Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem nevelés útján "tanulta...

Aki nem nevelés útján "tanulta" el a vallását, mi alapján választ a világban jelenlévő vallások közül?

Figyelt kérdés
Egy elkötelezett keresztény, muszlim, buddhista vajon megvizsgálja-e más vallások szempontjait illetve megkérdőjelezi-e ezek létjogosultságát?
2015. szept. 2. 20:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Gondolom megismerés alapján.
2015. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy megvizsgálja, de csak 2 módon teheti:

1: mi a hibás a másik vallásban?

2: mi az a másik vallásban, ami az ő hitét erősíti (a saját vallásában)?

2015. szept. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A tipikus az, hogy az ilyen nem választ vallást magának.
2015. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, valamilyen trauma hatására, hogy megváltozik a gondolkodása.

Ilyenkor azt a vallást választja, amelyikkel kapcsolatba került - ha ez több, akkor valamilyen irracionális szempont szerint választ.

2015. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hasonlóképp gondolom én is, de kivételesen inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi, miként látja ezt egy vallásos ember?
2015. szept. 2. 21:05
 6/26 anonim ***** válasza:

Megvizsgálhatja. De mindegyik vallás másból indul ki, így nem valószínű hogy nagyon elcsábul.


Például keresztyénség alapja az, hogy mindenki bűnös, és Jézus megváltása által bűnbocsánatot nyerünk.

Ha valaki ebből indul ki akkor se a zsidó, se a muzulmán vallásban nincs benne a nagy bűnbocsánat meg irgalom, csak rendeletek sorozata.


Lehet hogy egy ortodox zsidónak meg az erkölcstelen, hogy a keresztyének nem tartanak be minden rendeletet, és megbocsátást várnak.

2015. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%

A tapasztalat az, hogy a börtönökben is, azokból lesz keresztény, akiknek cellájába Bibliát tesznek...azokból meg muzulmán, akikhez Koránt tettek be.

Ami közel van és sokan követik, arra vevők az emberek a csordaösztön miatt is.


A kisebb egyházak/felekezetek ezt nem tudják megvalósítani, így ők más oldalról kompenzálnak, és azt a kevés hívőjüket elitnek állítják be, ezzel más ösztönöket ébresztve az emberekben.


Ezekből következtetve, szerintem a vallásosság, vagy az adott vallás közelsége váltja ki, vagy az ember vágyainak kielégítése. Aztán persze van a szűkebb réteg, akik nem tudják elfogadni a világunkat egy személytelen, akaratlan és kiszámíthatatlan létnek, ezért bizonyos mérlegelés után eldönti, hogy mely vallás áll a legközelebb az ő igazságérzetéhez.

2015. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ha valakit az eredendo vallasa szerint nevelnek, akkor mire a sajat tudatara ebred, mar az adott vallas van beleegve a lelkebe. Csak ugy mint az anyanyelv eseteben. Persze kesobb megtanulhatsz uj nyelveket, de ettol meg az anyanyelved nem fog megvaltozni.
2015. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy voltak meg nem válaszolt kérdéseim és Isten megkeresett és válaszolt. AZTÁN elkezdtem olvasni a Bibliát és minden helyére került, amit addig is belül éreztem, hogy helyes, de a világ addig mást mondott. Most már nyugodt vagyok.


De vajon érdekes e a saját megtapasztalásom, hisz úgy látom, hogy azok biztos választ tudnak, akik át sem élték...

2015. szept. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

A pszichológia-tudomány szerint az embereknek az életük folyamán meghozott döntéseiknek 80%-ban nem racionális az alapjuk, és mindössze csak 20% az a döntés, amit racionális alapokon hozunk meg.


A dolog természetéből fakadóan a vallás választása nem egy racionális dolog. (Ha mégis, akkor inkább képmutatásról van szó, nem hitről vagy meggyőződésről.)

2015. szept. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!