Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistak! Ti miert neztek le,...

Ateistak! Ti miert neztek le, es utaltok minket, amikor mi, hivok udvariasak es kedvesek vagyunk veletek?

Figyelt kérdés
Nem egyszer olvasom ateistak kommentjeit ,mikor valaszolnak,es olyan taho,lenezo stilusban teszik ezt ,hogy nagyon bantonak erzem . Szerintem egy hivo sem akarja ratok eroltetni a hitet (itt nem szektasokrol beszelek ill. csak nevleges keresztenyekrol),mi csak a velemenyunket mondjuk el,de nem hulyezunk le senkit,es tiszteletben tartjuk a velemenyetek! Ti miert nem vagytok ilyenek? Miert nem tudtok lehulyezes es lenezes nelkul valaszolni es velemenyt alkotni?

2015. aug. 31. 19:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
erre én is kíváncsi vagyok, nekem apósjelölt ilyen megrögzött hitellenes és sajnos páromat is agyban befolyásolta ebben, mert ugyan az lett :/
2015. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olcsó általánosítás.

Az ateisták között is eltérő típusú emberek vannak - van, aki lenézi a hívőket, és van, aki nem.

Mint ahogy a hívők között is megtalálható mindkét típus.

Szerinted te nem nézed le az ateistákat egy ilyen kérdésfeltevéssel?

A történelem tükrében pedig az minimum csacskaság, hogy egy hívő sem akarta soha másra eröltetni a hitét.

2015. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Kedves Bontonton! Én pont, hogy nem nézem le őket, mert kivétel nélkül, mindig udvarias vagyok minden ateistával ,tiszteletben tartom a véleményüket, akkor is ha nem értenek velem egyet! 10 ateistából talán 1 volt, aki kedves volt velem, és úgy közölte a véleményét, de a legtöbb sajnos ,akivel én találkoztam akár élőben, vagy akár itt váltottunk üzenetet/kommentet, azok nagyon utálatosak voltak velem!A valóban hívő emberek nem nézik le az ateistákat, csak a névleges keresztények!

Tehát csak azt akartam mondani, hogy igazából az ateizmus is egy vallás, de ott sokkal több kirekesztést tapasztalok, mint keresztény berkekben!

És kérlek, NE a katolikus egyházzal azonosítsd a kereszténységet, mert az az egyház SOSEM volt keresztény és nem is lesz az! csak névlegesen keresztény! Katolikus testvéreim ettől függetlenül szeretem, de szerintem ők meg vannak tévesztve, mert nem tanítják meg nekik, mi az igazi kereszténység!

2015. aug. 31. 20:04
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Itt inkább nézőpontokról van szó! Egy ateista, legalábbis erősen szkeptikus ember semmi vallási dolgot nem fog elhinni: se Isten(eke)t, se démonokat/angyalokat, se halál utáni életet. Egy nem hívő nézőpontjából fontos megértened (már pedig ha erkölcsös ember vagy, megérted), hogy mindez csak kitaláció, mese. Hihet bárki felőlem a horoszkópban is, ET-ben, az UFÓ-kban vagy az ici pici tündérkékben, nincs különbség.


Ez persze nem jelenti azt, hogy bárkit le kellene nézni, azzal én sem értek egyet. El kellene fogadnunk a másik ember nézőpontját, és ezt sokan meg is tesszük. A probléma ott kezdődik, amikor egy hívő teljes magabiztossággal beszél teljesen bizonytalan dolgokról előttünk! Vagy amikor azzal fenyegetőzik, hogy a pokolba kerülünk, mert nem hiszünk abban, amiben ő. ,,Ha a hívőkkel lehetne vitatkozni, már nem lennének hívők a Földön." /Doktor House/

2015. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Clark Kent.. ***** válasza:
100%

@Kérdező


A kérdésed merő általánosítás, nem mindegyik ateista olyan. Ennyi erővel a keresztényeket is meglehetne bélyegezni, mert köztük sem mindenki olyan nagyon rendes.


"És kérlek, NE a katolikus egyházzal azonosítsd a kereszténységet, mert az az egyház SOSEM volt keresztény és nem is lesz az! csak névlegesen keresztény!"


Csak felhívom a figyelmedet, hogy a Katolikus Egyház kb egyidős a kereszténységgel. Kr.u 110 körül - vagyis a János apokalipszise után - már ismert név volt a "Katolikus Egyház", ahogyan olvashatjuk egy ókeresztény dokumentumban. Teológiája pedig jóval közelebb áll az Óegyház tanításához, mint a 19-20. században alapult felekezetek, akiknek a tanításai az ókori egyház szemszögéből merő eretnekség.

2015. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden hívő udvarias és kedves, sokan inkább csak egymás között, felekezeten belül. Nem is tudom, kik utálják jobban egymást, a hívők-ateisták vagy a katolikus-protestánsok. Mindegy.


Nekem az is idegesítő, amikor valaki elvont, kis mosolygós, kedves, végletekig rendes és naiv emberke beszél a hitéről égre emelt tekintettel és csillogó szemekkel :D Akkor azt mondom ok, nem mondok semmit :) Nem vagyok bunkó, csak inkább elmegyek szó nélkül :)

2015. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves Bontonton! Én pont, hogy nem nézem le őket, mert kivétel nélkül, mindig udvarias vagyok minden ateistával..."

Szomorú, hogy a saját kérdésfelvetésedben nem ismered fel a lenézést. :-(

Az utálatról meg annyit: nem nagyon tudok olyan példát a történelemből, amikor ateisták a hitük miatt öltek volna hívőket - ellenkező példát ( nem csak a keresztény hitből!) napokig lehetne sorolni.

2015. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyéztek le senkit, csak erkölcstelennek, pokolra valónak tartotok, aki majd jó nagy büntetést kap és meg is fogja érdemelni. Ez nem szimpatikus. Ráadásul nagyon sok hívő előadja ezt a baromi ellenszenves "úgy is meg fogod bánni, majd ha öreg leszel, ez lesz, az lesz, akkor meg fog változni a véleményed, nekem lesz igazam a végén". Öszintén, ettől leforr az agyvizem.
2015. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Kedves Utolso! En sosem mondok olyat egy ateistarol ,hogy erkolcstelen lenne,es hogy pokolra valo lenne! En maximum a sajat velemenyem mondom el , de kivetel nelkul hozzateszem,hogy az o velemenyet is elfogadom,es elfordulni sem fogok tole! Van par ateista rokonom ill. baratom,akik annak ellenere ,hogy utalatosak,mikor ez a tema szoba kerul,en megis kitartok mellettuk ,szeretem oket teljes szivembol (sajnos egyik ateista rokonom az edesapam. :( ),es max egyszer mondom el a velemenyem! Tehat a keresztenyek kozul sem mindenki traktalos ,es utalatos, legalabbis aki szivbeli kereszteny ,mint en,az az ateista baratai es rokonai mellett is kitart!


Anti keteszteny egyhaznak a romai katolikus egyhazat tartom,es azert ,mert ok rosszul tanitjak a Bibliat,es nem az igaz,szivbeli keresztenysegre tanitanak,es sok mas tevtanitasuk is van,pl. hogy a papokat "atyanak" kell szolitani,amivel azt sugalljak,hogy a katolikus egyhaz meg tudna minket valtani,holott ,csak Jezus lehet megvaltonk. Vagy pl. hogy a papa szava merfoldekkel fontosabb,mint amit a Biblia mond. Nekem tobbek kozt ezek nem tetszenek benne. Katolikus testvereimet ettol fuggetlenul nagyon szeretem,(a legjobb baratnom ,aki olyan mintha a hugom lenne szinten r kat.) es nem hibaztatom oket ebbeli tevedeseik miatt, egyszeruen finoman jelzem felejuk a velemenyem, hogy Jezussal kell kez a kezben jarni!


Tehat,kerlek ne vadoljatok azzal ,hogy lenezek barkit is ,mert ez nem igy van! Engem tenyleg nem zavar,ha valaki mast hisz mint en! Csak szeretnem ,hogy engem se tartsanak hulyenek,bigottnak stbnek,kb ennyi az igenyem! :)

2015. szept. 1. 01:15
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Te azt mondod, hogy te nem ilyen vagy. Oké, elhiszem. Aztán arról beszélsz, hogy általánosságban a keresztányekkel ki milyen. Ez a gond. Ha te nem is vagy ilyen, amikor már hatvanszor lettem átkozva, ostoba erkölcstelen állatnak titulálva, pokollal fenyegetve, időnként fiatal gyerekként, felnőttek által, őszintén nincs türelmem a témához és ha pl. közeterületen akar valaki ilyennel traktálni, akkor egyszerűen elutasítom az egész párbeszédet. Erre már volt olyan reakció nem kevés, hogy az illető csak még jobban elkezdte mondani, hiába kértem meg, hogy ne.

Mikor a mostani lakótársam éppen költözött be, akkor pl. Jehovások pofátlankodtak be. Láthatták, hogy bútort pakol, fáradt, hatalmas a rendetlenség, de akkor is jöttek és hiába mondta nekik, hogy nincs ideje, csak mondták a magukét, hogy ők most épp neki segítenek. Úgy kellett őket kidobni, mert nem érték fel ésszel, hogy éppen cuccol, hogy hozzá tudjon férni a holmijához.

Ezek után nekem nincs türelmem, mert rengetegszer belefutottam olyanba, akik nem értettek a szép szóból.

2015. szept. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!