Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves tanúk. Olyanokat...

Kedves tanúk. Olyanokat mondanak rólatok, amiről szeretnék meggyőződni: Mit tartotok a szellemi táplálék fő forrásának?

Figyelt kérdés
A bibliát, vagy az őrtorony folyóiratot?
2015. szept. 7. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Itt a válasz:


[link]

2015. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Közben én is megtaláltam: (10-11. sor)


A 2015. Március 15.-i Őrtorony a 8.oldal, 4. bekezdésében ezt írja:


>>Az elmúlt években Jehova szervezete egyre nagyobb hangsúlyt helyezett arra, hogy a tanítás egyszerűbb és világosabb legyen. Nézzünk három példát. Az első Az Őrtorony egyszerűsített kiadása. Ez a kiadás szeretetteljes ajándéknak bizonyult azok számára, akik nem beszélnek jól egy adott nyelvet, vagy nem tudnak jól olvasni. Sok családfő azt tapasztalta, hogy az egyszerűsített kiadásnak köszönhetően a gyermekei jobban megértik Az Őrtorony folyóiratot, a szellemi táplálék fő forrását. Sokan megható szavakkal fejezték ki a hálájukat az egyszerűsített kiadásért. Egy testvérnő például leírta, hogy korábban nem mert hozzászólni az Őrtorony-tanulmányozáson. De miután elkezdte használni az egyszerűsített kiadást, le tudta küzdeni a félénkségét. Ezt írta: „Most már többször is hozzászólok a tanulmányozáson, és elmúlt a félelmem. Nagyon hálás vagyok Jehovának és nektek!”<<



- Eddig az volt, hogy 'a szellemi táplálék fő forrása' a Biblia. Egy kicsit nem figyel oda az ember, és ez már ki is cserélődik az Őrtoronyra?


Most akkor te hazudsz, 23%-os, vagy az őrtorony?

2015. szept. 7. 20:42
 3/9 A kérdező kommentje:
Ebben a tördelésben a 4.5. sor.
2015. szept. 7. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Hazudni? Kérdező, hogy van az, hogy ismeretlenül, ilyen rosszindulatú váddal illetsz valakit, valakiket? Mert e kérdést igazán nem mondhatod jóindulatúnak, hiszen magad is tudod a választ, TUDNOD KÉNE, ha ilyen szinten belelátsz az irodalmainkba, vagyis olvasod őket - legalábbis online. Mert akkor csak a két forrást kéne összevetni, az általam linkeltet és azt, amit te KIRAGADTÁL, és rájönnél, hogy mi is az Őrtoronyról írt jelző valódi jelentése!


A cikk az Őrtorony folyóiratot NEM a Bibliával veti össze értékben, nem aszerint, azzal összehasonlítva határozza meg annak jelentőségét, hanem az ember által kiadott művek között. Így az bizony ma az Istentől származó szellemi táplálék fő forrása, mely amennyire csak a jelen ismereteink engedik, a Bibliára támaszkodik és nem az emberi hagyományokra és a pogány eredetű hamis vallásos tankokat propagálja.

2015. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én kérdeztem, kedves nézek, de nem látok. Nem vádoltam senkit hazugsággal.


" Így az bizony ma az Istentől származó szellemi táplálék fő forrása"


köszönöm a válaszod, ez mindenre magyarázat.


Te is azt hiszed tehát, amit az őrtorony sugall: ihletettek a kiadványok.

2015. szept. 10. 15:22
 6/9 A kérdező kommentje:

"Hazudni? Kérdező, hogy van az, hogy ismeretlenül, ilyen rosszindulatú váddal illetsz valakit, valakiket?"


mint fentebb írtam, nem tettem ilyet. de ha tettem volna, ezt válaszolnám:


TÖLED TANULTAM.

2015. szept. 10. 15:24
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"Én kérdeztem, kedves nézek, de nem látok. Nem vádoltam senkit hazugsággal."


Két lehetőséget kérdeztél, én, vagy a szervezetem hazudik, ez alapvetően vagy az én, vagy a szervezetem hazugságát sugallja. Tehát nem kell magyarázkodnod, hazugságot feltételeztél vagy nálam, vagy szervezetemben, ami végük is mindegy. Nem is adtál harmadik lehetőséget, mint pl. hogy egyik sem hazudik, hogy te tévedsz, ez szóba sem került.


"Így az bizony ma az Istentől származó szellemi táplálék fő forrása"


köszönöm a válaszod, ez mindenre magyarázat."


A magyarázat teljesen egyértelmű és minden becsületes ember számára világos, ezt leírtam.


"Te is azt hiszed tehát, amit az őrtorony sugall: ihletettek a kiadványok."


Na ez a hazugság!

Hazugságot pedig tőlem nem tanultál.

2015. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nos, te elősször bemásoltál, TÖRVÉNYTELENŰL, egy jw.org-ra mutató címet, amit a jw.org felhasználói szabályzata alapján nem tehetsz meg. ebben az van, hogy a biblia az elődleges szellemi táplálék. erre én bemásoltam egy örtorony cikket, ami az örtornyot nevezi meg elsődledes szellemi tápláléknak.


nem tölled tanultam a hazugságot, hanem a hazugnak nevezést tanultam tölled. :-)

2015. szept. 11. 18:48
 9/9 anonim ***** válasza:
A fő forrás az, amiből a szellemi táplálék készül, mint például az örtorony.
2015. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!