Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van lélek vándorlás?

Szerintetek van lélek vándorlás?

Figyelt kérdés
Vagy Illés-Keresztelő János esete hogy történt?
2015. okt. 1. 06:47
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
A Biblia azt irja, hogy a halállal mindennek vége. Nincs semmi ami túl éli a test halálát.
2015. okt. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 pelgrim ***** válasza:
0%

Igen, szerintem van. De talán előbb jó lenne tudni vajon mit is nevezünk léleknek. A vallásos előjárók folyton a lélekről beszélnek de a mai napig még nem adtak kielégítő meghatározást.


Szerintem a lélek az ember személytelen öntudata, az ember isteni kiléte, az Isten egyszülött fia / leánya, az Én Vagyok, a Krisztus minden emberben. Az, aki titokban megdorgál, aki nyíltan megjutalmaz, … anélkül, hogy az érintett személyen kívül valaki más tudomásul venné ki tette azt vele.


A halál majdnem mindent tönkre tesz, kivéve az ember személytelen öntudatát, a lelkét és a hajlamait. A hajlamok lesznek egy következő életben az eszközök melyeknek segítségével tovább fejlődhetünk a számunkra elrendelt isteni ötlet tökéletessége felé.


Nem tudom hogy történt Illés-Keresztelő János esete, de biztos az, hogy Jézus célzása nagyon találó volt.

2015. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

# Pelgrim


"A vallásos előjárók folyton a lélekről beszélnek de a mai napig még nem adtak kielégítő meghatározást."


Már hogyne adtak volna, csak ezek szerint te nem ismered.

Kétféle lélek is van, az egyik a nefes-psziché-anima, a másik pedig a ruah-pneuma-spiritus. (Google!)

2015. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: a Biblia a testről írja ezt és egyáltalán nincs köze a válasznak a kérdéshez.
2015. okt. 1. 13:18
 5/10 Ozmium42 ***** válasza:
54%
Nincs lélek, ezért nem is vándorol semmi.
2015. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 pelgrim ***** válasza:

# 3/

Egy kielégítő meghatározás nekem egyértelmű és félreérthetetlen. Egy ilyen meghatározásra a lélekről még nem találtam, a vallásos előjárók tanításaiban. Kérlek ha te ismered írd már le ide.

2015. okt. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Tényleg nincsen.

Amikor a bibliaírók a lélekről írtak, a héber neʹfes vagy a görög pszü·khéʹ szót használták. Ez a két szó jóval több mint 800-szor fordul elő a Szentírásban. Ha megvizsgálod, hogyan használják a Bibliában a „lélek” szót, világossá válik, hogy alapjában véve 1. emberekre, 2. állatokra vagy 3. egy ember, illetve egy állat életére utal. Vegyünk szemügyre néhány írásszöveget, mely ezt a három különböző jelentést mutatja be.

1. „Noé napjaiban . . . kevés ember, azaz nyolc lélek vitetett át biztonságban a vízen” (1Péter 3:20). Itt a „lélek” szó egyértelműen emberekre utal, mégpedig Noéra, a feleségére, három fiukra és azok feleségeire. A 2Mózes 16:16-ban egy olyan utasításról olvashatunk, amelyet az izraeliták a manna összegyűjtésére vonatkozóan kaptak: „Szedjetek belőle . . . a sátratokban lakók lélekszáma szerint!” A mannát tehát a családtagok száma alapján gyűjtötték össze. És íme néhány további példa arra, hogy a Bibliában a „lélek” szót emberekre alkalmazzák: 1Mózes 46:18; Józsué 11:11; Cselekedetek 27:37.

2. A bibliai teremtési beszámolóban ezt olvassuk: „ezt mondta Isten: »Pezsdüljenek a vizek az élő lelkek sokaságától, és repdeső teremtmények repüljenek a föld felett az égbolt színén!« Majd ezt mondta Isten: »Hozzon elő a föld élő lelkeket a nemük szerint: háziállatokat, csúszó és mászó állatokat és a föld vadállatait a maguk neme szerint!« És ez így is lett” (1Mózes 1:20, 24). Ezekben a versekben a halakra, háziállatokra és vadállatokra egyaránt a „lelkek” szóval utalnak. Ugyancsak lelkeknek nevezik az állatokat az 1Mózes 9:10-ben, a 3Mózes 11:46-ban.

3. A „lélek” szó némelykor valakinek az életét jelenti. Jehova ezt mondta Mózesnek: „már mindenki meghalt, aki a lelkedre vadászott” (2Mózes 4:19). Mire vadásztak Mózes ellenségei? Ki akarták oltani az életét. Korábban, amikor Ráhel világra hozta a fiát, Benjámint, „már-már kiment belőle a lélek (mert haldoklott)” (1Mózes 35:16–19). Ráhel akkor elveszítette az életét. Figyeljük meg Jézus szavait is: „Én vagyok a jó pásztor; a jó pásztor a lelkét adja a juhokért” (János 10:11).

2015. okt. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző életemben még hittem benne, de már nem.
2015. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
KZitus ze nem vagy valami okos ember A kérdést elolvastad? A teljeset. Vagy fogod és bemásolod a szervezet valami ostobaságát? Vagy ez valami kényszer, hogy mindenhova oda kell másolni valami hazugságot, aminek semmi köze a kérdéshez?
2015. okt. 4. 16:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy látom te nagyon kötekedős ember vagy, és nem is a kérdésedre szeretnél választ kapni.
2015. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!