Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg létezik a sátán?

Tényleg létezik a sátán?

Figyelt kérdés
én csak istenben hiszek, nehezen tudom elképzelni hogy létezik a sátán, de ha mégis létezik akkor mindenki találkozik vele valamikor? És ha egyszer nyakon csip mit fog tenni velem?

2015. szept. 28. 12:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#5-össel részben egyetértek, részben nem. Sátán módszereivel igen, de az szerintem nem igaz, hogy az ember nem volt vagy van a sátán uralma alatt. Pontosabban a bűn hatalma alatt van az ember és nem tud uralkodni rajta. Ádámék átjátszották a hatalmat a sátánnak, így a sátán lett evilág uralkodója, bejárhatott a Mennybe is. Lsd Jób 1.6

Jézus megdicsőíttetése után Jézusé lett az a hatalom, amit Ádám a sátánnak átjátszott, sőt, minden hatalom Jézusé lett, a sátán pedig kihajították végleg a Mennyből.

János 12.28-32

A bűn azonban továbbra is uralkodik az emberen, hacsak nem tér meg Jézushoz és nem születik újjá szellemben. Vö. János 3.3-18; Róma 6.16, Róma 7, Róma 3

Törvény arra jó, hogy felismerjük bűnös állapotunkat, felismerjük, hogy jót kellene tenni, de nem megy, a bennünk élő bűn miatt (Róma 7). Törvény tehát Krisztusra vezérlő mester. Galata 3.24-25. Ekkor lerogyunk Jézushoz, aki megszabadít és szellemben újjászületünk Róma 7-25 + Róma 8. Ekkor nem a testünk fog a rajtunk uralkodni, hanem mi fogunk a testünkön uralkodni.

Tehát szellemi újjászületés (megtérés Krisztushoz) nélkül továbbra is a bűn uralkodik rajtunk és a sátán rombolni fog az életünkben. Tény, hogy nem Isten vetette az embert a sátán uralma alá, hanem önként masíroztak be Ádámmal. Lsd. sátán: evilág fejedelme. János 14.30

2015. szept. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Létezik. De nem kell attól tartanod, hogy hirtelen rádront egy sötét sarokból és elkap. Annál sokkal rafináltabb.

Inkább lassan, fokozatosan kerít a hatalmába. Mindig rejtve marad, ezer arca, és ezer trükkje van, hogy az embert becsapja, és a teljes reménytelenségbe taszítsa.

2015. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=DNca38AazZQ


Ez talán segít megérteni.Van hozzá magyar felirat.

2015. szept. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Girgoy ***** válasza:
11: Szerintem ha pontosabban megnézed, mit írtam, akkor nincs köztünk egsyet nem értés ebben sem. nem azt írtam, hogy az emebr nem lehet a Sátán uralma alatt, hanem azt, hoyg ISTEN nem vetette az embert a Sátán uralma alá! A bukás után pont a kígyót vetette az ember lába alá, hogy a földön csússzon, és max. az ember sarkát mardossa, aki azonban a fejére tapos. De a Sátán valóban hatalmat tud szerezni az emebrek felett, de nem természetes, egyenes módon, hanem trükkökkel, hazugságokkal, erőszakkal, ha az ember is közreműködik ebben azzal, hoyg beengedi magába a démonokat. A Biblia is számos ördögöktől megszállt embert említ. A Sátán hatalma létezik, de nem természetes, csak parazita, és ő maga a hazugságai révén nagyobbnak állítja be a hatalmát. Ha az emebr ennek bedől, akkor nehéz szabadulnia. Istennek viszont nem vetélytárs a Sátán, a Bibliában láthattuk, hogy Isten/Krisztus és a Sátán sosem harcolnak egymással klasszikus értelemben, mintha egy sűlycsoport lennének, hanem Isten teljes mértékben ura az ördögöknek is, akik rettegnek Tőle. Csak azt tehetik meg, amit kikönyörögnek Istennél. A legjobb példa erre a gadarai megszállott, ahol egy teljes légiónyi ördög könyörög Krisztusnak, hogy legalább egy tisztátalan sertéscsordát szállhassanak meg ahelyett, hogy krisztus az alvilágba űzi őket. A hívőknek ezt az igazságot kellene tudatosítaniuk, hogy Isten, Krisztus mennyivel erősebb az egész ördögi hordával szemben és mennyire segíti az embert velük szemben. Nem az ördögök hazugságait.
2015. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Persze, Isten létezik Sátán nem... Ezt a butaságot.

Sátán létezik és folyton azon mesterkedik, hogy a rossz dolgok megfertőzzék elmédet, de ne hagyd magad, imádkozz Istenhez és segít.

2015. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

igen, létezek... vagyok!

👹

2015. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Clark Kent.. ***** válasza:

"Persze, Isten létezik Sátán nem... Ezt a butaságot."


Miért lenne butaság? A Bibliát többféle szempontból is meg lehet közelíteni. Figyelmedbe például ajánlom: Biga Cubensis: A világvége csapda című könyvét. Ott - a Biblia alapján - egészen más megvilágításban beszél Sátánról.

2015. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én dalom

...de minden ilyen sok rossz tettre a sátán kérre meg és ő megtette amit a sátán kért....

Igen

2019. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KZitus ***** válasza:

Szia ismét.

Tényleg hiszel a Biblia Istenében? Akkor íme mit mond neked Sátánról:

"Aztán elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Jehova előtt. Sátán is eljött." Jób 1:6

Jób 2:2

"Aztán ismét elérkezett az a nap, amikor az igaz Isten fiai eljöttek, hogy megjelenjenek Jehova előtt. Sátán is megjelent Jehova előtt."

Akkor még ki-be járata volt az égbe. De ez már múltidő.

2019. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Halott vagy

Rossz. Jó

Sátán. Isten

2019. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!