Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mondja el? (többi lent)

Hogyan mondja el? (többi lent)

Figyelt kérdés
engem nem neveltek egy bizonyos vallásra, azonban a családom mid ugyan a szerint a vallás szerint él, de én úgy hiszem hogy a vallás választ embert, és engem már rég óta vonzz a buddhizmus és e szerint szeretné élni, de nem tudom hogyan mondjam el a szüleimnek. attól félek, hogy utána másképp tekintenének rám...

2015. okt. 3. 17:56
 1/9 A kérdező kommentje:
amúgy 17/L
2015. okt. 3. 18:05
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan egyszerű, hogy vallást csak úgy választ magának az ember. Aki így gondolja, az alapjáraton még bármelyik valláshoz is éretlen, egyik vallás sem érintette meg igazán. (Ezzel nem akarlak leminősíteni, és ez a dolog nem is életkortól függ.)


Ettől függetlenül azt mondom, hogy a legutolsó dolog az, hogy mások mit fognak szólni hozzá.

Ez az, amivel nem szabad törődni.


Ha szimpatikus a buddhizmus, akkor ismerkedj meg vele közelebbről. Olvass sokat (hiteles forrásból) járj el előadásokra (ha éppen van ilyen), vedd fel személyesen a kapcsolatot buddhista közösségekkel.


Aztán a többit majd az idő eldönti. hogy tényleg közük van-e a helyed, vagy valahol máshol.

2015. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
* közük = köztük
2015. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
már olvastam róla többet is valamint az egésszel egy nagyon kedves ismerősöm által már azt hiszem sokat megtudtam, (vele elég sokat beszéltem róla) és nem attól félek hogy ahoz mit fognak szólni, hogy miben hiszek, hanem az "ÉN" alakomat fogják másként tekinteni (olyan mint a "beskatulyázás" )
2015. okt. 3. 18:32
 5/9 A kérdező kommentje:
mások véleménye nem érdeke, csak a szüleimmel eddig is jó kapcsolatban voltam, de ilyesmiről sosem beszéltünk és nem szeretném hogy ez emiatt tönkremenjen...
2015. okt. 3. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Megérintett, vagy a titokzatossága vonz? Egy valláshoz akkor folyamodik az ember, ha az segít (vagy legalábbis az illető így véli) bizonyos élethelyzetek nehézségeinek megoldásához. Aki nem kapott alapvetően vallásos nevelést, az alaphelyzetben nem is igényli azt (a hétköznapi életben). Ha elkezd egy vallás iránt érdeklődni, ritkán a kíváncsiság vezérli, inkább a divat (környezete inspirációja), vagy ott várja megoldani megoldhatatlannak vélt gondjait.

Ha ennyire érdekel, ismerkedj. Ebből még nem következik, hogy döntened kell, és a családodnak valamit el kell fogadnia. Ebben a korban bármi érdekelheti az embert, ezt nem kell titkolnia sem, de végleges elkötelezettséget ráérsz később vállalni. Ha már tudod pontosan, mi az, amit szeretnél.

2015. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sosem érdekelt sem a divat sem mások véleménye. A gondolkodásmódja és az elvei tetszenek. Az ahogy felfogja a világot.
2015. okt. 3. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy valami tetszetős, és egy más dolog, hogy igaz-e.


Képzeld el, hogy van egy nagyon jóképű pasi, akinek megtetszel, udvarol is neked, kedves veled stb. Végül pár hét ismeretség után megkéri a kezed. Igent mondanál neki felületes ismeretség után csak azért, mert ha együtt megjelentek, akkor irigykedik rád a többi lány?

De mi lenne, ha ez a férfi miután összeházasodtok, kihasználná, hogy jóképű, és fűvel-fával megcsalna? Ha sörözőt csinálna a lakásotokból a haverjai számára? Ha végül az alkoholizmusa odáig jutna, hogy neked, és a tőle született gyerekeidnek nem jutna elég pénz élelemre? Lehetne sorolni még sok szörnyűséget...


Vagy egy másik példa. Az európaiak hogyan igázták le az indiánokat Észak-Amerikában? Olcsó, csillogó üveggyöngy ékszerekért megszerezték az indiánok értékes állatbőreit, lovait stb. Ennél kelendőbb csak a tüzes víz volt, azért az indián férfiak feleségüket is áruba bocsátották.


Egy másik példa. Van egy focicsapat, amelybe felvesznek. Az edző azt mondja, hogy nem kell edzésre járni, csak elmélkedni arról, hogy milyen meccset nyerni, és néha összejönni és megbeszélni kinek mi jutott eszébe a fociról. Az ötlet tetszetős, de aztán elkezdődik a bajnokság. A többi csapat edzett. A végeredmény: a csapatotok kiesik a bajnokságból.


Csak azt mondom, ne ítélj egy vallással kapcsolatban túl hamar, és keresd az igazságot nyitott szívvel. Ne az döntsön, hogy mi tetszik első látásra, hanem az döntsön, hogy mi igaz!

2015. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ie is így jártál el a saját vallásod, akarommondani saját céged esetében?
2015. okt. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!