Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a szó amit a katolikusok...

Mi az a szó amit a katolikusok mondanak a fantasztikus filmekre, sorozatokra, könyvekre?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy valami olyasmit mondtak hogy "azért nem olvassa el a Harry Potter könyveket, mert a biblia szerint ez ...". Mert valami olyasmi, hogy a keresztények nem nézhetnek/olvashatnak ilyen fantasztikus elvont dolgokat mert a biblia azt mondja, hogy ezek ... (és erre mondtak egy szót, és én ezt a szót keresem).
2015. szept. 19. 10:18
1 2
 11/14 szp72 ***** válasza:
49%

Idézet a cikkből:


"Tudjuk, hogy a meseműfajban mozgunk. Tudjuk, hogy az elbeszélt dolgok nem valóságosak, pontosabban szólva: csupán fantázia-valóságok. Ámde a fantázia-valóság is értékelhető, különösen, ha annyira beékelődik a való világba, mint Rowling könyveiben. Ha egy mesében vita folyna a zsebtolvajlásról, és az elbeszélő a zsebtolvajok oldalára akarná állítani az olvasót, vagy vita folyna a zsidók kiirtásáról, és az elbeszélő az antiszemiták oldalára próbálná állítani az olvasót, őket mutatva be irigylendőnek és követendőnek: gyermekeink kezébe adnánk-e az ilyen mesét? Értékrendje a mesének is van. A Potter-mesékben a mágia pozitív érték."

2015. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a Harry Potteres dolog hülyeség.

Szerintem Kovács Gábor atyának nem csak az lehetett gond, hogy a HP-t olvasta, hanem, hogy pár hét alatt. Sok más dolog mellett ez kifáraszthatta és a fáradtság a testre és a lélekre egyaránt rossz hatással van.

Abban igaza van neki és XVI. Benedek pápának, hogy nem jó, ha valaki - akár a HP, akár más ok miatt - a mágiával kezd ismerkedni. De a Harry Potterben szereplő mágiának nem sok köze van a szellemidézésekhez, szemmel veréshez, asztaltáncoltatáshoz, stb. (Mondjuk a könyveket nem olvastam, csak a filmet láttam.)

2015. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
szp72: és akkor mi van ha a mágia pozitív érték benne? Még mindig nem értem. EZ EGY MESE. Bakker, egy 8 éves gyerek nem veszi komolyan, nemhogy egy felnőtt ember. Ha a Bibliának minden egyes mondatát komolyan kéne venni, akkor én most valószínűleg 4 perc keresés utána találnék valami hülyeséget benne, ami alapján halálra kövezhetnélek. De ugye nem teszem ezt, mert rengeteg benne a metafóra, a MESÉBEN MEG SOK A MESÉS ELEM TE ATYAGATYA!
2015. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A Gyűrűk Urát pl. egy mélyen hívő katolikus ember írta. Jól írták előbb: pont, hogy nem a katolikusok, hanem ezek a neoprotestáns szektások tiltanak be mindent.

Amúgy okkultnak szokták mondani, de az okkultizmus egy tág fogalom.

2015. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!