Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hamarosan megépül a zsidók...

Hamarosan megépül a zsidók harmadik temploma Jeruzsálemben. Milyen szertartások fognak ott folyni?

Figyelt kérdés

Intenzív nemzetközi internetes kampány és adománygyűjtés után hamarosan megkezdődnek Jeruzsálemben a harmadik templom építésének a munkálatai, a tervek már el is készültek.

[link]

Arról azonban nem találtam tudósítást, hogy milyen szertartások fognak folyni. Ismét állatokat fognak áldozni? Hallott erről valaki valamit?



2015. okt. 4. 11:47
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
0%

# 8


A statisztikák még mindig nem hazudnak:

[link]

[link]

[link]

[link]


Rajtad múlik, hogy ignorálod-e a tényeket és támogatod-e a gyűlölködő gyilkosokat

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És a 12 törzs tényleg el fog jönni!


De végre-valahára meg kellene érteni, hogy Jézus mindvégig szellemi Izraelről és "szemmel nem megfigyelhető" országról beszélt.

Hagyjuk már ezt a materialista világnézetet, ez a kommunistáké...

https://www.youtube.com/watch?v=cDWZuX0V-ag


"Ezen a Földön az igazság mindig kisebbségben lesz Jézus Krisztus visszajöveteléig"


Akkor legyünk nácik? Azok is kisebbségben vannak, akkor ők is az igazság szolgái, nem?


Nem mellesleg Jézus, amikor a szűk kapuról beszélt, ahol csak kevesen mennek be, akkor nem olyanra gondolt, hogy a Ku-Klux-Klánok Isten szolgái, mert kevesen vannak.

Ezt életmódra vonatkoztatóan kell érteni, hogy kevesen vannak akik életmódbelileg a szűk ajtót választják.

2015. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
0%

A homokosokkal kapcsolatban meg:

[link]


És azt se feledd, hogy a Budapest Pride-on nagyba vitték az izraeli zászlót is!

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]

2015. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

Kedves Dzsimi! Én nem keresztrejtvények megfejtéséből szereztem a műveltségemet, és nem linkek alakítják a véleményemet. Nem is emlékszem, hogy olvastam volna-e tőled már valaha Bibliai érveket. Talán igen, de egyáltalán nem jellemző. Nincs saját látásod a Biblia alapján? Állandóan mások véleményére hivatkozol. Így nehéz kommunikálni, mert úgy érzem, nem is veled van vitám, hanem egy harmadik személlyel, aki nincs is a GYK oldalán. Van egy csomó olyan ember, akinek adok a véleményére, mégis ritkán idézem az általuk mondottakat, inkább a saját gondolataimat írom le. Az nem érvelés, hogy belinkelsz weboldalakat, vagy videókat. Az pedig, hogy a statisztikák nem hazudnak, meglehetősen naiv elképzelés. Aljazeera mi? Friends Of Palestine? Megkérdezhetem, hogy melyik korosztályhoz tartozol?


Ami pedig a legutóbbi felvetésedet illeti, ha Árpádsávos zászlót lengetnének a homokosok, abból is messzemenő következtetéseket vonnál le?

2015. okt. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Clark Kent.. ***** válasza:
0%

Szerintem semmi köze nincs az antikrisztusnak a 3. templomhoz. Ha már végidőbeli próféciákat akartok, akkor figyelmetekbe ajánlom a h.n. adventisták magyarázatát, az is látszólag teljesedik, elnézve az USA és a Vatikán viszonyát.


Azért, mert egy próféciára ráhúzunk egy eseményt még nem jelent azt, hogy "beteljesedett az Írás". Millió ilyen magyarázat született az történelem során az ókortól kezdve ahol a magyarázók kivétel nélkül a saját korukat látták a próféciákban...

2015. okt. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Clark Kent.. ***** válasza:
Plusz, még az is kétséges, hogy felépül a templom...
2015. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Bocs, kimaradt:


Azért a kövek elég szilárd dokumentumok.

Másfelõl nem csak az építésérõl, avatásáról, mûködésérõl ír több könyve a Tanachnak, de a lerombolásáról is. Lehet, hogy rájöttek, h gyanús lesz, ha csak annyi marad, h "ott vannak a mai napig" ? Szal azért a Tanach is több a semminél :)

2015. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Bocs, ez megint máshova készült ( a Sao Polohoz ) :)
2015. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Mivel mást mondasz, mint az a Jézus, Akit 1990-ben befogadtam a szívembe, ezért jól látod. Nem tudsz olyan bizonyítékot idehozni, hogy elhiggyem az arab propagandát, amit te nagy kanállal eszel. Ha Jézus megváltoztatja a véleményét, és mást fog mondani, akkor én is. Erre azonban a Zsidó 13,8 szerint nincs esély. Jelenleg sem Netanjahu az, aki elzárkózik a palesztin féllel való tárgyalástól, hanem Abbász elnök úr. Aki elzárkózik, egészen biztos, hogy nem békét akar, ahogy egyébként következetesen ki is fejtik, ahányszor csak alkalmuk van, hogy a céljuk a zsidó állam totális megsemmisítése, nem pedig a béke megkötése. Ez független attól, hogy palesztinokról van-e szó, Iránról, Irakról, vagy Szíriáról. Egyik békésebb ország, mint a másik. Miről beszélünk? Tudom, neked nem drága néhány nyomorult zsidó élete, de mégis kezdettől fogva az arab fél volt az agresszor, nem pedig Izrael. Az összes háborút, ami a huszadik században folyt az arabok és Izrael között, az arabok kezdeményezték, sokszoros túlerővel. Ja, hogy nem jött össze így sem? Tényleg nagyon fránya egy nemzetség, hogy nem hagyja magát. Jól teszi! Gondolom, te a helyükben beengednéd a házadba azokat, akik megesküdtek a saját és családjuk életére, hogy mindenképpen kinyírnak, bármit teszel, vagy átadnád a házadat, és elbujdosnál a sivatagba, vagy a Büdösbe, mint Sánta Ferenc Sokan voltunk című novellájában az öregek, hogy a családnak legyen mit ennie...Ébredj már fel, ember! Te álltál a gyilkosok mellé, nem én. Ha nem hiszel nekem, akkor várd ki a végét, de a rossz oldalon fogsz kikötni, és azért kár volna, persze első sorban a te számodra, nem pedig nekem.
2015. okt. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Bár az Arutz Sheva ( israelnationalnews ) meglehetõsen mértékadó, figyel a vallásra, mégis, ami a Templommal öszefügg, azért nem érdemes ott keresgélni, ugynis említi a The Temple Institute -ot, aminek van saját honlapja: [link]

A megadott cikk egyébként egyetlen szóval sem mondja, h "hamarosan".

Itt mindent meg lehet tudni, amit lehet tudni. Valamennyi anyag ( sajnos nem sok ) van magyarul is.

+++++++++++++

Rasztás Dzsimi nevű felhasználó linkjei általában nagyon linkek és alig fordul elõ, hogy közük lenne a tárgyhoz, ahogy a mostaniaknak sincs.

Dzsimike csakis a zsidók elleni uszítással foglalkozik, a többi õt nem érdekli, az sem, ha egyik - másik linkjéért kiröhögik, mert az az ellenkezõjét bizonyítja Dzsimike állításának. Ha értene valamennyit angolul, az ilyesmit nyilván el tudná kerülni.


A Times of Israel blogján megjelent cikk. Ha értene angolul egy kukkot is, a második mondat nál észrevette volna, hogy a cikk pamplet, 'Így írtok ti' szerû, azokat röhögi ki, akik, mint Dzsimike, a "kazár" ostobaságon verik a nyálukat.

Az elején hivatkozi a Ynet egy cikkére, mely szerint a szíriai felkelõk azt tervezik, h végleg átadják a Golant Izraelnek cserébe egy repülés tilalmas zóna létesítéséért az Assad regime ellen. Természetesen a Ynet komolytalannak minõsítette az ötletet.


Aki elolvassa, segédlet: DAFTKAfile nem létezik, a létezõ, valóban igen jól értesült DEBKAfile ficamítása.


Következõ linkje ( oxfordjournals.org ) azt bizonyítja, hogy nincs "zsidó genom", nincs "zsidó gén", vagyis a Dzsimi félék rasszizmusa bromság. Ezt eddig is tudtuk.

Következõ ( anoutsidersojourn2. ) megette az elsõ linken megjelent heacket. Vagy nem, csak úgy tesz.

Következõ ( veteransnewsnow ) szintén, mellesleg az oldal közismerten hiteltelen.


Ezután áttér a vallásos anticionistákra, akik összesen max 2 - 300 ezren ( más becslések szerint csak néhány ezren ) vannak a kb 16 millió zsidó közül.

Többségük azért helyteleníti a cionizmust, mert szerintük a megváltásnak az égbõl kell jönnie, emberi közremûködés nélkül. A vllásos cionisták, akik sokszorosan többen vannak, azt mondják, hogy a Balfour nyilatkozat kívülrõl jöptt, tehát azóta a cionizmus teljesen rendben van.

A vallásos anticionistákon belül van egy maroknyi, agresszív "keménymag", akik kifejezetten ellenségesek Izraellel szmben és nem átallnak összeállni Izrael és a zsidóság ellenségeivel ( Ahmadinejad, Arafat ill. annak haála ót Mazen ( Abbas ) ).

Természetesen ezeket még a vallásos anticionisták túlnyomó többsége is elutasítja, annyira, hogy szóba sem állnak velük, nem tekintik zsidónak ( olykor embernek se ).


Az Izraeallel szembeni propagandát, kivált, hogy Izrael és a zsidóság ellenségeivel, egyébként minden jelentõsebb zsidó szervezet kemény hangon ítéli el.


Ezekrõl 5 linket ad meg, azt hiszi, attól már nem itéli el ezeket a zsidóság. ( amúgy van valami rózsaszín bája, amikor egy rasszista zsidógyûlölõ uszító akarja megmondani, mi az igazi judaizmus. Igaz, már Göhring is azt mondta: "én mondom meg, ki zsidó".


Uolsó két youtubjához: nem hinném, h különöseb gnoszság kell, hogy ha valakit kitartóan gyaláznak, elõbb utóbb odacsap. Csak persze a provokáció alatt még "elfelejtették" bekapcsolni a kamerát.


Végül Drábik: aki olvasott már bármirõl csak két sort ettõl a sarlatántól, az tudja, hogy mindenbe belepofázik, de semmihez nem ért.

Ezesetben mindjárt a cím: "A mohamedán palesztinok ..." az Iszlám híveit nevezik muszlimoknak, muzulmánoknak, de "A mohamedán palesztinoknak" csak a teljesen tudatlanok. Élvezném, ha egy muszlimnak mondaná ez a sarlatán, hogy az "mohamedán", az illetõ nagyaon érzékletesen magyarázná el neki tévedését.

( Ami a tartalmat illeti, nem zárható ki, hogy azoknak az araboknak, akik már 1917 elõtt ott éltek, lehetnek az õseik között zsidók, mert az Oszmán Birodalomban a muszlim nem adózott, így lehetek zsidók, akik muszlim hitre tértek. Ebben nincs semmi új. De ha meggondoljuk, hogy nagyjából azidõtájt Spanyolországban, ranciaországban sok zsidó inkább vállalta a máglyhalált, vagy egyéb kínhalált, de nem tért ki, hát a muszlimmá lett zsidók nem lehettek valami túl sokan. Viszont az azóta betelepült arabok esetében ily4esmi fel sem merül.

Az sem új, hogy az egykori filiszteusok, akiktol a "palesztinok" szeretnék számaztatni magukat, már az ókorban beolvadtak a zsidóságba. De ettõl nem lettek "palesztinok", ellenkezõleg. )


"A statisztikák még mindig nem hazudnak:"


De, még mindig hazudnak. Sir Winston Churchill azt mondta errõl: "csak azt a statisztikát hiszem el, amit sajátkazûleg hamisítottam."

A különbség: õ tudta, hogy statisztikával mindent és mindennek az ellenkezõjét is be lehet bizonyítani, Dzsimike meg ezt nem tudja, ahogy sok mást sem, csak azt, hogy uszítani akar a zsidók ellen.

A statisztikának még csalnia sem kell, csak a kívánságnak megfelelõen csoportosítáni az adatokat. Ebben az arab propagandisták mesterek.

2015. okt. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
66%

Békesség? "Mit békesség?! Mikor Jézabelnek, a te anyádnak paráznasága és varázslása mindig nagyobb lesz!" (2Kir 9,22)

Amúgy meglátásom szerint te csak hírből ismered a békességet, hisz az eddigi hozzászólásaid 99%-a kvázi provokáció, nagyobb része nem is igazán kvázi, hanem abszolút értelemben az, nem csupán idióta. Ha kicsit is bölcsebb lennél, akkor úgy is meg tudnád fogalmazni a mondandódat, hogy ne legyen halmozottan is szabályszegő. Az hab a tortán, hogy még neked áll följebb, ha a moderátor kitörli a szabályszegő hozzászólásaidat, ami mellesleg vérlázító, csak én be vagyok oltva ellene, különben nem valószínű, hogy visszafogottan diskurálnék veled. De csak folytasd tovább! Kritizáld csak bátran a moderátort, lássuk, vajon érvényesíti-e a szabályzatot veled szemben, vagy nyel még egyet és inkább legyint!

2015. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!