Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók hogyan viszonyulnak...

A zsidók hogyan viszonyulnak a keresztényekhez? Lenézik őket?

Figyelt kérdés
Még nem találkoztam zsidó vallású emberrel, de olvastam róluk egy pár dolgot. A kérdésem nem rasszista jellegű, csak kíváncsi vagyok.
2015. szept. 8. 12:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik tanárom volt zsidó vallású. Nem nézett le, ugyanolyan barátságosan viszonyult hozzám, mint a többi diákhoz.
2015. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Osztálytársam volt zsidó. Nem nézett le senkit, ugyanúgy elökörködtünk mint mindenki mással.
2015. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Duenna ***** válasza:
31%
Természetesen, mint minden emberi közösségek között vannak emberi érzelmekkel megáldott emberek, így a zsidók között is vannak. De a zsidó vallás és a zsidónak született, de ateista zsidó többség nem tolerálja a kereszténységet, sőt, magát a nemzsidó emberiséget sem. Abból kell kiindulni, hogy a zsidók tartják kezükben a globális világhatalmat a kamatos pénzrendszerükkel.
2015. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

" De a zsidó vallás és a zsidónak született, de ateista zsidó többség nem tolerálja a kereszténységet"


Ezt alá tudod valamivel támasztani?

2015. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
82%
Van ilyen kategória amúgy, oda tedd fel: Kultúra és közösségek -> Vallás
2015. szept. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Ez egy butaság!
2015. szept. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Duenna ***** válasza:
26%

4-es Andizsuzsi!

Alátámasztottam: "Abból kell kiindulni, hogy a zsidók tartják kezükben a globális világhatalmat a kamatos pénzrendszerükkel." + Nézd meg Izraelt, amikor népírtást csinál Palesztínában. Döntsd el, hogy ez most vallási háború, vagy pénzügyi, politikai, vagy gazdasági háború, vagy mind a négy egyszerre? Talán Európában nem ugyanezt teszi az európaiakkal szemben?

2015. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
16%

A Talmudon nevelkedett "vérzsidók" nem csak hogy lenézik a gójokat, még csak emberszámba sem nézik õket.

A gój Latin elnevezése "ethnicus".

A nem zsidó emberek is lenéznek jó pár etnikumot, nem kell ahhoz zsidónak se lenni

2015. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"A zsidók hogyan viszonyulnak...?"


Konkretizálnád.


1. zsidó származású vallásos zsidók vagy

2. zsidó származású ateista zsidók vagy

3. ortodox, neológ, haszid stb. irányzatú vallásos zsidók


Ezen belül is személyfüggő.


Keresztényeknél is lehet árnyalni a képet.

A különböző felekezetekhez (katolikus, protestáns, ortodox stb.) tartozás, vallásos meggyőződés és vallásgyakorlás mértéke szerint.


Ez is egyénfüggő.

2015. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én már találkoztam többel is.

Mondjuk egyikük sem ortodox.

Van, aki ugyanúgy él, mint bárki más.

De vannak olyan körök, ahol nagyon számít a származás. Náluk a baráti társaságban is mindenki zsidó, házasságnál is fontos, hogy a választott az legyen. Valamennyire lenézik azt, aki nem az. Ez kb. olyan, mint amikor az orvos szülők gyereke is orvos lesz és csak orvost fogadnak el komoly párjául.

2015. szept. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!