Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudom hogy Jézus sebeiben...

Tudom hogy Jézus sebeiben meggyógyultunk. De hol van arra is utalás, hogy a lelki betegségekből is?

Figyelt kérdés
Keresztények válaszát várom
2015. szept. 23. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Újszövetség végig erről szól :) Pontosabban erről is.
2015. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jézus soha nem ígérte, hogy aki hisz benne, annak soha nem lesznek fizikai vagy pszichés betegségei. Azt viszont ígérte, hogy akik szenvednek, azokat meg tudja vigasztalni, hiszen ő átment a legszörnyűbb szenvedéseken. Hozzá tudunk futni segítségért.
2015. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pelgrim ***** válasza:

Mt 5.3

"Boldogok a lélekben szegények, mert övék a mennyek országa."

2015. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

jöjjetek hozzám minjáan kik fáradtak vagytok és terhek alatt roskatok,én nyugalmat adok nektek.

én vagyok az út az igazság és az élet,senki sem mehet az atyához csak is én általam.

íme az ajtó előtt állok és zörgetek,aki meghallja a hangomat és kinyitja az ajtót ahhoz bemegyek.

nem hagylak el téged,és nem maradok el tőled,veled vagyok minden nap,a világ végezetéig.


a lelki betegséget csak is Isten tudja gyógyítani.

Isten táplálja a lelket is.

2015. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

A lélekre nincs igérete Istennek, hogy meggyógyitotta. Hanem engedelmesség és a bűnnel szembeni kitartás által lesz egészséges.

Itt vannak az igék amiket kigyűjtöttem a lélek egészségéről:


- Jakab 1:21

- Zsidó 12:3-4(!) ; 13:17

- I.Péter 2:11 ; 2:25

- Róma 2:8-9

- Máté 11:29

- Lukács 21:19

2015. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Roland G. ***** válasza:

Ézsaiás 53. a Messiás megváltói művéről szól,s ott található a következő vers:Mert lelke szenvedése folytán látni fog...

Jézus lelke szenvedett,hogy a lelki problémákból is legyen számunkra gyógyulás.Elvetettség,szégyen,keserűség stb.ezeket mind elhordozta a kereszten,hogy cserébe megkaphassuk az ezekből való szabadulást hit által,ugyanúgy ahogyan fizikai sebeket ejtettek rajta,hogy mi fizikai értelemben is gyógyulást nyerhessünk.


A 23.Zsoltárban pedig ezt írja Dávid az Úrról,mit pásztorról:lelkemet megvigasztalja.Eredetiben :HELYREÁLLÍTJA!

2015. szept. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!