Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szabalyokat kell...

Milyen szabalyokat kell betartaniuk?

Figyelt kérdés
Az adventistaknak milyen szabalyokat kell betartaniuk?(a hitukkell kapcsolatban)
2015. okt. 4. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vegetáriánus étrenden vannak.

Szexuális erkölcs az általános keresztényi. (Vagyis szex csak házastársak között lehet. Némelyik másik felekezettől eltérően ők ezt nagyjából be is tartják.)

A szombatot tartják meg, nem a vasárnapot, de nincsenek olyan kötött előírásaik, mint a zsidóknak.

2015. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Clark Kent.. ***** válasza:

Nincsenek vegetáriánus étrenden, csak a tisztátalan állatokat nem szabad megenniük (Leviták 11.)


Vannak köztük vegetáriánusok, de nem mindegyikük az.

2015. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

# Clark


Nemrég olvastam a Hetednapi Adventista Egyház hivatalos állásfoglalását, miszerint a vegetáriánus étrend a követendő. Engem is meglepett, mert még nem hallottam róla, de azt írták hogy több mint 120 éve így csinálják.


Aztán ezen ismét meglepődtem, mert a Hetednapiak ennél pár évtizeddel idősebb egyház, ezt tehát egyszercsak ukk-mukk-fukk bevezették.


Most hogy betartják-e vagy csak mondják, azt tényleg nem tudom.

2015. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Clark Kent.. ***** válasza:
Na, ez érdekelne, hol olvashatok erről?
2015. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Clark Kent.. ***** válasza:

Ja, azt hiszem megtaláltam:


[link]


"Az egészséges étrend szempontjából nem fontos az állati eredetű termékek fogyasztása. Az Adventista egészségügyi tanulmány rávilágít arra, mekkora előny a húsmentes étrend az ezt fogyasztók számára azokkal szemben, akik a Hetednapi Adventista Egyház hagyományos egészségügyi tanítása szerint a húsfogyasztás elvét követik."


De itt csak arról beszélnek, hogy előny a húsmentes étrend. Azt nem írják, hogy kötelező mindenkinek. A tiszta állatokat továbbra is fogyaszthatják. (Jól ismerem az adventistákat személyesen is, ezért tudom).


Egyébként én is vegetáriánus vagyok. :D

2015. okt. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én adventista voltam. Nem fogadják el, hogy Jézusban minden állat tiszta, tagadják, illetve lehetőleg kerülik az 1 Tim 4-et. Úgy tartják, hogy már Noé sem ehette a disznót, nem csak a zsidók, pedig az ige elég világos:

1 Mózes

9,3 Minden mozgó állat, a mely él legyen nektek eledelűl; a mint a zöld fűvet, nektek adtam mindazokat.

Vegánnak lenni nem kötelező, de nem hivatalosan, belső teológiájuk szerint aki vega vagy vegán az szentebb, mint a másik. Ellen White (hamis)prófétájuk szerint aki nem lesz vegán nem üdvözülhet, de ezt nem igazán fogadják el szerintem.

Hisznek a zsidó szombat tartásában, de nem úgy tartják, hanem csak megemlékeznek a szombatról. Hivatalosan azt vallják, hogy Jézus üdvözít, de nem hivatalosan a szombatot tartják üdvözítőjüknek, hisz azt tanítják, hogy a fenevad bélyege a vasárnap ünneplés, ezáltal ISten pecsétje a szombat megtartása és ez a megszentelő is. Ellentmondva többek közt ef 1.13-nak és 4.30-nek.

Azt vallják, hogy a Tízparancsolat örök érvényű, tagadva ezáltal a Római és Galata levelet. Nem is szerették, ha erre hivatkoztam. Ellen White tanításaira lehet hivatkozni, nem Páléra. Azt tanítják, hogy Ádámék is tartották a szombatot, áldoztak állatokat, stb.

A Tízparancsolatot elvileg megtartják, de valójában módosítottak rajta nem hivatalosan: NE igyál alkoholt, ne kávézz, ne cigizz, stb. Bónuszpont, ha vegán vagy. Ebből is látszik, hogy nem Jézus hitében járnak, nem szellem szerint tiszták, hanem testi cselekedetekkel, kívülről, testileg akarnak megtisztulni, nem lelkiismeret szerit belülről.

(Zsidó

9,13 Mert ha a bakoknak és bikáknak a vére, [3 Móz. 16,4-16.] meg a tehén hamva, [4 Móz. 19,2-20.] a tisztátalanokra hintetvén, megszentel a testnek tisztaságára:

9,14 Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel [1 Pét. 1,19.] ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek. )


Ellen White-ot ószövetségi elhívott prófétának tartják (kritika: Máté 11.13)

Jelenések 19.10-et úgy magyarázzák, hogy Isten úgy tesz bizonyságot az igazi egyházról, hogy elküldi a prófétaság lelkét, ezt kapta Ellen White. Ezzel ismét ellentmondanak Pálnak, mert a prófétaság egy karizma, amit a Szent Szellem osztogat, akinek akar.

"mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke." Amúgy ezt azt jelenti, hogy a prófétálás alapja a Jézusról szóló bizonyságtétel...

Nem fogadják el, hogy a zsidó levél azt mondja, hogy Krisztus egyből bement a szentélybe, szerintük 1844-ben lépett be és megkezdődött a vizsgálati ítélet és a szenthely megtisztítása. Ezt azért kellett kitalálni, mert ekkorra várták Jézus visszajövetelét és melléfogtak.

Röviden ennyi. Lehet, h jön majd Péter, aki megkritizál, hogy én utálom az adventistákat. Ne feledd, most a teológiájukat kritizáltam.

Bővebben:

[link]

2015. okt. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja, még annyit, hogy a maradéknak, Izrael maradékának tartják magukat. Van, akik szerint Ésaiás már az adventistákhoz beszélt...

https://www.youtube.com/watch?v=n0EuXPd3mhM


Nem fogadják el, hogy Jézus letörölte a bűneinket, a keresztség utáni bűnöket az úrvacsorai lábmosással törlik el, úgy ceremóniát bevezetve ezzel.

Sajnos ezt is elkövetik ezáltal:

Zsidó

10,29 Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?

2015. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szexuális erkölcs az általános keresztényi. (Vagyis szex csak házastársak között lehet. Némelyik másik felekezettől eltérően ők ezt nagyjából be is tartják.) "


Ha mégis el akarnak válni és újranősülni, akkor úgy játsszák ki az Igét, hogy töröltetik magukat a gyülekezeti névsorból, majd újra kérik a felvételt és megkeresztelik őket újra és ekkor már lehet házasodni. A gyülekezetemben három ilyen eset is volt. Nyilván nem mindegyikük él ezzel, van, aki ezt nem fogadja el (mert ellentmond a Bibliának), de erre is van lehetőségük.


Ja, és tizedet kell fizetni. Ha szegény vagy, igazolnod kell papírokkal, h nem tudod fizetni, de ekkor többen lenéznek, mert nem vagy szent, ezért nincs pénzed

2015. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# Clark


Én egy papíralapú kiadványt olvastam, egy rövidebb és sarkosabban fogalmazó szöveget. Bár nagyon úgy tűnik, hogy az általad belinkelt alapján készült, több helyen összecseng vele (pl a 120 év). Lehet, hogy valaki kicsit túlbuzgóan értelmezte egyháza tanítását.


Szóval akkor valami olyan az összkép, hogy az adventisták nem vegetáriánusok, de vannak köztük olyanok, akik nagyon szeretnék, ha minden adventista az lenne.


Én speciel nem vagyok vegetáriánus, csak nem eszek húst. :)

Illetve csak nagyon ritkán, vendégségben, abban az esetben, ha nagyon bunkóság lenne visszautasítani.

2015. okt. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Köszönöm a "kedves" beharangozást, nem szándékom senki hozzászólását kritizálni, én tiszteletben tartom az exadventisták álláspontját is, csak sajnálom, hogy azzá váltak.


Én több mint 20 éve tartozom ehhez a közösséghez, exreformátus vagyok, és nagyon szeretem a reformátusokat a mai napig, kiváló kapcsolatom van a régi testvéreimmel, és noha nem értünk mindenben egyet, azért az elmúlt 20 évben többször volt alkalmam velük közösségben együtt a Szentírást tanulmányozni, beszélgetni. :-)


A témára térve az adventistákra is igaz Pál apostol mondása: "minden szabad nékem, de nem minden használ" :-)


Azok a példák, amiket az exadventista testvérem felhozott abból a szélsőséges nézetből adódnak, hogy az adventistáknak szentebb életet kell élniük, mint más felekezetekbe tartozóknak, ami természetesen nem igaz. Szélsőséges gondolkodású hívők minden felekezetben megtalálhatóak! Így természetesen a mi sorainkban is. Ezekre azonban nem vagyunk büszkék, mint ahogyan mások sem a saját egyházukban. Millió példát lehetne hozni katolikus nagymamákról, akik szélsőséges dolgokat vártak el családtagjaiktól, református idősekről, akik szélsőséges dolgokat vártak el a gyülekezetükbe járóktól...stb.


Aki adventista ugyanúgy lehet konzervatív, vagy liberális, ugyanúgy lehet normálisan gondolkodó vagy szélsőséges. Egy közös pont van: elfogadja azt a 28 hitelvet, amitől adventista lesz. Ezek a hitelvek mindenki számára elérhetők, nyilvánosak: [link]


Ami minket megkülönböztet más felekezetektől, az az eredeti ószövetségi 10 parancsolat szó szerinti értelmezése, és gyakorlása, ezek a szabályok alapvetőek nálunk. Igaz az is, hogy aki vállalja a tagságot az anyagilag támogatja az egyházat jövedelmének 10%-val, ez egy önkéntes és ésszerű vállalás, tekintettel arra, hogy az egyház ebből tartja fenn magát, hitéleti célokra ugyanis nem kérünk és nem fogadunk el állami támogatást.

Az adventisták igyekeznek egészséges életet élni, ezért a többségünk vegetáriánus, illetve vegán étrendet tart. Az is igaz, hogy a házasságot szent köteléknek tartjuk ezért a szex csak a házasságon belül elfogadott.


Azonban mi is emberek vagyunk, gyakran hibázunk, áthágunk szabályokat, de ezeket szeretettel igyekszünk rendezni egymás közt és a kívülállókkal szemben is.


Üdv. Péter

2015. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!