Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell helyesen imádkozni?

Hogy kell helyesen imádkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az van, hogy én hiszek Istenben, és mindig imádkozom. De engem most minden szempontból érdekel, hogy hogyan kell? Először is a testhelyzet:

Ülve, Állva, Térdepelve vagy csak ahogy éppen vagy? Melyik a legjobb? Én általában ülve szoktam. És ti?

A második, hogy lehunyt szemmel vagy le kell hajtani a fejed? Én becsukott szemmel szoktam. És ti?

A harmadik, hogy össze kulcsolt kézzel vagy tárt kezekkel az ég felé? Én össze kulcsolt kézzel szoktam. És ti?

Nem mindig megyek templomba de szoktam. Előre is köszönöm a válaszaitokat !

~Réka~


2015. aug. 7. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Imádkozni sokféleképpen lehet. Ez egy jó könyv a témában:

[link]

2015. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A jelenések könyve bepillantást enged, hogy a mennyei lények sokasága, a huszonnégy vén és a négy szeráf hogyan imádja Istent.


- Ajtódat zárd be...

- Borulj le... (térdelj le) A héberben a leborulás arcra borulást jelent.

- Jézushoz és/vagy az Atyához imádkozz. De ne a bőbeszédűségre helyezd a hangsúlyt. A mennyben leborulnak a királyi székben ülő előtt is, aki az Atya, és a Bárány előtt is. Ezért amit a Jelenések könyve ír azok iránymutatóak a földi ember számára is:


Jel 5:8 És mikor elvevé a könyvet, a négy lelkes állat és a huszonnégy Vén leborula a Bárány előtt, mindeniknél hárfák és aranypoharak lévén, jó illatokkal tele, amik a szentek imádságai.


Jel 7:11 Az angyalok pedig mindnyájan a királyi szék, a Vének és a négy lelkes állat körül állnak vala, és a királyi szék előtt arccal leborulának, és imádák az Istent,


A szem és a kéztartás nem fejezi ki azt a belső állapotot, amit a térdhajtás szimbolizál, vagyis a szellemben való imádást. Ezért azt mindegy hogyan csinálod.

2015. aug. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!