Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gáz nem ismerni a Miatyánkot?

Gáz nem ismerni a Miatyánkot?

Figyelt kérdés
Tudok a létezéséről, csak a szövegét nem tudom. Valaki azt mondta nekem, hogy alapműveltség stb. Én nem érzem úgy hogy gáz lenne...
2015. aug. 29. 21:13
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
Azzal értek egyet, aki azt mondta hogy nem gáz, elég ha képben vagyok, nem kell tudnom a szövegét fejből de illik tudni róla (ami meg is volt mindig). (Himnuszt azért illene tudnia mindenkinek szvsz)
2015. aug. 30. 20:38
 42/46 anonim ***** válasza:

Illene... amúgy elég az ünnepségeket meglesni, már mikor én sulis voltam akkor is, szokásos Himnusz. 10-ből 9 ember áll némán néz ki a fejéből, vagy épp ha jól takarva vannak akkor totál mással foglalkozik.


Részemről sose értettem minek ennyire túlmisztifikálni a Himnuszt, ez se több mint egy más költemény, ezzel az erővel lehetne bármit énekelni, aztán fogjuk rá, hogy most mindenki ugyan azt énekelte, most máris egy közösség vagyunk.

2015. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

39sörp.

Köszönöm, hogy megbocsátasz, akkor abbahagyom a ruháim megszaggatását, a fejemre a hamu szórását és a [mostanáig tartó] zokogást.


"amit sajnálatos módon nem sikerült értelmezned"


Erről szó nincs, bár mivel összehasonlító vallástörténettel is foglalkoztam halmozottan valláskárosult-fogyatékos vagyok.

Megismétlem, mert félreérthető volt:

El kell néznetek, ó dicső ateisták, hogy

ebből a kérdésből, miszerint "Gáz nem ismerni a Miatyánkot?" kihallottam a keresztény hit degradálását, lenézését.

[link]

Na, Isten veletek! akarom mondani a genetika és a kvantumfizika legyen veletek. Nekem elég lesz a Jóisten is.

2015. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
0%

"Egy püspök utazik a tengeren. Hajója kiköt egy elhagyott szigeten, hogy vizet vegyen fel. A püspök is partra száll, elsétál a sziget mélye felé. Egyszer csak kiáltó hangokat hall. Arra felé megy,hát egy vén remete térdel arccal az ég felé és kiabál:

– Legyen átkozott az Isten! Legyen átkozott az isten!

– Mit csinálsz, te szerencsétlen? – kérdi a püspök elszörnyedve.

– Imádkozom.

– De hát rosszul imádkozol! Azt kell mondani: Legyen áldott az Isten!

A remete hálálkodik.

– Látod, az Isten vezérelt téged ide! Köszönöm, hogy megtanítottál arra, hogyan kell imádkozni.

A püspök visszamegy a hajóra. Már messze bent járnak a tengeren, amikor távoli rikoltást hallanak. Odafordulnak, és látják, hogy a remete fut a vízen a hajó után.

– Állj meg, püspök, állj meg! Elfelejtettem, hogyan kell imádkozni!

– Menj vissza! – szólt a püspök mélyen megrendülve. – És imádkozz úgy, ahogy eddig!"



Egészen biztos, hogy tudnunk kellene a Miatyánkot???

2015. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

# 44


"Egészen biztos, hogy tudnunk kellene a Miatyánkot???"


Na most erre a kérdésre csak az fog tudni válaszolni, aki tudja a Miatyánkot. :)


Egyébként a Himnusszal kapcsolatban is van ilyen tanmeséd?

Vagy szerinted a Himnuszt azért illik ismerni, elég csak a Miatyánkot száműzni az általános műveltség listájáról?

2015. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

A tanmesével csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy teljesen mindegy, hogy külsőségeinkben hajszálpontosan lekövetjük-e a protokollt, ha belül megfelelünk a követelményeknek.

Lehet valaki belül férges úgy is, hogy pontosan felmondja a Miatyánkot, és hibátlanul énekli a Himnuszt!

2015. szept. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!