Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gáz nem ismerni a Miatyánkot?

Gáz nem ismerni a Miatyánkot?

Figyelt kérdés
Tudok a létezéséről, csak a szövegét nem tudom. Valaki azt mondta nekem, hogy alapműveltség stb. Én nem érzem úgy hogy gáz lenne...
2015. aug. 29. 21:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
27%
Gáz.
2015. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

Google a barátod. Írd be a keresőbe, hogy miatyánk, és máris ismerni fogod. :)


Én nem tartom gáznak, mert aki nem született vallásos családba, honnan is ismerhetné?

2015. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Nem is szeretném megismerni, csak kíváncsi voltam mások véleményére
2015. aug. 29. 21:20
 4/46 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyáltalán nem gáz.
2015. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem sem gáz, a többi vallás szövegeit sem gáz ismerni. Ha vallásos vagy, ismerd, ha nem vagy az, akkor minek?
2015. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
28%

"Én nem tartom gáznak, mert aki nem született vallásos családba, honnan is ismerhetné?"


Én sem születtem ógörög családba, mégis ismerem az Odüsszeiát és az Antigonét.

Nagyon gáz lenne, ha nem ismerném.


Alapműveltség - ahogy azt a kérdező is megfogalmazta.

2015. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az a "gáz", hogy feltesz egy ilyen kérdést. (És mi is "gázosok" vagyunk, hogy felelünk) Ennyi idő alatt oda-vissza meg is tanulhattad volna. Valahogy tényleg vannak alapműveltséghez (is) tartozó dolgok.

De inkább ezért rossz, hogy itt rágódunk ezen a gumicsonton, amikor tapasztalatból tudom, hogy

Jorge Luis Borges szava annyira igaz:


"Boldogok, akik emlékezetükben tartják Vergilius vagy Krisztus néhány szavát, mert ezek fénybe borítják napjaikat."

2015. aug. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
60%
6, ez teljesen más. Tudod,hogy miket imádkoznak a buddhisták, vagy épp muszlimok?? Nem hiszem...
2015. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként én katolikus vagyok, de nem tartom gáznak, ha egy nem hívő nem ismeri. Miért is ismerné.


#2 és #8 voltam.

2015. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
72%

# 8


Képzeld, tudom, hogy mit imádkoznak a muszlimok, budhhisták, hinduk, zsidók, bahai-hitüek, és nagyjából azt is tudom, hogy mikor mit ünnepelnek.


Utánanéztem, mert úgy gondolom, hogy ez hozzá tartozik az alapműveltséghez.

2015. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!