermek keresztelése esetén szükséges.) Az előkészítő foglalkozások száma és gyakorisága a jog szerint nincs megszabva, nem kell indokolatlanul hosszúnak lennie.


A kereszteléshez szükséges, hogy legalább az egyik szülő vállalja a gyermek katolikus nevelését. A gyermek katolikus nevelésére vonatkozó ígéretet akkor is bizalommal kell fogadni, ha a szülők más (idősebb) gyermeküket korábban hitoktatásra nem járatták. A gyermek megkeresztelésének nem feltétele, hogy a szülők egyházilag rendezett házasságban éljenek, illetve visszamenőleg egyházközségi hozzájárulást ("egyházi adót") fizessenek.


A gyermek megkeresztelésének nem feltétele, hogy a szülők egyházilag rendezett házasságban éljenek.

2010. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

19:01 Gyermekkoromban elszántam magam,

Hogy szólok istennek, ha van.


De nékem ő égő csipkefenyérben

Meg nem jelent, se borban és kenyérben,


Hiába vártam sóvár-irigyen,

Nem méltatott reá, hogy őt higgyem.

Karinthy Frigyes

2010. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mikor a terhem roskadozva vittem,

Hátulról szelíden átölelt az Isten.


Ady



Bocs, fejből idéztem, nem biztos hogy pont így van, de ez a lényege.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!