Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szabalyokat kell...

Milyen szabalyokat kell betartaniuk?

Figyelt kérdés
Az adventistaknak milyen szabalyokat kell betartaniuk?(a hitukkell kapcsolatban)
2015. okt. 4. 17:46
1 2
 11/13 Clark Kent.. ***** válasza:

"Röviden ennyi. Lehet, h jön majd Péter, aki megkritizál, hogy én utálom az adventistákat. Ne feledd, most a teológiájukat kritizáltam."


De miért kell a teológiájukat kritizálni!? Senki nem kérte ezt, a Kérdező nem erre volt kíváncsi, hanem a hitéletükre. Az, hogy bizonyos témákban hogy gondolkodnak, most teljesen mellékes.

2015. okt. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

17 évig voltam a H.N.Adventista Egyház tagja, pontos leírást adott a testvérünk a 6-7-8 válaszokban. Több gyülekezetben jártam ez idő alatt , mindenhol így gondolkodtak, tehát ez nem szélsőség kérdése. Kiválásom után esélyem se lett volna közös Bibliatanulmányozásra, mert ugye az adventisták ismerik(szerintük) a teljes igazságot, ezért ha nem úgy hiszek még csak a testvérük se vagyok Krisztusban.

Örülök, hogy pl. a reformátusok nem így gondolják, Ők a szeretet törvényét követve cselekedtek Péterrel.

2015. okt. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha Pétert húsz év alatt sem sikerült megfertőznie az adventista tanításnak, aminek valóságát én is alá tudom támasztani, akkor az tiszta szívet jelent. Ha viszont nem így van, ismeri és tapasztalja ezeket, akkor hazug. Én az előbbiben reménykedem.
2015. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!