Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem nevelés útján "tanulta...

Aki nem nevelés útján "tanulta" el a vallását, mi alapján választ a világban jelenlévő vallások közül?

Figyelt kérdés
Egy elkötelezett keresztény, muszlim, buddhista vajon megvizsgálja-e más vallások szempontjait illetve megkérdőjelezi-e ezek létjogosultságát?
2015. szept. 2. 20:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok, fenti hsz-ban alátámasztottam a hitemet.


Mohamed is azt állította Isteni kinyilatkoztatást közöl, viszont mivel támasztható ez alá?

- Jézus erkölcse sokkal magasabb, mint Mohamedé (nem szólít erőszakra)

- Jézus élete, magaviselete erkölcsös, míg Mohamedé nem (embert is ölt, hogy terjessze a hitét)

- Jézus feltámadt, Mohamed egyszerű halandó volt

- Jézus próféciákat teljesített be, Mohamed nem

- Jézus csodákat tett, Mohamed nem

Mi igazolja tehát Mohamedet, hogy írása az Istentől származik? Semmi.


Isten vagy Személy, ami teremtésétől különáll – ezt tanítják a monoteista vallások, zsidó, keresztény, iszlám – vagy nem létezik személyes Isten, ahogy a keleti vallások tanítják. Vagy, vagy.

2015. szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A vallásokat érdemes erkölcsi értékük alapján összehasonlítani. Egy fontos esszé e témában : Albert Schweitzer: a keresztyénség és a világvallások (Albert Schweitzer, a gondolkodó c. könyvben van benne Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya)


2 idézet

„Fiatal koromtól fogva megvolt az a meggyőződésem, hogy végül minden vallásos igazságnak el kell jutnia oda, hogy felfogható legyen úgy is, mint logikusan átgondolható igazság. Ezért úgy vélem, nem szükséges, hogy a kereszténységnek a gondolkodással és a többi vallással való vitában kiváltsága legyen, hanem az eszmék harca közepette egyedül a benne foglalt igazság hatalmában kell bíznia.”


"A brahmanizmus-buddhizmus és a kereszténység közötti harcban a szellemi és az erkölcsi ütközik egymással. Indiaiakkal való vitáikban újra és újra találkoznak majd ezzel a mondattal: ”A szellemiség nem erkölcsiség”, azaz a szellemivé válás az Istenhez való eljutásban önmagáért van, s végül is mint a legnagyobb, fölötte áll minden erkölcsinek is. Mi keresztények azonban azt mondjuk: ”Szellemiség és erkölcsiség egy és ugyanaz. A legmagasabb szellemiség a legmélyebb erkölcsiségben szerezhető meg, s folyamatosan a legmélyebb erkölcsiségben fejeződik ki.”


A keleti vallások megismeréséhez érdemes elolvasni Lao Ce: Tao Te King ill. Kulananda: Buddhizmus.


A szenvedés oka Buddha szerint a vágyakból fakad. Ezért minden vágyunktól meg kell szabadulni. A nyugati világban a keleti vallásokat (buddhizmus, tao, zen) elég nehezen lehetne megvalósítani, ha minden vágyadtól megszabadulsz, mi fog motiválni, milyen céljaid lesznek? Ha nincs tartásod, céljaid, meggyőződésed el fog taposni a világ. Nem lesz erkölcsi tartásod, közömbössé válsz.

Ha minden vágyad megszünteted, saját lelked számolod fel. Míg a kereszténységben a személyünket nem leépíteni kell, hanem megtisztítani a rossztól.

2015. szept. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

„Az Út tanulmányozása az Én tanulmányozása. Az Én-t tanulmányozni annyit tesz, mint megfeledkezni róla. Ha megfeledkezel az Énedről, megvilágosodsz. A megvilágosodás azt jelenti, hogy eltűnt a válaszfal az Éned és mások között.”


>A vallásokat érdemes erkölcsi értékük alapján összehasonlítani.<

Olvasom Jób könyvét. És nem értem, isten miért szórakozik a szerencsétlennel. Kettejük közül isten alacsonyabb erkölcsi szinten áll, mint Jób.

2015. szept. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

„Olvasom Jób könyvét. És nem értem, isten miért szórakozik a szerencsétlennel. Kettejük közül isten alacsonyabb erkölcsi szinten áll, mint Jób.”


Jézus Krisztusnak JÓ volt az az Isten Akitől jött. Jób sem tagadta meg az Istent, (felesége így „vigasztalta”: „átkozd meg az Istent és halj meg”.) Isten jutalomban részesítette Jóbot a próba kiállása után, még többet kapott vissza mint eredetileg volt.

Ha próbára tétetünk az megtiszteltetés mintsem „kicseszés” Isten részéről.


Isten embereinek sokszor sokat kellett szenvedniük, pl. Jézus, Jeremiás, Pál. Dávid mielőtt király lett sokáig száműzetésben élt a hegyekben, mert Saul meg akarta ölni, stb.

2015. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

„„Az Út tanulmányozása az Én tanulmányozása. Az Én-t tanulmányozni annyit tesz, mint megfeledkezni róla. Ha megfeledkezel az Énedről, megvilágosodsz. A megvilágosodás azt jelenti, hogy eltűnt a válaszfal az Éned és mások között.”


Egy bukott világban ez nem túl kecsegtető. Lelki öngyilkosságról beszélünk egyébként.

Míg Jézus tanításának középpontjában valami pozitív, a szeretet áll.

2015. szept. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Úgy érzem a kommented nekem szól, és nem gondolom hogy kekeckedel, inkább azt, hogy ez tényleg érdekel tégedet:-)


"Az un. teremtő mondanivalójának számos interpretációja létezik, a legtöbb világvallás erre épül." - de ez csak azért van, mert a vallások "interpretáció"-kat gyártottak. Mindig az eredetit kell megvizsgálni, és ami nem egyezik azzal, el kell vetni.

Ezért voltam én könnyebb helyzetben, mert engem nem fertőzött meg a különféle vallási tanítás.

Először is meggyőződtem arról, hogy a Bibliai TÉNYLEG Istentől ihletett könyv, és ettől kezdve más vallásos könyvnek nem volt előttem tekintélye. Tehát ez a zavaró tényező - kiiktatva.

Hamar rájöttem, hogy a Biblia nem elsősorban vallásos könyv, ez a mi EMBERISÉGünk élő történelme. Benne van a kezdet és az, mi lesz az ember jövője. Minden, amit Istennel kapcsolatban hallok, azt a Bibliából ellenőrzöm - úgy van-e? Ha igen, akkor elfogadom, és ha kell alkalmazom az életemben, de ami nem bizonyítható a Biblia tanítása alapján, azt elvetem.


" Mi tesz egy adott vallást hitelessé, ha a központi eleme azonos vagy legalábbis hasonló mindnek?" - én nem így látom ezt. Az igaz, hogy minden keresztény vallás a Krisztusi tanításra épül, de mindenütt fellelhető az a pont, ahol eltérnek az ő tanításától, DE ahhoz hogy ezt felismerd, alaposan, állandóan és rendszeresen(naponta) olvasni kell a Bibliát, úgy, ahogyan azt a Zsoltárok 1:1-5 verse tanácsolja, és akkor garantált az is, amit Isten ott ígér:-)


"Mi alapján mondható el, szerinted, hogy nem egy másik vallás üzenete az "igazság"?" - erre a Jézus válaszát küldöm el neked: tehát gondolj Jézus szavaira, hogyan különböztethető meg a jó vallás a rossztól: „minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Nem hozhat a jó fa rossz gyümölcsöt, sem a rossz fa jó gyümölcsöt” Máté 7:17, 18 De a 15 és a 16-os verseket is érdemes elolvasni


" Hogyan támasztod alá a saját hited, ha nem ismered az alternatívákat? " - ebben is Jézus volt a segítségemre. Két útról beszélt. Nem háromról. Nincsen csak két alternatíva Krisztus szerint: vagy engedelmeskedünk Istennek vagy nem. Ezért nem érdemes alternatívákat keresni, mert nincsen Krisztuson kívül más megmentő.


Nézd azt írja a 2 Timóteusz 3:16, hogy a"teljes Írás Istentől ihletett". Ha ezt el tudod fogadni, akkor hidd el a rendszeres tanulása elvezet az az igaz, "keskeny" úthoz. Majd akkor eldöntheted, hogy akarsz-e járni rajta. De ameddig nem találtad meg olvasd, és olvasd a Bibliát. Isten a szellemével egít a megértésben, és a megtalálásában. Csak rajtad áll:-)


Bár csak megtalálnád, hogy megismerd Isten békéjét, "amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által." Filippi 6:7

2015. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!