Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma volt egy érdekes beszélgeté...

Ma volt egy érdekes beszélgetésem, azt hiszem meg akartak téríteni, ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

le egyszerűsítem, ezért elnézést, ha pontatlan leszek, de fáradt vagyok.


Azt mondta ma nekem egy keresztény (hit gyülekezete tag, nem tudom ez számít e)

Azt mondták, ha nem hiszek, illetve nem térek meg akkor a pokolba megyek


az az igazság, hogy én nem akarok megtérni, nincs semmi bajom azzal, ha valakinek hite van, meghallgatom szívesen, érdekesnek találom, nyilván érdekel, hogy miként gondolkozik, mert csak.:D


Így volt az ma is, viszont azt mondta nekem, hogy mivel ő beszélt nekem erről, és el mondta, hogy ha nem térek meg, akkor a pokolra megyek (mint minden ateista)

- de amúgy rajtam áll, hogy mit csinálok neki mindegy


most ha én nem vagyok hívő, akkor megyek a pokolba?


2015. okt. 5. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Már ne haragudj, de nem tudod, hogy miben hiszel? Ha így van, akkor jó szimattal szúrt ki az illető, mivel bizonytalan vagy a hitedben, ezért téríthető vagy.
2015. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

én nem hiszek semmiben.

ettől függetlenül

tiszteletben tartom azt, hogy ő mit gondol, vagy mit hisz.

nem úgy álltam hozzá, hogy az hülyeség, mert én esetleg nem úgy gondolom.

2015. okt. 5. 19:40
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

(Nem az első vagyok, csak a százalékunk azonos.)


Szóval azt, mondta, mindegy mit csinálsz, neki mindegy.

Szerintem akkor maradjatok ennyiben: te csinálj, amit akarsz, ő pedig szálljon le rólad. :)


A hitgyülisek tényleg azt tanítják, hogy rajtuk kívül mindenki elkárhozik, de ez hülyeség.


A mi egyházunk szerint nem kárhoznak el az ateisták sem, csak ha megérdemlik.

2015. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ennek örülök

ő azt mondta, per pillanat egy szinten vagyok a bibilia szerint akár a gyilkosokkal, vagy bárkivel - amiért nem hiszek. -


én ezt

zsarolásnak érzem kicsit :D

vagy megtérsz, vagy mész a pokolba haver

2015. okt. 5. 19:49
 5/19 A kérdező kommentje:

elvileg amit mondott

minden alá van támasztva a biblia által, és akár meg tudja mutatni

(én nem olvastam)

2015. okt. 5. 19:50
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Üzenem az illetőnek, hogy Isten munkálja ki a hitet, nem pedig ő. Ezt illene tudnia, ha valóban hívő.
2015. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Clark Kent.. ***** válasza:
40%

A hitgyülisekről el tudom képzelni, hogy így térítenek, az eszkatológiájuk egyenesen rémes, a pokollal való fenyegetőzés ennek a koronája. (Igaz, már 20. századi katolikus és protestáns véleményünk is van, ami kétségbe vonja, hogy a pokol valóságos-e, de most nem ez a téma).


Ne engedj a lelki zsarolásnak, a megtérés nem a kárhozatból való félelemből adódik, az ugyanis csak felszínes, látszat "megtérés". Ha nem változik meg az ember, ugyanúgy elkárhozik, ha vallásos, ha nem, szóval tökmind1.

2015. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
27%

Szia!


Van egy jó hírem: a Biblia szerint minden ember a pokolra kerül, függetlenül attól, hogy hitt-e, vagy sem, ugyanis a "pokol" kifejezés (görög hádész, héber seol) a halottak tartózkodási helyét jelöli a Szentírásban. Innen lesz a feltámadás az igazaknak az örök életre, a gonoszoknak pedig a kárhozatra.


Szerintem egyetlen hívő embernek sem mindegy, hogy embertárásnak mi lesz az örök sorsa, hiszen Jézus követői, a keresztények minden embert szeretnek, és nem lehetnek közömbösek senki sorsa iránt sem.


Ahogyan a többiek leírták már a megtérést Isten munkálja az emberi szívben, én azt gondolom, hogy Istennek van terve a Te életedre nézve is, és bizonyára nem véletlen, hogy ez az ember meg akart téríteni, és az sem, hogy ide írtál.


Nekem nagyon tetszik a nyitottságod, bár minden ember ilyen kedvesen állna hozzá mások gondolkodásmódjának megismeréséhez, én azt gondolom, hogy a Jóisten fog még alkalmat adni arra, hogy hallj Felőle, és talán a következő alkalom jobban sikerül majd!


Isten áldja meg az életedet, és adjon bölcsességet, hogy megismerd Őt valójában, és hogy megértsd az irántad való szeretetét, ami által egy boldog, örök életben részesíthet Téged!


Üdv. Péter

2015. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

#1 vagyok.


Írod: "én nem hiszek semmiben".


Aztán:

"én ezt

zsarolásnak érzem kicsit :D

vagy megtérsz, vagy mész a pokolba haver"


Nézz mélyen magadba! Ha közömbös lenne számodra, amit mondott, nem éreznéd zsarolásnak - meg sem érintene. De megérintett! Hatott rád! Mit érintett meg benned, ha nem hitet? Miért éreznéd a megtérés v. pokol dilemmát zsarolásnak kicsit, ha nem hinnél a pokolban, legalább egy kicsit? És a többi...

2015. okt. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Clark Kent.. ***** válasza:
42%
Nem hiszem, hogy hatott rá, csak megbotránkozhatott rajta. Ez érthető reagálás egy ilyen értelmetlen hittérítésre.
2015. okt. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!