Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van kedved "online imádkozni"...

Van kedved "online imádkozni" a menekült témakörben?

Figyelt kérdés

Nem csináltam még ilyet és gyanítom mások se sűrűn, azért az ima mégse online terep, de úgy érzem kezd égető lenni a helyzet. Ha van kedved, tarts velem és oszd meg az imádat, hogy így másokat is buzdítsunk. Arra kérlek vedd komolyan, csendesedj el, imádkozz az Úrhoz, ahogy szoktál és azt követően oszd meg velünk.


Elkezdem: Köszönöm Uram, hogy vigyázol ránk, hogy a nehézségeken is átvezetsz, velem vagy, védelmezel. Köszönöm, hogy nincs bennem félelem, hogy Veled járhatok, bízhatok benned. Köszönöm, hogy olyan helyen élhetek, ahol minden megvan amire szükségem lehet és nem kell félelemben élnem.

Kérlek Uram segíts azoknak az üldözötteknek, akiknek valóban menekülniük kell. Gyógyítsd be sebeiket, vigyázz rájuk, segíts a gyerekeknek gyereknek maradni, az anyáknak adj erőt gyermekeiket védeni. Segíts az apáknak is, hogy oltalmazni tudják családjukat a hosszú út alatt.

Kérlek Uram kegyelmezz azoknak, akik rossz szándékkal jönnek, adj nekik békességet, nyisd fel szemüket, hogy meglássák a Te jóságod, szereteted és adj szívükbe bűnbánatot. Segíts, hogy a több bölcsességgel rendelkezők hangját meghallják a gyűlöletben élők, ne nyomja el hangjukat a gonosz. Kérlek adj békét nekünk. Jézus nevében, Ámen


2015. aug. 26. 21:59
1 2 3
 1/25 Ozmium42 ***** válasza:
53%

Köszönd meg azt is, hogy a szekularizáció és a felvilágosodás miatt olyan jó itt, és akik ide menekülnek, azok vallási fanatikusoktól menekülnek. A keresztény korszakban mi is kardélre hánytuk volna őket, amint beteszik a lábukat a határon. Talán otthon is nem Allahhoz kellene kiáltozni, hanem harcolni a valláskárosult rezsimek ellen, és akkor nem kellene ide menekülni.


+ még akik rossz szándékkal jönnek, meg vannak győződve róla, hogy a közös istenetek, a sémi monoteista isten hitét terjesztik.


Nevetséges és tragikus az egész.

2015. aug. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha rajtuk akkor segíteni, nekik étel, ital, otthon kell első körben. Aztán szex, munka, luxus cikkek és álmok, mint másoknak.
2015. aug. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Vagy milyen más értelemben kellene nekik Isten?

Repítsük őket a Mennyországba? Ugye, hogy nem?

2015. aug. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%

Ozmikám,

nyugodtan hálát adhatsz az Úrnak a szekularizációért, te is személyesen, ha annyira élvezed a helyzetet, nem tiltja meg neked senki.


Egyébként nem tudom feltűnt-e neked, hogy vallási fanatizmus mindig is volt arrafelé, de menekülni csak azóta menekülnek, amióta a nyakukba b...sztuk a szekuláris demokráciát, amit ők nem kértek és nem is tetszik nekik.


Luci,

te is vihetsz ételt-italt a menekülteknek, neked sem tiltja meg senki.


Aki meg imádkozni akar, az hadd imádkozzon, nem kell lehurrogni.

2015. aug. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem hurrogom le. Szívesen imádkozom. Csak ha mindenki imádkozik, nem fog megoldódni a gond. Maximum, ha azok tennék szívből, akik miatt menekülni kell.


Csak azért tettem ezt a kijelentésemet, mert nem szeretem, ha az emberek azt gondolják, hogy a legnagyobb gond, hogy a menekültek nem imádkoznak, mert csak kegyelemre van szükségük, másra nem.

Persze mindenki azt csinál amit akar.

Jogosan szóltál.

2015. aug. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Jövök egy bocsánattal: Bocsánat.
2015. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Ozmium42 ***** válasza:
63%
#4 Nem én akarok menekülni az Iszlám állam területére, momentán. Nekem tök jó, ami itt van. Ja, mivel nem fekete-fehérben, mint a hívők, így látom, hogy ott sem rossz minden, és itt sem jó minden. De miféle demokráciáról hadoválsz? Mióta van demokrácia a Közel-Keleten? Azt se tudják, mi az.
2015. aug. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

"Te pedig a mikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, a ki titkon van; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván."


Jézus nem hirdette az online imádkozást, nem is értem, mire jó ez? Istenhez imádkozz, ne az én szemeimnek és füleimnek. Le sem tojom, ki hogyan csűri a szavakat.

2015. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Akik meg rossz szándékkal jönnek ide, ártani, felforgatni, félelmet kelteni, azokat meg takarítsa el innen, vagy az élők közül, Isten, ha nem akarnak megváltozni (inkább ők, mint mi) a küldőikkel együtt.
2015. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
?
2015. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!