Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan változtatta meg a...

Hogyan változtatta meg a vallás az életed?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 14:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Egyszer el kellett menni egy rokon kölyök miatt a templomba,volt ott egy MILF csaj,akivel másnap összefutottunk és emlékezett rám...fél évig jártunk.


19/F

2015. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A vallás? Az tönkretett. Mert a közvetlen közelemben a vallásosok szétszekálták a fejem.


De aztán találkoztam Jézussal... azóta nagyon jó.

2015. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rájöttem,hogy mi a saját utam.Nem a vallások.
2015. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nos, én is úgy vagyok ezzel az egésszel, mint a 3. válaszoló, rájöttem, hogy nem a vallás az én utam.


Én komolyan gyakoroltam a vallásomat (kereszténység), de az én életemre semmilyen hatással nem volt. Talán az is benne van ebben, hogy én túlságosan szkeptikus alkat vagyok ahhoz, hogy kétség nélkül el tudjak hinni olyanokat, amiket például a Bibliában olvashatunk. Ettől függetlenül foglalkozom még a kereszténységgel, vallástörténeti szempontból, viszont én már nem vallom magam vallásosnak.


A vallás döbbentett rá, hogy ez az egész valójában nem nekem való, így most már egy másik utat járok.

2015. szept. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: ettől függetlenül hiszek Jézus Krisztusban.
2015. szept. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Keresztényként nőttem fel, jártam templomba, viszont csak azért mert a szüleim így akarták. Miután már nem a szüleimmel éltem, nem gyakoroltam a vallást.


Azonban 2 év után úgy éreztem nem vagyok boldog. Elkezdtem több vallás után is kutatni, és azokat a dolgokat amiket jónak láttam betartottam. Azóta jobban szeretnek az emberek, keresik a társaságom, sikeresebb vagyok. Nem tartom magam egyetlen vallás követőjének sem, viszont mindennap saját imádságot mondok el, próbálok pozítivan gondolkodni. A depresszióból kígyógyultam, mindenben a jót látom meg.

2015. szept. 21. 19:02
 7/12 Listva válasza:
Apai ágon az őseim evangélikus lelkészek voltak, és a nagybátyám is, édesanyám testvére pedig katolikus apáca. Ennek ellenére a vallás nem vonzott. Viszont később megismertem olyan embereket, akik valóságosan ismerik Istent (az Ő Fián, Jézus Krisztuson keresztül), megtértem, elkezdtem komolyan venni a Bibliát (elhittem, hogy az tényleg Isten Igéje), és az gyökeresen megváltoztatta az életemet. Megtapasztaltam Isten szeretetét, gondoskodását. Ha valaki átadja neki a romlott, bűnös életét, cserébe kap egy új életet, amihez nincs fogható. Csak ne templomban keresse, mert ott kevés a ténylegesen megtért és újjászületett ember. Az én nagyapám, nagybátyám, nagynénim se volt az, azért nem volt vonzó számomra az ő vallásuk.
2015. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyet értek az utolsóval, gyerekként próbáltak hittan órákra járatni, a tanár kiabált néha velünk, engem haza is küldött mert rossz gyerek vagyok stb... attól hogy valaki vallásos az még nem jelenti azt hogy ismer Istent, meg is értem azokat akik a vallás ellen vannak. Én önmagamban mindent letisztázok és szeretetteli, boldog életem van.
2015. szept. 26. 15:05
 9/12 anonim válasza:
hobbibol elkezdem olvasni vallasokrol, kicsit tanulmanyozni oket es rajottem, hogy erdekel a tema. nem vagyok kulonosebben vallasos (inkabb deista), de.nem is itelem el a tobbieket, ha ok azok (a hatar az isten neveben gyilkolas, az mar nem okes). de ha nem lennenek a vallasok akkor az Angyalok es Demonok unalmas lenne!
2015. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Attila_the_hun ***** válasza:
Én csak az angyalokban hiszek. Kár, hogy a legtöbb már foglalt.
2015. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!