Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Valaki mondja...

Jehova tanúi! Valaki mondja már el röviden, hogy miben más a vallásotok a keresztényektől?

Figyelt kérdés
Semmilyen ünnepet nem tartotok? Mit csináltok ünnepnapokon, mikor minden zárva van? Annyi kérdés merül fel bennem, nem tudom le sem írni. Nem sokat tudok erről a vallásról, csak a folyóiratokat kapjuk rendszeresen a postaládába. Röviden, tömören, max 10 mondatban írjátok már le, mégis mi ez, és mikor alapult..?
2015. ápr. 30. 06:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Menjél el a királyságterembe, biztosan van körülötted, ismerkedj egy kicsit. Tedd fel nekik a kérdéseidet, szívesen megválaszolnak. /Senki sem kötelez, hogy te is tanú legyél/


Meglátod. Én most kivételesen május elsején az ablakot fogom mosni, :D jöhetsz segíteni.


Különben a szabad napokon sokszor járunk kirándulni. Mi mindnyájan "testvérek" vagyunk, ez azt jelenti, hogy mindenki barátkozik mindenkivel.


=Igy nincs hiány a jó barátokban.

Nem vagyunk búskomor emberek, hiszünk a szép jövöben.


Sokat nevetünk, valaki kerékpározni szeret, valaki inkább autóval menne ki még a hegy tetejére is, ha lehetne :D


Vagy összejövünk, beszélgetünk én ezt is szeretem. Akkor természetesen megvendégeljük egymást.


Ha rólunk akarsz tudni többet a folyóiratainkban

megtalálod a hivatalos internetes címünket, írd be az online keresöbe amit meg akarsz tudni, vagy kérdezd meg azoktól akik hordják nektek a folyóiratokat, de azt hiszem a legjobb ha a saját szemeddel meggyözödsz és elmégy a királyságterembe.


Nem számoltam hány mondat? :D

2015. ápr. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%

szia


Vissza kérdeznék,

Ezek az ünnepek amiket az emberek ünnepelnek, mi alapján keletkeztek, és ki mondta, hogy ezt ünnepelni kell.

Ugyan is ha vissza gondolsz Ádém idejére, vagy a valamikori választott népre, senki nem ismerte ezeket az ünnepeket

S milyen jól megvoltak nélküle.

A legtöbb ünnepnek köze sincs a "keresztény" élethez,az apostolok sem ünnepelték, Jézus sem, sőt a Teremtő a valamikori népének meghagyta hogy más nemzetek emberi ünnepeivel ne azonosuljanak,


HÚSVÉT – A TERMÉKENYSÉG IMÁDATA ÁLRUHÁBAN

A HALLOWEEN EGYÁLTALÁN NEM SZENT

A korai keresztények . . . pogány szokásnak tekintették bárki születésnapjának a megünneplését” (The World Book Encyclopedia).

KARÁCSONY – A NAPIMÁDAT MÁS NÉVEN


Jehova a valamikori népének meg is mondta, hogy ne vegyenek át olyan ünnepeket, szokásokat amiket más népek ünnepelnek

s ez az első keresztényeknél sem volt máskép.


A keresztény életet és imádatot Jézus állitotta helyre,

2000 évvel ezelőtt.

2015. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Vacuolum válasza:
85%

Éppen faragott képet csinálnak maguknak, hogy ők jó emberek és ahelyett, hogy a Népligetnél elengedne, hogy betudjak dobni 50 forintot egy hajléktalannak a poharába elkezd nekem Istenről, a szerényekről meg a nagylelkűekről papolni.

Gondolom amikor nem leszarják éppen azokat akiknek tényleg segítség kell, akkor a király szórólapjaikat nyomtatják, hogy tisztába legyek azzal, hogy azért van nyáron nagyon meleg, mert nem imádkozunk rendesen Jehovához.

2015. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Vacuolum válasza:
28%

1.válaszolótól kérdezem:

Nem a világ végét várták a jehova tanú még 15-16 éve?

Vagy az számotokra olyan szép jövő, hogy annyi ember még azelőtt a kárhozatra kerülne, hogy megbánhassa bűneit?

2015. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
2%
ugy gondoljuk, hogy 1 Teremtő van, aki nem Jézus. Jézust Isten egyszülött fiának tartjuk, teremtménynek, mig a többi keresztény vallás Jézust tartja a Teremtőnek.
2015. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Az átírt Bibliájukban hisznek, és csak a Biblia számít nekik. Bigott társaság.
2015. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Mindennap lehet ünnepelni, a Biblia szerint az igaz mindennap ünnepel...
2015. ápr. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
11%

Egy dolgot szeretnék neked kedves kérdezö még helyre igazítáni, az itteni kicsit "mérges" :D kommentekböl.


Elterjedt nézet itt a gyk-en, hogy más Bibliánk van..


Igaz van egy nagyon pontos fordítású Bibliánk, de nyugodtan vedd a kezedbe a saját Bibliádat, és hasonlítsd össze.


Sokféle-fajta Biblia fordítások léteznek. Magyar nyelven a Károli...mi akik egy kicsit régebbtöl vagyunk a világon a Károliból ismertük meg az igazságot.


Aztán itt van a Csia, a Katólikus Biblia.


Ha esetleg külföldi magyar vagy, akkor az ország nyelvén ahol élsz, szintén sokféle Biblia fordítást találsz.


Úgy vagyok vele én is. Csak ahol élek az emberek nincsennek annyira feluszítva az ÚV fordítás ellen.

Itt egyesek már azt sem értik meg, ha az egyik fordítás azt írja, hogy szép, a másik hogy gyönyörü....és már nem tudják felfogni :D


Tegnap beszélgettem éppen egy kedves katólikus nagyon intelligens fiatallal, megmutattam neki az ÚV fordításból, hogy milyen jövö vár az emberiségre, és elismerte, hogy tudja, hogy ahol az ö Bibliájában az Úr, vagy Isten szó van, ott a Jahve vagy a Jehova név volt az eredetiben.

2015. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

2 válaszoló te azt tartod,hogy Biblia kutató vagy, és mégis zöldségeket beszélsz.. :) miért van az, hogy mindig amikor a ti igazságotokat hangoztatjátok elő se veszitek a Bibliát?


Másodszor olvasd el a Teremtés kőnyvét egy kicsit figyelmesebben;


"14 És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és MEGHATÁROZÓI ÜNNEPEKNEK, napoknak és esztendőknek." (1Móz.1:14)

Isten már eleve úgy teremtett, hogy tudta és előírta mindazt amit nekünk tudnunk kell.

És itt a Zsoltáros ugyan azt mondja;

"19 Teremtett holdat ÜNNEPEKNEK MUTATÁSÁRA; a napot, a mely lenyugovását tudja." (Zsolt.104:19)


Akkor miről is hablatyolsz te itt?

Kit érdekel, hogy te nem tartod meg az ünnepeket, azt teszel amit akarsz de ne kelts senkibe lelkiismeret furdalást azért mert netalán megtart egy ünnepet!

Amit ti műveltek az pofátlanság a javából!

Jézus vajon tartotta az ünnepnapokat?


(Jn 2:23)

"A mint pedig Jeruzsálemben vala husvétkor az ünnepen, sokan hivének az ő nevében, látván az ő jeleit, a melyeket cselekszik vala."

Tehát Ő bizony tartotta a husvétot, te nem tartod...AZ a TE DOLGOD, de ne akard, hogy más is kövesse a te téves tanodat.

Azt amit ti tanítotok azt nem a Biblia tanítja hanem azok a... mindegy. :)

Térj meg és ne azon akadj fel, hogy megtartasz egy ünnepet, mert az üdvösséget nem emiatt fogod elveszíteni..


Kedves kérdező fogadj el tőlem egy jó tanácsot.

Ha meglátsz egy Királyságtermet... :) még csak arra se nézz!

2015. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
65%

Kedves elöttem író, ne légy dühös. A Biblia arra int minket, hogy gyakoroljuk az önuralmat...ismered ezeket a tanácsokat ugye.


Az ünnepek, igen , DE kedves 57-es milyen ünnepeket kell megtartani?


Tudod az ókorban a hamis istenek tiszteletére mint volt a Baál, a Moloch, akinek kisgyermekeket áldoztak fel az imádóik, ezek tiszteletére is ünnepek voltak.


Majd az aztékok istenének az ünnepeik alklamával élö emberek szívét tépték ki.


majd ünnepeket rendeztek a Zeusz, Hermesz, az egyiptomi napisten stb. tiszteletére.


Véleményed szerint ezeket az ünnepeket is kellett figyelmünkbe ajánlja a Hold?


Szerinted Jézus ünnepelte ezeket a pogány és sokszor véres ünnepeket?

2015. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!