Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segitség kenyszer betegsegem...

Segitség kenyszer betegsegem van es nemtok kilabalni belole segitenetek?

Figyelt kérdés
Mindigis egeszseges voltam am de 3 eve furcsa dolog tortent. En egy nagyon vallasos csaladbol szarmazom ami egyben a vesztem is sajnos! Egyszer volt hogy ordogrol almodtam tobbszor is minden elethu vilt es valosagos de a valosagba soha nem jelent meg mindig csak almomba nemtom talan a zaklatott lelkivilagom teheti meg mer vettem egy olyan ongyujtot ami egy kicsit ordogi mintazatot takart nyilvan a tudatalattimba is beindithatott valamit es lehet azer almodtam ilyet ejjel na de anya mondta h ez valos es engem kisert az ordog. Hittek neki ezer elkezdtem imadkozni kb 2-3 evig imadkoztam es ugyereztem fokozatosan megbuggyant az agyam teljesen alvatettem magamat ennek a vallasos dolognak es egyre tobb olyan dolgot csinaltam ami nem normalis elmere vallott amikor ismetlem egeszseges embernek szulettem! Es elojott a kenyszeres erzet is amibol nemtudok kigyogyulni. Anya ragaszkodik hozza h menjek orsoguzohoz de sztem csak rosszabbat tenne mer ezaz egesz vallas valtotta ezt ki belolem es neztem videokat is ordoguzesrol nem tudtak kiirtani a lanybol az ordogot es vegul meghalt. Szerintetek is jobb lenne ha inkabb hanyagolnam ezeket a dolgokat hatha idovel elmulnak ezek a bajaim? Nagyon szemvedek ettol a kenyszeressegtol :( ja es anya fel akarja szenteltetni a hazat ami lehet szinten egy katasztrofaba torkollik.. Minden egyutterzo segito valaszt elfogadok koszonom elore is :(

2015. szept. 25. 02:15
1 2
 11/15 anonim válasza:
én az ateizmust ajánlom. sajnálok mindenkit akinek ez a badarság tönkreteszi az napjait
2015. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Aza baj kesobb jottem csak ra h tonkretett es persze azthittem jobb lesz hallgattam anyamra azer kezdtem el imadkozni. De nagyon megbantam T.T
2015. szept. 25. 23:39
 13/15 A kérdező kommentje:
Ja es anya ma azt is elmeselte nekem h volt aki jart azon a helyen ahol jezust eltemettek ha jol emlekszem igy mondta es az illeto megorult miutan azon a helyen volt. Tiszta ellentmondasos anyam ..
2015. szept. 25. 23:42
 14/15 anonim ***** válasza:

Én ismerek néhány embert, akiknek összezavarodott az élete /lelke. Én magam is voltam olyan állapotban, amikor azt hittem, megőrültem. Ez már vagy 10 éve volt, fiatalabb koromban. De ennek semmi nyoma azóta. Vidáman élek, dolgozom, nyugodtan alszom, nem szorongok, stb.

Van egy nagyon jó barátom, aki pszichiáterhez is járt, vagy 15 éve. Pánikbetegség miatt gyógyszereket szedett. Ma már teljesen "tiszta". Szép családja van, céget vezet, nem szed semmit.

Azt mondta, hogy, "ha lett volna egy barátom, akivel beszélhetek, nem kellett volna pszichológushoz járnom".


Csak azért mondom, mert ez az állapot előfordul mással is. És nem a véget jelenti, csak valamit, amivel foglalkozni kell.

Ez lelki alkat kérdése is, és ha olyan körülmények közé kerülsz, előhozhatja. Akkor is, ha addig soha nem jött elő az életedben. Visszanyúlhat gyerekkorodra, neveltetésedre, vagy egy-egy rossz gondolkodásra.

Nem a hittel van baj, nem is Jézussal. Viszont a fanatikus gondolkodás bizony nagy károkat okoz. A családod valószínűleg nem sokat ért a Bibliából. A Biblia sehol nem írja, hogy egy öngyújtónak olyan hatalma volna, hogy megszálljon tőle a sátán valakit...


Azt szoktam mondani, ez olyan, mint ha egy régi házat kitakarítasz. Ha nem tömöd be a lyukakat, a patkányok ismét bejönnek rajta. Ha nem kezeled a lelki sérülést, csak tüneti kezelést kaptál. Így nincs értelme a gyógyszereknek sem önmagukban. Segíthetnek bizonyos ideig, ha kell, de a problémát nem kezelik, csak a tüneteket enyhítik. Néha kell, de csak addig, amíg a sérülést helyre nem állítod.



Isten valójában szeret bennünket. A Biblia azt tanítja, olyan, mint egy apa, aki a gyermekeit gondozza, óvja, védi. Ha az ember kapcsolata helyre áll vele, akkor nem kell félnie, hiszen "senki ki nem ragadhatja őket az én kezemből".

Azt is írja az ige: "megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz majd titeket". Ez azt jelenti, hogy nem az ördögűző tesz szabaddá, hanem az, hogy megtanulod igazán érteni az igét és a világot. Valóban gyógyít a Biblia és a szeretet.


Én azóta vagyok szabad, mióta ezeket megértettem. Nem ördögűző tett szabaddá, hanem maga Isten. Azáltal, hogy megértettem, mit jelent, hogy a gyermekévé fogadott.

Azelőtt olyan álmaim voltak, hogy démon ijesztgetett... Azóta, ha álmomban előkerül az ördög, akkor tudod mit teszek? Imádkozom és kiabálok neki. Elzavarom... Furcsán hangzik, de én üldözöm őt.

Hiszen Isten gyermekei vagyunk. Mitől kellene félnünk. Nem szorongok a jövőt illetően, mert tudom, hogy Isten kezében van. Ha stresszes a meló, vagy sok a feszültség a munkahelyen, akkor sem félek. Sokszor emberek százai előtt kell beszélnem, képzéseket tartok, vagy konferenciát. Régen akkor is remegtem, ha kis csoportban kellett megszólalnom. Ma már biztosan állok ki százak elé is.


Ez valódi szabadság. Nem egy kézrátételes ima kérdése, nem csodaszereket kell keresni. Nem ördögöt kell űzni, hiszen mindennek oka van.


Hol laksz? Szívesen ajánlok neked egy keresztény lelkigondozót, aki szívesen segít.

2015. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na velem is itt kezdodott a baj h kiabaltam elzavartam nemis jott utana csak az elmebaj.. En mar azota nem hiszek ebben :(:(
2015. szept. 28. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!