Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalon, ilyen esetben...

Fiatalon, ilyen esetben megkaphatom a betegek kenetét?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok. Nagyon beteges.

Pár hónapja visszatért egy súlyos betegségem, amit csak leállítani lehet. Már jó pár éve nem jött vissza.

Már kezdtem reménykedni, hogy végre jobban vagyok, de kiderült a napokban, hogy nemhogy jobban lennék, hanem súlyosbodott az állapotom. Már nagyon megvisel lelkileg és nem bírom.

Most kellene alkalmazni a kezelés egy durvább módját, mivel nem haladunk (csomó gyógyszer...stb ellenére sem).

Azt szeretném tudni, hogy így megkaphatom-e a betegek kenetét ilyen fiatalon, vagy súlyos esetben kapható meg csak?

Illetve azt szeretném még meg tudni, hogy milyen ember adhatja, tehát, hogy kell-e rang (pl: püspök...stb), vagy elég a pap is?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és válaszokat.



2015. okt. 5. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha fennáll a veszélye a halálnak, akkor adható, például kockázatos műtétek előtt szokták adni, egy ember többször is felveheti, ha úgy adódik. Pap kiszolgáltathatja, nem szükséges hozzá püspök.

Egyébként legjobb lenne, ha papnál érdeklődnél erről, ő mégis többet tud mondani, mint az itt válaszolók. Szóval ha van pap ismerősöd (vagy ismerősöd közelebbi ismerőse), akkor beszélj róla vele, ha nincs, akkor a lakóhelyedhez legközelebbi plébánián érdeklődj!

2015. okt. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
én szorítok neked, érted! :) Ne add fel, ne add könnyen.
2015. okt. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Élj, gyógyulj meg, javíts az életeden!

Tiszta szívből kívánom!

2015. okt. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

A szentség kiszolgáltatói csakis felszentelt papok lehetnek.


A szentség felvehető ill. kiszolgáltatható,


•ha a hívő élete betegség vagy öregség miatt kezd veszélybe jutni.



•ha a beteget, aki korábban felvette a szentséget és visszanyerte egészségét újabb súlyos betegség érte.



•ha valaki komolyabb sebészeti beavatkozás előtt áll.



•ha kétséges, hogy a beteg eljutott-e értelme használatára, veszélyesen beteg-e, halott-e (pl. autóbaleset).



•ha a beteg, amikor még értelmi képességei birtokában volt, ezt legalább burkoltan kérte.

2015. okt. 6. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Megkaphatod, indokolja is az állapotod.
2015. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Én inkább Jézushoz fordulnék, nem emberhez.
2015. okt. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

# 6


Nem az volt a kérdés, hogy te mit csinálnál.

2015. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
gondolom katolikus vagy, keress egy görögkatolikus papot, az ortodoxokhoz hasonlóan ők könnyebben kiszolgáltatják, mert az ortodox felfogás szerint ez nem amolyan búcsúztató hanem a gyógyulás reményében teszik, kortól függetlenül, szokás szintjén ez a görögkatolikusságban is megmaradt
2015. okt. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

7es: itt senki sem hisz az élő Istenben, emberek hókuszpókuszaiban erősítik a kérdező hitét, pedig azok nem tartják meg és nem üdvözítik.

Másképp írom akkor a választ: Jézus Krisztushoz fordulj, ne emberekhez. Honnan is tudhatnád mellesleg, hogy aki az ő nevében van ott állítólag, az az övé is? Mennyi hazugságot fogtok még elhinni a megmentésért, de Krisztus kegyelmét és Isten szavát megvetitek :(

2015. okt. 7. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyjából egyet értek a #9-sel. Az Újszövetségben nem olvasunk arról, hogy lenne egy papi kaszt, akiknek különleges előjogaik lennének, sem szentségekről.

Úgy tudom, ez a hagyomány a Jakab levele 5:14-15-re akar alapozni. Szó szerint ez így szól:

"Beteg-e valaki közöttetek? Hívassa magához a gyülekezet véneit, hogy imádkozzanak érte, és kenjék meg olajjal az Úr nevében. És a hitből fakadó imádság megszabadítja a szenvedőt, az Úr felsegíti őt, sőt ha bűnt követett is el, bocsánatot nyer."

Ez a dolog szerintem arra szolgált, hogy vének (azaz lelkileg érett emberek, akiknek jó belátásuk van valakinek a testi-lelki állapotába, együtt érzők, és jól ismerik az illetőt, hiszen ugyanabba a gyülekezetbe járnak) imádkozzanak a beteg gyógyulásáért. A fenti idézet egy szót sem szól arról, hogy valaki a halálhoz mennyire közel került a betegsége folytán. Nem is említi a halált, csak betegségről szól. Az olajjal való megkenetés szerintem egy kulturális hagyomány lehetett, ezt a mai korban feltehetőleg nem kell átvennünk.


Ha ismersz a gyülekezetedben lelkileg érett embereket, kérd meg őket, hogy imádkozzanak és lehetőleg böjtöljenek is érted! Akár telefonon keresztül is jó, ha imádkoznak.


"Nem vétkeink szerint bánik velünk, nem bűneink szerint fizet nekünk. Mert amilyen magasan van az ég a föld fölött, olyan nagy a szeretete az istenfélők iránt" (Zsoltárok 103:10-11).

"Isten előtt a töredelmes lélek a kedves áldozat. A töredelmes és megtört szívet nem veted meg, Istenem!" (Zsoltárok 51:19)


És az orvosok akármennyire sok negatívumot mondanak, Istennek van hatalma arra, hogy meggyógyítson, bármilyen fázisban is van a betegséged, ha ez az ő akarata! Láttam már csodás gyógyulásokat is a gyülekezetünkben. Imádkoztunk és böjtöltünk, Isten pedig meghallgatott minket! De azért az orvos utasításait is tartsd be, hiszen az is Istentől jövő segítség lehet.

2015. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!