Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan szabadulhatnék ki...

Hogyan szabadulhatnék ki ebből az erkölcstelenségből, bujaságból?

Figyelt kérdés

A szüleim komoly vallásos neveltetésben részesítettek és tetszett, szerettem.

Viszont elkerültem nagyvárosba és belekóstoltam a nagybetűs életbe... Nem iszok, nem cigizek vagy drogozok, de a szexuális életem annyira fellendült, hogy szinte mindent kipróbáltam amit ki lehetett biszexuálisként. Jelenleg is van 3 szexkapcsolatom. Viszont lelkiismeretfurdalásom van. Csak az a baj, hogy élvezem csinálni, nagyon is. Hogyan tudnék innen kiszabadulni???

21/F



2015. szept. 8. 08:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Használj óvszert, beszélj tanácsadóval! (Pszichológussal.) Nem vagyunk a szüleink, bár sokáig elkísérnek az elvárásaik.

Hát a szüleid elvárásai alól ezen a téren 21 éves férfiként nem árt már kiszabadulni. ;)

2015. szept. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanígy Sodoma és Gomora, meg a körülöttük levő városok, amelyek ezekhez hasonló módon paráználkodtak, és idegen test utáni kívánság hajtotta őket, például szolgálnak, amikor az örök tűz büntetését szenvedik" (Judás levele 7)


Minél inkább belesüllyedsz a bűnbe, annál inkább eltorzul az istenképed, annál inkább megkeményedik a szíved, annál nehezebbé válik, hogy megtérj és bízzál benne. Ezt magamról tudom, mert évekig maszturbáltam, amit már 8 éve abbahagytam , mégis szörnyű hatásai vannak rám nézve, az Isten iránti bizalmam még mindig nem állt helyre, sokszor gyötörnek a kárhozattól való félelmek azóta is.


A megoldás pedig:

"álljatok ellen az ördögnek, és elfut tőletek"

Mindig lehet nemet mondani a kísértésre, és sátán nem vehet rá, hogy bármi bűnt tegyél. Az ő hatalma kimerül a kísértésben. Ha az ember kitart a kísértésben, elnyeri az élet koronáját, amit az Úr ígért az őt szeretőknek (Jakab 1:12).

Azzal, hogy nemet mondasz az ördögnek, igent mondasz Istennek, és ő megjutalmaz. Remélhetőleg meg fogod találni azt az örömöt, ami nem mulandó, mint az érzéki vágyak kielégítése.

2015. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"évekig maszturbáltam, amit már 8 éve abbahagytam , mégis szörnyű hatásai vannak rám nézve, az Isten iránti bizalmam még mindig nem állt helyre, sokszor gyötörnek a kárhozattól való félelmek azóta is."


Hűha... ha ez tényleg így van, akkor ne haragudj meg, de nem ártana orvosi segítséget kérned. Nem rosszból mondom! De ha ez komoly, hogy te még 8 év után is egy ilyen dolog miatt szenvedsz, akkor ennek ideje lenne már véget vetni!

NEM a maszturbálásnak vannak rossz hatásai rád, hanem mentális zavar áll a dolog hátterében.


Máskülönben jó választ adtál.

2015. szept. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
49%
Addig, amíg a saját bőrödön nem érzed a hátrányát, addig nem fogsz leállni. Miért is tennéd, hiszen ez az élet igazi élvezete. De ahogy egy korábbi hozzászóló is írta, majd ha összeszedsz valami betegséget és járni fogod az orvosokat, akkor majd leállsz magadtól.
2015. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Én az első tripper utáni, penicilin kúrám után vadultam be.
2015. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A másik végletbe se menj át. Az, ha valaki elfojtja a vágyait, az a rossz. Sok katolikus lány ideges, hogy nem teszi meg. És a szexxel nincs semmi baj, csináld, de ne olyan intenzíven, ha úgy jobb.

Azon vagyok meglepődve, hogy a 21. században még mindig erkölcstelenségnek tartják egyesek, hogy a szex bűn...

Amerikában már a 60-as években se volt az.

Inkább örülj, hogy beindult a szexuális életed. :D

2015. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem az Isten iránti kapcsolatom egyáltalán nem romlott a szexuális vágyaim óta. Inkább az keltett bennem gyűlöletet (nem Isten iránt) hogy másoktól halottam, hogy a szex bűn...

Istenben hiszek, tudom, hogy ő nem olyan, aki megfosztaná az emberiséget eme csodálatos érzéstől.

2015. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A kereszténységben nem a szex bűn, ezt érdemes tisztázni, csupán a házasságon kívüli szex.

Persze ha a mai korhoz is igazodunk, akkor azt mondanám, hogy az ember azzal szexeljen, akivel párkapcsolatban van. Ne csalja meg a párját, illetve ha egyedülálló, akkor ne menjen bele egyéjszakás dolgokba.

2015. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ima, önuralom, a bűnnel való felhagyás.
2015. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Elképesztően undorító az az erő, ami megpróbálja ezt a bűntudatot kialakítani a nemi élet miatt.

Amugy mi lett veled azóta?

2019. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!