Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus bennünk vagy mellettünk...

Jézus bennünk vagy mellettünk van?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta Jézus nem él bennünk hanem mellettünk van és a Szent Szellem sem él bennünk hanem rajtunk van . Igéket is kérek :)

2015. szept. 11. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

igen, Simone Weil írja: Jézus az ajtónál és szelíden vár. Nekünk kell az ajtót kinyitni, Ő nem fog erőszakoskodni.

*

"Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem". Jel 3,20

*

A kárpit: a Szentek Szentjét takarta el, a templomnak azt a részét, ahol egy éveben egy ünnepen a főpap kimondhatta a Szent Nevet - máskor nem mondták/írták le Isten nevét zsidók.

Jézus Krisztus a megtestesült Logosz: Isten Szava, Neve.

Ettől kezdve megnyilvánult a világban - emberként - és mondható Isten Szent Neve: Jézus Krisztus.

2015. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kérdező:kopogtatott már a szíved ajtaján.

Majd írd le ha megtörtént,mert ezek szerint mindenkinek más erről a véleménye.

2015. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Roland G. ***** válasza:

1.2Tim 1,14

A rád bízott drága kincset őrizd meg a bennünk lakozó Szentlélek által.

1Kor 3,16 :Nem tudjátok, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke bennetek lakik?

1Kor 6,19:Vagy nem tudjátok, hogy testetek a bennetek levő Szentlélek temploma, akit Istentől kaptatok, és ezért nem a magatokéi vagytok?


2.Jn 1,12

Akik pedig befogadták, azoknak hatalmat adott arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazoknak, akik hisznek az ő nevében..(Itt Jézusról van szó)

Róm 8,10:Ha pedig Krisztus bennetek van, bár a test halott a bűn miatt, a Lélek élet az igazság miatt.

2Kor 13,5:Önmagatokat tegyétek próbára, hogy hitben jártok-e! Önmagatokat vizsgáljátok meg! Vagy nem ismeritek fel magatokon, hogy Jézus Krisztus bennetek van? Ha nem, akkor még kipróbálatlanok vagytok.

Gal 4,19 :gyermekeim, akiket újra fájdalmak között szülök meg, amíg kiformálódik bennetek Krisztus.


Egy keresztényben benne lakozik Krisztus és Szent Szellem is!

2015. szept. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Isten áldjon csodás igék :D
2015. szept. 11. 23:31
 15/18 anonim ***** válasza:
35%
Jézus mindenhol ott van. Ott van a lábadban, ha éppen zarándokolsz, ott van a kezeidben ha éppen valami szívhez szólót rajzolsz vagy festesz, stb. Tőlem nem kapsz igéket mert nem vagyok biblianáci. :)
2015. szept. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

"De akiben nincs Krisztus Szelleme/Lelke, az nem az övé." Róm 8:9


"Maradjatok énbennem, és én tibennetek." Ján 15:4


"Akié a Fiú, azé az élet; akiben nincs meg Isten Fia, az élet sincs meg abban." 1 Ján 5:12

2015. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jézus bennünk van s mellettünk is.


bennünk van,éheztem s ti enni adtatok,szomjaztam s ti inni adtatok,mezítelen voltam és felruháztatok és ti felruháztatok,börtönben voltam és ti meglátogattatok,beteg voltam s ti ápoltatok.

s kérdik Jézustól,mikor cselekedtünk mi ezt veled?


ő azt mondta,bizony mondom néktek,ha valaki ezt cselekedi másokkal,velem teszi azt.

mikor Jézus tanai szerint élünk cselekszünk akkor mint tanítónk bennünk van.


mellettünk van,s én veletek vagyok most,s az idők végezetéig,örökön öröké.

ha valamit elakarunk érni,s kérjünk a segítségét,ő segít.

erőt ad nekünk a minden napi életünkben és segítő kezet nyújt felénk.

ha elfogadjunk őt,ő soha nem hagy el minket.


"Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat

és megnyitja az ajtót, ahhoz bemegyek és vele vacsorálok, és ő én

velem".


igen ez így van,de ebben is ami nagyon fontos az a szó hogy HA VALAKI MEG HALLJA!


9,válaszoló szép volt amit Írtál.

2015. szept. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Még Igék:

1 Kor

3,16 Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma [rész 6,19. 2 Kor. 6,16. Eféz. 2,21.22. 1 Pét. 2,5. Zsid. 3,6.] vagytok, és az Isten Lelke [Róm. 8,9.] lakozik bennetek?


2 Kor

6,16 Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti [1 Kor. 3,16.] az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom [3 Móz. 26,12.] bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.

2015. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!