Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segitség kenyszer betegsegem...

Segitség kenyszer betegsegem van es nemtok kilabalni belole segitenetek?

Figyelt kérdés
Mindigis egeszseges voltam am de 3 eve furcsa dolog tortent. En egy nagyon vallasos csaladbol szarmazom ami egyben a vesztem is sajnos! Egyszer volt hogy ordogrol almodtam tobbszor is minden elethu vilt es valosagos de a valosagba soha nem jelent meg mindig csak almomba nemtom talan a zaklatott lelkivilagom teheti meg mer vettem egy olyan ongyujtot ami egy kicsit ordogi mintazatot takart nyilvan a tudatalattimba is beindithatott valamit es lehet azer almodtam ilyet ejjel na de anya mondta h ez valos es engem kisert az ordog. Hittek neki ezer elkezdtem imadkozni kb 2-3 evig imadkoztam es ugyereztem fokozatosan megbuggyant az agyam teljesen alvatettem magamat ennek a vallasos dolognak es egyre tobb olyan dolgot csinaltam ami nem normalis elmere vallott amikor ismetlem egeszseges embernek szulettem! Es elojott a kenyszeres erzet is amibol nemtudok kigyogyulni. Anya ragaszkodik hozza h menjek orsoguzohoz de sztem csak rosszabbat tenne mer ezaz egesz vallas valtotta ezt ki belolem es neztem videokat is ordoguzesrol nem tudtak kiirtani a lanybol az ordogot es vegul meghalt. Szerintetek is jobb lenne ha inkabb hanyagolnam ezeket a dolgokat hatha idovel elmulnak ezek a bajaim? Nagyon szemvedek ettol a kenyszeressegtol :( ja es anya fel akarja szenteltetni a hazat ami lehet szinten egy katasztrofaba torkollik.. Minden egyutterzo segito valaszt elfogadok koszonom elore is :(

2015. szept. 25. 02:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád jól rádolvasta, hogy megszállott vagy, és ezzel tényleg bajba sodort téged. Ne gondolkodjál már annyit az ördögröl nem vele kellene közösségbe lenned hanem Jézussal. Jézusról gondolkodj, Ő legyen az életed alfája és omegája. Ne a hitben lásd a problémáid okát, hanem a hitetlen vallásoskodásban. Mindenféle mantráktól meg rózsafüzérektől csak még rosszabbul leszel. Higgyél Jézusban, Ő a szabaditó, és ne úgy lásd az ördögöt mintha hatalmasabb lenne Istennél. Amig félsz tőle, addig túl kicsinek látod Jézus Krisztust.
2015. szept. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem kezdj el magyar nyelvtant tanulni. Egyrészt ezzel elfoglalod majd magad, és nem ezen a marhaságon fog kattogni az agyad egyfolytában. Másrészt legalább értelmezni is lehet majd amit írsz, mert a központozás ilyen fokú hiánya egyszerűen érthetetlenné teszi azt a szórengeteget, amit ide rittyentettél.
2015. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mulder614 ***** válasza:

inkább hagyd teljesen ezt a vallásos dolgot és kezdj élni!

Isten nem várja el tőled hogy tönkre tedd magad vallások miatt...

2015. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jol gondoltad kérdező, a tudatalattid hozta elö az álmot, ami sokszor nagyon valóságos lehet. Ne haragudj, h ezt mondom, de anyukád egy kissé fanatikusan kezeli a vallást. Szerintem inkább egy pap segítségét kérd, ha ezen a vonalon maradnál, abbol is egy nem tul öregét, ha mód van rá, felvilágosultabb talán mint az idösebbek - mondjuk nálunk azok is jófejek. Mivel pszichés tüneted is van, ezért jo lenne ha pszichologussal is tudnál beszélni, abbol is létezik olyan, hogy keresztény pszichologus, az ellen talán anyudnak sem lenne kifogása.
2015. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Inkább tanulj, mert rettenetesen buta vagy...
2015. szept. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az 1-es és 4-es válaszolóval értek egyet.


1-esnek egy zárójeles megjegyzés:

"Mindenféle mantráktól meg rózsafüzérektől csak még rosszabbul leszel."


A rózsafüzérrel kapcsolatban egyáltalán nincs igazad. Az is ima, az Istennel töltött idő. Aki szokott imádkozni, de nem a rózsafűzért, az mennyit szokott imádkozni? Legfeljebb néhány percet. A rózsafüzér viszont fél óra Istennel.


Aki valóban tud elmélyülten, szívből imádkozni, az rózsafűzét is tud imádkozni. Aki pedig a nem tud kitartó lenni a rózsafüzérben, az általában az ima más formáiban sem tud elmélyülni. Ezt több évtizedes tapasztalatból mondom.


Persze nem kell ragaszkodni a rózsafüzérhez, lehet zsoltározni is. De akkor nagyjából napi húsz zsoltárt el kell imádkozni, mint a zsolozsmán :)

2015. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A #4-es válaszolóval részben egyet tudok érteni, ami egy keresztény pszichológus/pszichiáter felkeresésének javaslatát illeti. Mert egyrészt segítség lehetne számodra a pszichés problémáid megoldásában, másrészt az édesanyád által állított dolgokat -a problémáid forrását illetően- is ki lehetne zárni ilyen módon egy ilyen szakemberrel való találkozás segítségével és/vagy tovább tudna irányítani esetleg, amennyiben bármilyen egyéb segítségre volna szükséged (mégis).
2015. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Anyukád jól rádolvasta, hogy megszállott vagy, és ezzel tényleg bajba sodort téged. Ne gondolkodjál már annyit az ördögröl nem vele kellene közösségbe lenned hanem Jézussal. Jézusról gondolkodj, Ő legyen az életed alfája és omegája. Ne a hitben lásd a problémáid okát, hanem a hitetlen vallásoskodásban. Mindenféle mantráktól meg rózsafüzérektől csak még rosszabbul leszel. Higgyél Jézusban, Ő a szabaditó, és ne úgy lásd az ördögöt mintha hatalmasabb lenne Istennél. Amig félsz tőle, addig túl kicsinek látod Jézus Krisztust."


Ámen. A rózsafüzért és hasonló vallásos dolgokat kerüld, Jézus és közéd nem kell rózsafüzér, sem 20x elkántált szöveg. Szívből higgy Jézusban, már megszabadított, csak el kell fogadnod

2015. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek, a családod miatt sem. Nem tudom hány éves vagy, de törekedj mielőbb az önálló életre, lehetőleg a környezetedtől nagyon távol.

Ilyen anyától nem csoda, ha kényszeres leszel, ilyennek nevelt. Nem az ő hibája, azt hitte, jót tesz (tudod, a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve). A távolság abban segít, hogy ne kerülj újra és újra ilyen hatás alá. Az álmaid az elméd azon kivetítése, hogy beléd gyömöszölték: rossz vagy. És ezért bűnhődnöd kell. Mivel van realitásérzéked, az nappal nem nagyon jön elő, de éjjel szabad a pálya, nincs önkontroll. Nem vagy rossz!!! Ezt kell tudatosítanod. Bármivel, ami cselekvés. Tanulj, ha eredményt érsz el (pl. egy jó jegy), bizonyíték, hogy nem vagy rossz. Sportolj, ha nem az utolsó vagy, ismét a bizonyíték (ha utolsó lennél, csak azt mutatná, rossz sportágat választottál, vagy lusta vagy). Szerelj, javíts, mindegy, csak manuális legyen (ilyenkor az a legkönnyebb). Tanuld meg a módját és tegyed, legyen az csöpögő csap, zötyögő kerékpár, vagy bármi. Segíts a haveroknak is. Minden egyes megcsinált valami azt bizonyítja, nem vagy rossz. Egyszer csak magad is elhiszed (nem olyan könnyű ám!). És akkor már jó úton vagy. Nagyon fontos: ez nem rövid téma, soká fog tartani. Aki belebukik, mind azt hiszi, már rég túl kellene lenni rajta, tényleg ütődött, ha ő nem. Pedig csak türelmetlen. Ezt egyedül rettenetesen nehéz. Találj társat, barátot, tanárt, idegent, tök mindegy, csak ne anyádat. Anyádat szeresd és tiszteld távolból. Úgy is lehet.

2015. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat :) az utolso kommentelonek mondom az iskolaban sikeres vagyok a jegyeim jok legalabb ennyi jo van az eletemben, es koszonom a tanacsot
2015. szept. 25. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!