Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus bennünk vagy mellettünk...

Jézus bennünk vagy mellettünk van?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta Jézus nem él bennünk hanem mellettünk van és a Szent Szellem sem él bennünk hanem rajtunk van . Igéket is kérek :)

2015. szept. 11. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igéket nem tudok mondani,de én soha nem úgy érzem,hogy bennem vagy mellettem volna Jézus.

Mindig föl nézek az égre ,szerintem fent van az Úrral.Ott ül a jobbján és ha kérem és kell, akkor segít és vezet engem.

2015. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
A prófétáknak adatott meg utoljára,hogy a Szent Szellem által megvilágosodjanak.Szóval nem lehet bennem.
2015. szept. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Jó és Jézus ?
2015. szept. 11. 19:22
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
A 12 apostolra gondoltam prófétaként.
2015. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet Jézussal Bennünk vagy mellettünk van?
2015. szept. 11. 19:24
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Van az a rajz amikor az egyik válladon az ördög, a másikon egy angyal kuporog(vagy repül).Szerintem a gondolatokban van ott Jézus.
2015. szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
ohhh te jó ég
2015. szept. 11. 19:30
 8/18 anonim ***** válasza:

háromszor magára mondja Jézus, "én vagyok a világ világossága" kétszer ránk? tibennetek van a világ világossága - Isten országa

Jn 8:12

„Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága”

„Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.” (Lk 17,21)


Tehát? bennünk van. És ha beszélgetsz egy emberrel: köztetek van - a Logosz (Szó) révén.

Szépen, figyelmesen, odaadó figyelemmel beszélgessünk egymással- hisz Istennel beszélgetünk.

2015. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi végre :D Nekem van elképzelésem ,de kíváncsi voltam másokra is.
2015. szept. 11. 19:34
 10/18 A kérdező kommentje:

Ezek merültek fel bennem .

Jézus kopogtat szívünk ajtaján ha befogadom ő bennem él.

Ha egy embert megtud szállni a démon akkor a Szent Szellem vagy Jézus miért nem.Szent Szellem templomai.

Miért hasad szét kárpit Jézus halálakor ?

2015. szept. 11. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!