Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg létezik a sátán?

Tényleg létezik a sátán?

Figyelt kérdés
én csak istenben hiszek, nehezen tudom elképzelni hogy létezik a sátán, de ha mégis létezik akkor mindenki találkozik vele valamikor? És ha egyszer nyakon csip mit fog tenni velem?

2015. szept. 28. 12:24
1 2
 1/20 Ozmium42 ***** válasza:
24%
Nem létezik.
2015. szept. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Én sem hittem benne,de aztán találkoztam a csajom anyával. :(
2015. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

nos, Isten szava szerint létezik. Jézus nyíltan beszélt róla, pl megnevezte, hogy sátán a hazugság atyja, és hogy emberölő volt kezdettől fogva.


neked kell eldönteni, hogy hazugnak tartod-e Istent, és Jézust, vagy pl el sem fogadod a bibliát Isten szavaként. ezeken sok múlik...

2015. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Igen. Ha a Bibliát megértjük, megláthatjuk és tapasztalati bizonyosságot nyerhetünk, hogy a sátán valós. Hit által sok mindent meg tudunk érteni és az igazság szabadokká tesz minket. Dicsőség Jézusnak!

Semmit nem tehet Veled, csak annyit, amennyi hatalmat átadsz a sátánnak. Fizikailag nem tud ártani, hazugságokkal, érzelmek gerjesztésével szeretne rávenni bizonyos dolgokra. Lsd: az aggodalom, az érzelmek vezetik ma a legtöbb embert, ez a fő motivációs faktor

2015. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Girgoy ***** válasza:
84%

Isten szabad akaratú teremtményeket teremtett, az angyalok is ilyenek voltak, és a Sátán illetve az angyalok egyharmada a rossz mellett döntött. Nemcsak egyetlen lény a gonosz, hanem több ördög is van – ugyanúgy, ahogy több rossz ember is van. De a Sátán is csak teremtmény, mert Istennek nincs ellenlábasa, Ő a korlátlan Úr. Az angyalok (és ördögök) nagyobb erejű lények, mint a földi teremtmények, de tudni kell, hogy mind az angyalok, mind az állatok lényegileg szolgáló lények. Egyedül az ember az, aki lényege szerint (Istenhez hasonló) uralkodó lény. Isten uralkodó hatalma végtelen, míg az embernek, mint teremtménynek, az uralmat meg kell valósítania, ki kell teljesítenie (lásd az ember teremtését a Biblia elején).


A Sátán és a démonok akármilyen nagy erejűek, nem alapvetően uralkodó lények, így uralmuk csak hazugságokon, megtévesztéseken alapulhat. Az ember felett nem természetes rend, hanem saját trükkjeik, ravaszkodásuk, erőszakoskodásuk révén szereznek hatalmat. Az egyik ilyen trükk az, hogy elhitetik: ők nem is léteznek. Ha így gondolja az ember, akkor nem lesz annyira éber az ördögi befolyásolásra, azt hiszi, minden gondolata saját magától vagy Istentől származik, holott a kísértő gondolatok az ördögöktől erednek (nem is belőlünk). Vagy elhitetik az emberrel, hogy egy transzcendens emberfeletti Erőt uralhatnak, de valójában ők vannak emögött az erő mögött és nem az Úr Isten, akit az ember nem irányíthat. De számos egyéb tévtanítás mögött is igen intelligens ördögi tervezés áll, pl. először látszólag jó dolgokkal akasztják horogra a hívőt, hogy aztán szép lassan egy alternatív vallásosságot alakítsanak ki benne, ahol egyre inkább átveszik az ember felett az irányítást és eltávolítják Krisztus eredeti tanításától (tipikusan ilyenek pl. az újkori „próféciák/üzenetek” köré nőtt mozgalmak).


De a Bibliából látszik, hogy Isten nem vetette az embert a Sátán uralma alá (mint vélik egyesek tévesen). A bukás után az ember lába alá alázta a kígyót Isten, illetve a még megváltatlan Káinnak is mondta az Úr, hogy uralkodni tud a gonosz felett, ha akar. Krisztus pedig hatalmat adott tanítványainak az ördögök felett, ismét megerősítve a mi uralkodó lényegünket.


Az ördögök teljesen reálisan léteznek, leginkább kísértő gondolatok révén találkozik a befolyásukkal az ember, de ezeknek meg kell tanulni ellenállni. Leginkább lelki éberséggel, imádsággal és önmegtartóztató élettel. Az éberséggel ismerjük fel, ha ördögi befolyás ér minket (és ilyenekből naponta akár többszáz is lehet), imádsággal hívhatjuk Isten segítségét ellenük (és nyugodtak lehetünk: Ellene semmit nem tehetnek az ördögök), az önmegtartóztató élettel pedig kellő uralmat és szilárdságot szerzünk önmagunk felett, mivel az ördögök általában a mi bűnös vágyainkat keltik fel és visznek azzal tévútra. Dióhéjban talán ennyi.

2015. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
66%
5: ezt a választ én is köszönöm.
2015. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Clark Kent.. ***** válasza:
0%
Nem létezik. A vallástudósok szerint a Sátán figura Izrael vallásfejlődésének az eredménye.
2015. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha tényleg hiszel Istenben, akkor a Krisztusban is hinned kell. Ha viszont hiszel Krisztusban, azt is el kell hinned, hogy beszélgetett Sátánnal. A Máté 4. rész első 11 versében olvashatsz róla:-)

2015. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg?

Javaslom, hogy tanulj önvédelmet...

2015. szept. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

Létezik, ez biztos!


Nekem ezzel személyes tapasztalatom is van!


A dédapám testvére tudott asztalt táncoltatni. Ezt úgy képzeld el, hogy egyszerűen amikor hazament vagy odament az asztalhoz csak annyit mondott, hogy "Asztal! Táncolj!" vagy valami hasonlókat. És az asztal csakugyan tudott magától mozogni!

Ezek egyszerű asztalok, nem voltak megbuherálva vagy ilyesmi.


Többször is volt, hogy a rokonságomból többen összeültek egy asztal egyik oldalára és a dédapám testvére elkezdett beszélgetni, kérdéseket feltenni ezeknek a túlvilági démonoknak. Azok meg persze válaszoltak az asztal mozgatásán keresztül, volt olyan, hogy megkérdezte tőlük, hogy a nagyanyám testvérének hány gyereke lesz (aki akkor még fiatal volt) és az asztal kettőt mozdult, és csakugyan kettő gyereke lett (most is annyi van) meg az összes kérdésre csakugyan helyesen válaszoltak, mivel ezek a lények időn és téren kívüliek így képesek a jövőbelátásra.


A rokonságomból többen is alátámasztották ezt a történetet és azt is, hogy nem volt ott semmi csalás, tényleg magától mozgott az asztal.


Ám amikor ennek a rokonomnak a felesége egyszer hazament akkor a férje felakasztott holteste látványa fogadta otthon.


A Sátán "eljött érte"!

Úgyhogy az ilyenekkel ne játszatok! Tényleg nem ajánlatos az ilyen dolgokkal játszadozni, ezek a lények átlátnak mindenkin és ismerik a jövőt meg mindenki gyenge pontját!

Kérjétek Jézus és Isten segítségét akik a legfőbb urak ás segítenek legyőzni ezeket a démonokat!


Most hiába nem hisztek nekem, de mindegy. Én tudom, hogy nem kamuzok, ha nem hisztek nekem a ti dolgotok, én elmondtam a tapasztalatomat.

==========================

Van egy film is ezzel kapcsolatban a címe "A rítus"

[link]

Ajánlom megnézni. :)

2015. szept. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!