Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan győzzek meg vkit h...

Hogyan győzzek meg vkit h Isten LÉTEZIK?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 15:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
26%

,,A Biblia nem más mint egy ember által kreált bálvány. Annyi benne az önellentmondás, mint égen a csillag. Talán csak azért van ennyi vakhitű, mert a többségük egyszerűen lusta volt elolvasni és józan ésszel szóról szóra értelmezni a Bibliát."


Igen, ez igaz. De nem mindig kell ilyen sértőnek lenni :) Inkább úgy fogalmaznék, hogy rengeteg a lelkileg sérült ember, akinek vigaszra, reményre van szüksége. Ha tudatosan még fel is dolgoznak sok mindent, tudat alatt reménytelenül igénylik az ,,igazságot".

2015. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
14%

#11

És téged miért nem érdekel az igazság, ha te nem vagy lelkileg sérült?

2015. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%
Engem érdekel az igazság :) De ezt nem meríthetem egyetlen forrásból, pl. Biblia. Inkább jobb szeretek mindent megvizsgálni.
2015. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
24%
Akkor furcsa, hogy csak ostoba előítéleteket ismételgetsz, nem volt elég alapos az a vizsgálat.
2015. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell senkit meggyőzni. A jó vita titka egyébként is az, hogy nem elsősorban meggyőzni akarod a másikat az igazadról, csak ismertetni vele azt, megértetni az okokat, hogy te miért gondolod úgy, ahogy gondolod. Itt jön be a nagy kérdés: neked magadnak milyen indokaid, érveid vannak a magad számára, hogy "Isten márpedig van"? A jó vita "2. törvénye" pedig az, hogy először is tisztázni kell, miről vitatkozunk. Ki vagy mi az az "Isten"? Pl. mikor a tudományok rovatban fedésbe kerülnek asztrofizikai és filozófiai kérdések (pl. ősrobbanás kapcsán), az Isten szó használatát gondosan kerülni szoktam, mert egy nagy csomó emberi képzet kapcsolódik ehhez a szóhoz.
2015. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%

szerintem sosem fogod tudni meggyőzni, ez nem ilyen egyszerű, ha valaki egyszer csak hisz/nemhisz Istenben az rengeteg dolgot von maga után, érvekkel soha senkit nem lehet meggyőzni egyik oldalról sem, persze támogatni illetve magadat megvédeni kiválóak, tehát kellenek az érvek és a tények, de pusztán ezzel nem fog sikerülni, már mikor a vita elkezdődik mindenki előre eldöntötte magában hogy mi lesz a véleménye, és ahhoz ragaszkodni fog ha törik ha szakad


egy kevés meggyőző ereje persze lehet az ilyen vitának, de az csak 100 eseményből 1 lesz ami megváltoztatja az illető véleményét

2015. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
52%

Emberek nem akarok bántani senkit de mikor ilyeneket olvasok amiket ti itt elővezettek komolyan félni kezdek!

Hogy jut el valaki ilyen fanatikus szintre ?

2015. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk támassz fel pár halottat, csinálj faxa bort egy hordó vízből, járj a vízen, sokszorozz ételt, ilyesmik. Ezek múltkor is hatásosak voltak.
2015. aug. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

De miért akarod meggyőzni?

Semmi értelme nincs.Jó múltkor olvastam ezt a mondást:

"Kit meggyőznek bár ellenére,mégsem változik véleménye"

Ha nem akar benne hinni nem fog,és ezzel semmi probléma nincs.Ha erőszakoskodsz,csak bajt csinálsz,hiába csomagolod még magad előtt is a jó szándék köntösébe a dolgot.

2015. aug. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Sehogy. Vagy meggyőzi maga Isten, vagy ha nem, akkor te sem tudod.

Bőven elég, ha elmondod neki az evangéliumot és beszélsz arról, mit tett Jézus az életedben. Utána neki kell eldöntenie, hogy kell-e ez neki vagy nem.


Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn 6,65 És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.

2015. aug. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!