Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Eltávolodtam Jehova Tanúitól,...

Eltávolodtam Jehova Tanúitól, lehet hogy ezért érnek rossz dolgok?

Figyelt kérdés
Nem voltam JT csak érdeklődő, de úgy döntöttem ez nem az én utam. Elég sokáig tartott mig rájöttem, jópár évig. Érdekes módon az életem ezalatt az idő alatt pozitívan változott, a lelkem rendben volt és minden más dolog ami fontos az életben is rendben volt (munka, egészség, család, anyagiak). Most nem szeretnék belemenni hogy miért nem ezt az utat választottam, jópár tanítással nem értettem egyet! maradjunk ennyiben. Viszont mióta eltávolodtam, sorra jönnek a rossz dolgok az életemben....kezdődött a munkám elvesztésével, ami párosult egy adóbírsággal amit a hülye könyvelőm okozott és nem vállalja érte a felelőséget, közben komoly egészségügyi gondjaim adódtak, műtét vár rám...ráadásul egy jóbarátban hatalmasat csalódtam és a párkapcsolatom is most nagyon a mélyponton van. Szóval most minden a lehető legrosszabb. Depis vagyok és vágyom arra a lelki békére amit akkor éreztem mikor a JT-k között voltam, de mellette tudom hogy vannak olyan dolgok amire én soha nem leszek kapható.....mint pl. a házról házra járás....főleg úgy hogy nem hiszem hogy Jézus = Mihállyal és Abaddonnal....Szóval most káosz az életem és nem tudom hogyan tovább.....

2015. szept. 24. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem, nem emiatt jönnek. Jézusra vesd minden terhed és Ő megnyugosztal. Ne a Jehovákra. Jézus a kapocs közted és Isten között, senki más. Ott a Biblia, abszolút igaz és egyszerű. Újszövetség van, Pál és a többi apostol világosan és érthetően tanít
2015. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mulder614 ***** válasza:

nincs összefüggésben a kettő. De attól hogy eltávolodtál a tanuktól minden egyes vallástól is?

Mert a tanukat hagytad el nem Istent.

Ne ess abba a hibába hogy nem értettél egyet a tanukkal és elzárkózol teljesen Isten keresésétől.

2015. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Isten mindig ott volt és van és lesz is a z életemben!!! Nem tőle távolodtam el! De úgy érzem elhagyott... :(
2015. szept. 24. 11:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Az érzésekkel a sátán játszik. Isten igazságát nem érezzük, hanem olvassuk a Bibliából. Meg van írva: téged soha el nem hagylak. Kinek hiszel? Érzéseidnek? Akkor érzéki ember vagy. Isten szavának (Biblia)? Akkor igaz ember vagy és hitből élsz
2015. szept. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Remek gondolat!!! Igen, talán ez a baj velem, érzéki ember vagyok, és az érzéseim irányítanak....
2015. szept. 24. 12:58
 6/10 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó! Remek gondolat!!! Igen, talán ez a baj velem, érzéki ember vagyok, és az érzéseim irányítanak...."


Utolsó vagyok! Máris léptél előre, hisz felismerted. Vigyázz sose a vallásos cselekedetekbe, érzésekbe bízz, csakis Jézusban és Isten Igéjében (aki Jézus). Róma 7-ből, a kárhoztatásból lépj át Róma 8-ba, Jézusban való igaz hitbe, változtasd meg a gondolkodásod az Ige szerint. Nézd csak mivel kezdődik a Róma 8! Róma 8.1!

2015. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

(Máté 6:33) Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként.


Ha már felismerted, hogy sok minden jó volt neked, míg köztünk voltál, kár, hogy eltávolodsz, hiszen ha megérted a Biblia tiszta isteni tanítását az, csak a javadra válik, ha alkalmazod - és, amit nehezen tudsz megtenni, azt bizony gyakorolni kell és rájössz, hogy megérte - hiszen azt írja a fenti vers, hogy 'ráadásként (a többi is) megadatik neked'.

(egy Tanú)

2015. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ez nem azért van, mert otthagytad őket. (Kivéve, ha az egyik tanú nem volt éppen jó szándékú, és megátkozott. De reméljük, nem így van.) Ha úgy érzed, nem az ő vallásuk az igaz, akkor tovább kell keresned Istent. Az jó, ha még mindig fontos neked, hogy nem hagytad el Őt.

Ne feledd, Isten sosem hagy el téged, különben nem halt volna meg érted a kereszten. Fontos vagy neki, az egyik bárány a nyájából.

2015. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Carpe dieam, Sieze the day...:)

Feel the love, beauty, peace...ha boldog vagy a tanuk közt..menny oda..:D tedd amit akarsz..szabad vagy..:D

2015. szept. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A változatosság kedvéért ma meg összetörtem az autót.... :(((( Mi jön méééég?????
2015. okt. 21. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!