Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hamarosan megépül a zsidók...

Hamarosan megépül a zsidók harmadik temploma Jeruzsálemben. Milyen szertartások fognak ott folyni?

Figyelt kérdés

Intenzív nemzetközi internetes kampány és adománygyűjtés után hamarosan megkezdődnek Jeruzsálemben a harmadik templom építésének a munkálatai, a tervek már el is készültek.

[link]

Arról azonban nem találtam tudósítást, hogy milyen szertartások fognak folyni. Ismét állatokat fognak áldozni? Hallott erről valaki valamit?



2015. okt. 4. 11:47
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

A kérdés ez volt:


"Hamarosan megépül a zsidók harmadik temploma Jeruzsálemben. Milyen szertartások fognak ott folyni?"


nem pedig Rasztás Dzsimi nevű felhasználó "lelki élete", már, ha van neki olyasmi.


Tehát: lehet Templomot építeni Jeruzsálemben, de attól, hogy építenek valamit, még nem biztos, hogy az Örökkévaló, áldott Õ, "oda helyezi a Nevét". Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem. Ami a szertartásokat illeti,


a Sivatagi Szentélyre vonatkozólag maga a Tóra rendelkezett.


Salamon Templomának elkészültekor ott volt Salamon, aki próféta volt.


A Második Szentély épít´sekor is volt(ak) próféta/próféták.


Manapság nincs, mert az utolsó próféta Maleakhi ( Malakhiás ) volt ( ie 5. század ). Persze, lehet, hogy addig Iöten kijelöl megint prófétát, az is lehet, hogy addigra eljön a Messiás.


Mindenesetre érdemes elolvasni Yechezkél ( Ezékiel ) látomását egy jövendõ Templomról.


+++++++++++++++++++


"Nekem sosem a zsidókkal volt a bajom"

Rasztás Dzsimi nevű felhasználó megint hazudik, máshol 17,9 KB - on keresztül dicsõítette a nemzeti szocializmust, márpedig ennek a förtelemnek nagyonis baja volt a zsidókkal. ( http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__6.. - utsó 3 válasz - 06-18 17:18 ; 06-18 17:22 ; 06-18 17:23 )


JEGYEZD MEG MINDÖRÖKRE!!!


ANTICIONIZMUS = ANTISZEMITIZMUS ( ANTICIONIZMUS EGYENLÕ ANTISZEMITIZMUS )


A zsidógyûlölõk, zsidók ellen uszítók már jó ideje anticionizmusba, Izrael elleni uszításba a "szegny elnyomott palesztinok" pártfogásába csomagolják a zsidók elleni uszításukat.


Izrael állam léte nem a "palesztinok" miatt fáj nekik, hanem azért, mert tudják, hogy az az egyetlen hely a Világon, ahol a zsidók _valóban_ biztonságban vannak. ( A csaknem mindennapos merényletek ellenére. )


Az fáj nekik, hogy egyáltalán _van_ ilyen hely.


Tök mindegy, hogy milyen manipulált fotókat, videókat, statisztikát linkelnek. Tetejébe még a Bibliából is azt vezetik le, hogy a zsidók népirtanak. Akinek a szájból, ceruzájából, golyóstollából, billentyûzetébõl ilyesmi kifér, azzal nem érdemes szóbaállni, amit ír, azt nem érdemes olvasni.

2015. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Igazad van, nem érdemes, és nem is olvasom egy bizonyos határon túl. Ez a bizonyos határ ott van, ahol a belső vészcsengő megszólal, hogy a további olvasás beláthatatlan károsodást okozhat. Mivel nem ma kezdtem a netezést, volt már dolgom olyanokkal, akik fajsúlyosabb ellenfelek voltak Dzsiminél, akár a Jobbik ellen folytatott Facebook-kampány során, akár bizonyos fórumokon. Egyetlen céllal vettem fel a kesztyűt, hogy az általuk terjesztett hazugságok és dezinformációk ne maradjanak ellensúlyozatlanul. És hát bevallom, hogy némiképpen függőséget okoz idővel, ezért időnként felfüggesztem, vagy legalábbis leredukálom a fórumok látogatását.
2015. okt. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

"on keresztül dicsõítette a nemzeti szocializmust, márpedig ennek a förtelemnek nagyonis baja volt a zsidókkal."


Nekem a történelemhamisítókkal volt (van) bajom, meg a liberalizmus és kommunizmussal.


És nincs baja a zsidókkal, még az állítólags fő ideológiai könyvénében a "Mein Kampf"-ban sem ír egy szót sem a zsidók megöléséről.


"ANTICIONIZMUS = ANTISZEMITIZMUS ( ANTICIONIZMUS EGYENLÕ ANTISZEMITIZMUS )"


https://www.youtube.com/watch?v=2SH8V16Y5E4

https://www.youtube.com/watch?v=5v4njgbynm8

Ők is antiszemiták?


"Jobbik ellen folytatott Facebook-kampány során"


[link]


"Áldjátok azokat, akik üldöznek titeket; áldjátok, és ne átkozzátok!" (Rm 12:14)


=================

Az is csak bizonyítja az igazamat, hogy ti kitöröltetitek a válaszaimat, ami azt jelenti, hogy nincsenek érveitek, ezért muszáj elhallgattassatok, míg én nekem eszembe se jutna jelenteni titeket, független attól, hogy egy gonosz eszmét képviseltek, mivel nekem vannak érveim.

2015. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

"történelemhamisítókkal volt (van) bajom, meg a liberalizmus és kommunizmussal."


1) A történelemhamisító az Te vagy.

2) A a liberalizmus és kommunizmus egyikérõl sem tudod, hogy micsoda. Halvány f..god sincs.


"a "Mein Kampf"-ban sem ír egy szót sem a zsidók megöléséről."


DE. Most csak azt bizonyítottad, hogy még az imakönyvedet SE olvastad.


"Ők is antiszemiták?"


Nem. Nekik egyszerûen csak "nincs eszük" - mint azt az ortodox fõrabbik mondják. A legszigorúbbak is. Kedvenc esztelenjeid egyébként - mint már sokszor tájékoztattalak, alig néhány ezren vannak világszerte.


======

Az, hogy törlik a válaszaidat, azt bizonyítja, hogy a válaszaid megsértik a gyk szabályxatát. Csakis azt bizonyítja, semmi mást.

Hogy nem minden válaszodat törlik, az azt bizonyítja, hogy a gyk moderátorai sokkal toleránsabbak, mint szabadna.

2015. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

És ismételten emlékeztetlek, a kérdés ez volt:


"Hamarosan megépül a zsidók harmadik temploma Jeruzsálemben. Milyen szertartások fognak ott folyni?"


A válaszablak alatt pedig ezt olvashatod:


"Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!

Ha kérdésed van, ne a válaszba írd, hanem írj ki új kérdést!

Ne írd be még egyszer ugyanazt, amit egyszer már előtted valaki beírt! Ha egyetértesz a véleményével, értékeld válaszát!

Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!

A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, vállalkozás/termék/weboldal népszerűsítéséért, reklámozásért, trágárkodásért, rasszista írásokért, több kérdés ugyanazokkal a válaszokkal történő végigspameléséért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj!

Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük.

A részletes felhasználói szabályzatot itt találod: http://www.gyakorikerdesek.hu/felhasznaloi_szabalyzat"

2015. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Dzsimi, a logikád szerint az igazság relatív, ugyanis egy csomó olyan oldal van, ahol az én hozzászólásaimat törölnék. Vagyis szerinted ott nekem lenne igazam, itt neked van, mert nem engem törölnek, hanem téged. Világos. Persze, a múltkor arra hivatkoztál, hogy egymilliárdan mondjátok ugyanazt. Nem vagy épp következetes.
2015. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"DE. Most csak azt bizonyítottad, hogy még az imakönyvedet SE olvastad."


Nem, nem ír. Ennyire ismered te is. A lényeg, hogy: "Mocskosnáciarasszistadzsimi"


Asperrimus!


Ezt te mondtad a #7 válaszodban.


Én csak azt mondtam, hogy tiveletek annyira lehet beszélni, hogy kitörlitek a válaszokat, ha nem tetszik nektek.

2015. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Rasztás Dzsimi nevű felhasználó!


1) Ismételten emlékeztetlek, a kérdés ez volt:


"Hamarosan megépül a zsidók harmadik temploma Jeruzsálemben. Milyen szertartások fognak ott folyni?",


valamint arra, amit válaszablak alatt olvashatsz, mtovábbá, hogy ennek ellenére ismét csak offolsz.


2) Ha törlik a válaszaidat, az a moderátorok törlik és csakis akkor, ha a gyk szabályzatáa ütközik ( pl gyûlölködõ, mocskolódó ). Mi legfeljebb a "moderátor figyelmébe" ajánlhatjuk a választ. Ha embereket, vagy egy egész közöss+eget rágalmazol, gyalázol, vagy más módon törvénybeütközõt írsz, természetesen törlik, másképp õket lehetne felelõsségrevonni.


Hogy Te - tudatlanságot, tájékozatlanságod miatt - igaznak goondolsz olyat, ami alaptalan rágalom, vagy elõítéleteid miatt terméeszetesnek tartassz olyan megjegyzést, ami az egészséges embereket felháborítja, az ne azt jelenti, hogy igazad van. :)


3) "Nem, nem ír."


DE, ír. Most nem érek rá kikeresni, de majd idézem, oldalszámmal.

Azonkívül a Wansee jegyzõkönyvben már a pontos "szakácskönyv" is benne van, "indokolással".


2)

2015. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Kedves Dzsimi, sajnos nem vagyok abban a helyzetben, hogy kitöröljem azt, ami nem tetszik, különben sokkal több hozzászólásodat hiányolnád, méghozzá az oldalon kívülről, de nem azért, mert igaz, vagy mert neked bármi közöd volna az igazsághoz.
2015. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!