Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meddig létezik a pokol?

Meddig létezik a pokol?

Figyelt kérdés

Ha egyszer a Sátánt megöli az Isteni akkor ki lesz a főnök a pokolban?

Isten sanyargatja majd az embereket?


Vagy azoknak van igazuk akik szerint nincs pokol,örök kárhozat és szenvedés,mert a halál és a megszűnés maga a büntetés?


Miként vélekednek erről a katolikusok,reformátusok,evangélikusok,ortodoxok,zsidók,hitgyülisek,baptisták,koptok,örmények,adventisták,

jehovások, stb ?



2015. júl. 22. 14:56
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
85%

A pokol belevettetik a tűznek tavába, ahová a sátán is kerül.

Isten pedig sohasem sanyargat, ha gondod van, akkor köszönd istentelenségednek, magadnak és a sátánnak.

2015. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Bibliában ezt olvassuk: "A pokol pedig és a halál vettettek a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava. És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vettetett. Ezután láttam új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt és a tenger többé nem volt." (Jelenések könyve 20:14-15, 21:1)


A kérdésedre a válasz: az újjáteremtésig.


Üdv. Péter

2015. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 KZitus ***** válasza:

Szia


"Vagy azoknak van igazuk akik szerint nincs pokol,örök kárhozat és szenvedés,mert a halál és a megszűnés maga a büntetés" -nincsen olyan pokol, ahol szenvednek az emberek, de pokol, ahova kerülnek a halottak, olyan van.

Egy református ének szerint Jézus is a pokolban volt miután meghalt egy ideig. Nem tudom pontosan hogyan hangzik annak a bizonyos éneknek a szövege, de egy reformátustól hallottam.

2015. júl. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 KZitus ***** válasza:
100%
ja és meddg létezik? Már idézték a Jelenések könyvét, de talán el lehet mondani, hogy addig, ameddig van öröklött bűn, és a bűn miatt a halál.
2015. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
24%
Én római katolikus vagyok és szerintem se Istent se a Sátánt nem lehet megölni, mert még létezik gonoszság, kapzsiság addig a Sátán is létezni fog, és amíg van jóság és könyörületesség addig Isten is megmarad.
2015. júl. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Lovagnő!


A Szentírás szerint az újjáteremtett világban: "halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak...a gyáváknak pedig és hitetleneknek, és utálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, ami a második halál." (Jelenések könyve 21:4,8)


Üdv. Péter

2015. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Péter!

Én nem veszem szó szerint a Bibliát. Szerintem Istent vagy a Sátánt nem a Bibliában kell keresni hanem az ember szívében. :)

2015. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
11%
a pokol vagy seol az a hely, ahova a halott lelkek kerülnek. márpedig hol van az, aki nagyon nagyon régen meghalt? hol van pl Ábel? sehol. csak Isten emlékezetében van meg, és onnan is fog kiindulni a feltámadása. ergo a seol, vagy pokol Isten emlékezete, ami mindíg is létezni fog.
2015. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
26%

A pokolnak nincs vége az Evangélium szerint.

A pokol a szabad lény szabad választása Isten ellenében, és a halállal ez véglegesül.

Sokan már most is ott vannak, a túlvilágon csak a mostani életük teljesedik ki végtelen mértékben.

2015. júl. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
59%

Mt 25:41

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.


Júd 1:7

Miképen Sodoma és Gomora és a körültök lévő városok is, a melyek azokhoz hasonlóan paráználkodtak, és más test után jártak, például vannak előttünk, örök tűznek büntetését szenvedvén.


Jel 20:10

És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.


Tehát ÖRÖK TŰZ!

Az Adventisták és a jehovisták, kicsit máskép látják a dolgokat.

2015. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!