Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tesz egy adott vallást...

KZitus kérdése:

Mi tesz egy adott vallást hitelessé, ha a központi eleme azonos vagy legalábbis hasonló mindnek?

Figyelt kérdés
Az un. teremtő mondanivalójának számos interpretációja létezik, a legtöbb világvallás erre épül. Mi alapján tudod eldönteni, melyik a helyes?

2015. szept. 7. 19:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"pusztán érzelmi okokból választanak így vagy úgy az emberek."


Meg még a kulturális környezet ami számottevő, például egy keresztény civilizációban felnőtt ember, az őt ért hatások miatt sokkal inkább választja a kereszténység valamely felekezetét mint egy számára idegen civilizáció idegen vallását.

2015. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, ezt kifelejtettem.
2015. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Lebannen ***** válasza:
Pontosan az.
2015. szept. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom nem azonos a teremtő koncepció


én keresztény vagyok ,hogy miért pont ebbe a világnézetbe tértem be pl az Iszlám vagy a Buddhizmus helyett, amiket már korábban is ismertem, hosszú kifejteni


A keresztény felekezetek között pedig olyan alapon érdemes választni, hogy megvizsgáljuk hogy a biblia alapján melyik lehet a leghitelesebb, természetesen az eredeti nyelv a legjobb, vagy legalább többféle forrás összehaosnlítása, ne hagyjuk magunkat megtéveszteni átírt bibliák által, pl jehova tanúinak új világ fordítása álltal sem


hívjuk segítségül a történelemtudományt is, hiszen így sokkal világosabb képet alkothatunk, olyan forrásokat hazsnáljunk amelyeket széles körben elismernek keresztény és nemkeresztény emberek is, mindennek nézzünk utána, ne engedjük, hogy hamis történelmi adatokkal félrevezessenek minket olyan szervezetek mint az őrtorony társaság


vizsgáljuk meg azt is, hogy van e az adott felekezetnek valamilyen alapja, hogy ő magát az eredetinek mondja, pl vissza tudja e vezetni magát az első keresztényekig, vagy csak azt állítja, 1919-ben az ő vezetőiket kinevezte Jézus, persze a hogyanra már nem tudnak válaszolni

2015. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Mi tesz egy adott vallást hitelessé...?"


A válasz: TE!

Te teszed az adott vallást hitelessé, mégpedig azért, mert először Te létezel, aztán jöhet az, amit vallasz, tehát a vallás. Ha Te nem létezel, hol van számodra vallás? :)

2015. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!