Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma volt egy érdekes beszélgeté...

Ma volt egy érdekes beszélgetésem, azt hiszem meg akartak téríteni, ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

le egyszerűsítem, ezért elnézést, ha pontatlan leszek, de fáradt vagyok.


Azt mondta ma nekem egy keresztény (hit gyülekezete tag, nem tudom ez számít e)

Azt mondták, ha nem hiszek, illetve nem térek meg akkor a pokolba megyek


az az igazság, hogy én nem akarok megtérni, nincs semmi bajom azzal, ha valakinek hite van, meghallgatom szívesen, érdekesnek találom, nyilván érdekel, hogy miként gondolkozik, mert csak.:D


Így volt az ma is, viszont azt mondta nekem, hogy mivel ő beszélt nekem erről, és el mondta, hogy ha nem térek meg, akkor a pokolra megyek (mint minden ateista)

- de amúgy rajtam áll, hogy mit csinálok neki mindegy


most ha én nem vagyok hívő, akkor megyek a pokolba?


2015. okt. 5. 19:31
1 2
 11/19 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

"most ha én nem vagyok hívő, akkor megyek a pokolba?"


Az ő hite szerint igen.

A te hited szerint nincs pokol.

Az én hitem szerint majd Isten eldönti, ha eljön az ideje, és elszámolsz az életeddel.


Ez ilyen egyszerű.

2015. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Igazat mondott, de a te időd valójában akkor jön el, amikor belülről megszólít Jézus Krisztus, nem pedig akkor, amikor intellektuális információt kapsz az Evangéliumról. Sokszor szól Jézus akkor, amikor valaki éppen bizonyságot tesz róla, de ha nem szólt, akkor hiába is tennél bármit csak azért, mert valaki erőszakos. Javaslom, hogy legyél nyitott Istenre, hogy meg tudjon szólítani. Ha azonban már megszólított, akkor felelősséggel tartozol azért, hogy hogyan döntesz a továbbiakban. A leírásod szerint csak eszmecsere történt kettőtök között, harmadik felet - Jézust - nem említettél. Ha megszólított volna Jézus, akkor nem így beszélnél. Akivel beszéltél, feltehetőleg neofita, még nagyon sokat kell érnie, de jobb úton jár, mint itt némelyek. Én is hites vagyok. És abban hiszek, hogy nem személyválogató az Isten, hanem minden nemzetben és felekezetben kedves Őelőtte, aki Őt féli és igazságot cselekszik(ApCsel 10,34-35).
2015. okt. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szerintem őrizd meg a nyitottságod addig, amíg egy igazi kereszténnyel találkozol. De azért tételezzük fel a "hittérítődről", hogy jót akart csinálni.

Isten képes adni neked egy boldog és beteljesülő életet, ha teljes szívvel keresed Őt.

Jeremiás 29:11-14:

"Mert csak én tudom, mi a tervem veletek - így szól az ÚR -: békességet és nem romlást tervezek, és reményteljes jövőt adok nektek. Ha segítségül hívtok, és állhatatosan imádkoztok hozzám, akkor meghallgatlak benneteket. Megtaláltok engem, ha kerestek és teljes szívvel kerestek."

2015. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet kérdező, ha téged nem érdekel, ha valóban ateista lennél, akkor se nem félnél, se nem bizonytalankodnál, se nem zavarna. De te félsz, bizonytalan vagy és zavar. Ebből következően alig várod, hogy valamely vallás megfogjon, mert az bizonyosságot. Nem számít, valódit, vagy hamisat, mert az emberi agy a bizonytalanság elől menekül. Ha nem tud jobbat, az első (egyéb vonatkozásban szimpatikus) hithez.


Két lehetőség van. Vagy van elég tudásod, ekkor meg tudod magyarázni a körülötted zajló dolgokat (poklostól és anélkül), ettől magabiztos leszel, és ennyi elég is. Vagy nincs elég tudásod, akkor megmagyarázhatatlan ellentmondásokba bonyolódsz, és szükséged lesz hitre, amely feloldja ezeket.

Van egy harmadik eset. Ha otthon stabil nevelést kaptál, és az történetesen vallásos. Ekkor nem feltétlenül a tudás hiánya, hanem a megszokás, a beléd nevelt rendszer adja a hitet.

2015. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%

Kedves kérdező!

Látom kaptál már sokféle választ:) Én egyházon kívüli vagyok, Jézus szellemi egyházának tagja. Engedd meg, h Jézus nevében válaszoljak. Nem kerülsz a pokolra az ítélet után. Ha nem hiszel Jézusban és nem fogadod el a bűnáldozatát, akkor nem születsz újjá szellemben és bűneid miatti ítéletet is Te fogod viselni, nem Jézus a kereszten. Mi hívők Isten teremtésében élünk örökké, a nem hívők pedig akaratuk szerint Istentől távol, ahol mindennek csak a hiánya lesz jelen. Ahogy Jézus mondta. külső sötétség (pl. a sötétség a fény hiánya). Meg is mondta, mit fognak ott tenni: sírnak és a fogukat csikorgatják.

Az ember ha elfogadja, hogy nem ő tudja az abszolút igazságot, elkezdi kutatni.

Hogy halálod után az ítéletig hová kerülsz, azt nem tudom, lehet, hogy addig a pokolba (erre a részre nincs világos tudásom még), a hívők viszont a Mennybe, amíg meg nem történik a feltámadás. Mert akkor az újjáteremtett Földön fogunk élni.

2015. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
55%

Öreg, ennek a "ki kárhozik el és ki nem" baromságnak is annyiféle változata van, hogy az valami hihetetlen.

Szóval szerinted mennyire hiteles ez az egész, amit ezerféleképpen lehet értelmezni?

2015. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem az, hogy jól csinálta-e, vagy rosszul, hanem, hogy igazat mondott-e.

Mert az, amit mondott, még ha nyersen, vagy hülyén is fejezte ki magát, véleményem szerint igaz.


Sok a birka, aminek a zsírján sokan élősködnek, (sok pap maga sem hívő, sok felekezet csak a haszon miatt létezik), ezért a legjobb, ha előveszed a Bibliát, és utánajársz magad- vannak már mai nyelven megfogalmazott fordítások is, pl. Károli Revideált, vagy Újfordítás (protestáns).


Jézus maga mondja:

Márk evangéliuma 16,16

Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik.

vagy

János 3, 36 Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta.”

2015. okt. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Andizsuzsi, milyen régen láttalak. Érdekes ez a poklos fenyegetés, de nem ez a lényeg szerintem, ezzel csak félelmet ébreszthetünk valakiben, félelemből megtérni pedig dőreség. De, hát zöld szemüvegen át, szép ez a világ: https://www.youtube.com/watch?v=duVVdZnnMO8
2015. okt. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem dőreség, hanem lehetetlen. Amit az ember félelemből tesz, az csak távolabb viszi őt a megtéréstől. Ha egyszer tényleg meg akar majd térni, csak megnehezíti a dolgát.
2015. okt. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!