Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatalon, ilyen esetben...

Fiatalon, ilyen esetben megkaphatom a betegek kenetét?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok. Nagyon beteges.

Pár hónapja visszatért egy súlyos betegségem, amit csak leállítani lehet. Már jó pár éve nem jött vissza.

Már kezdtem reménykedni, hogy végre jobban vagyok, de kiderült a napokban, hogy nemhogy jobban lennék, hanem súlyosbodott az állapotom. Már nagyon megvisel lelkileg és nem bírom.

Most kellene alkalmazni a kezelés egy durvább módját, mivel nem haladunk (csomó gyógyszer...stb ellenére sem).

Azt szeretném tudni, hogy így megkaphatom-e a betegek kenetét ilyen fiatalon, vagy súlyos esetben kapható meg csak?

Illetve azt szeretném még meg tudni, hogy milyen ember adhatja, tehát, hogy kell-e rang (pl: püspök...stb), vagy elég a pap is?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és válaszokat.



2015. okt. 5. 22:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Felveheted természetesen. Nem kell semmi rang hozzá, elég egy pap. A Bibliában is benne van a betegek kenete a Jakab levelében, úgyhogy nincs benne semmi hókuszpókusz.


Kívánom, hogy a szentség által nyerj gyógyulást testileg és lelkileg, ha viszont nem így akarja Isten, akkor pedig sok erőt, kitartást és hitet kívánok a szenvedések elviseléséhez.


S ne feledd: Az istenszeretőknek MINDEN a javukra válik!

2015. okt. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

a 9-es egy igazi tudatlan paraszt, nyilván neoprotestáns, én is protestáns vagyok félreértés ne essék, eszem ágában sincs a katolicizmus pártját fogni


vannak olyan cselekmények amik imádságok kicsit másképp, ahogy embereknek is leírhatod amit akarsz ne mcsak mondhatod ugyan így nem feltétlen csak imádkoznak érted hanem megkennek


remélem ha ez ellen ennyire kikelsz hogy "hókusz pókusz" akkor a keresztelés és úrvacsora is csak "hókusz pókusz" neked, amit a lelkész vagy a másik testvér ad, ne mond nekem ,hogy nem mert Isten adja, akkor a kenetet is Isten adja!


az ószövetségben is volt számos ilyen kézzel fogható "hókusz pókusz" amit Isten nyilvánított ki, szóval nem lehet azt mondani "nem biblikus" de még az újszövetségben is maga az úrvacsora, a kézrátétel, a betegek emgkenése (jakab levél végén, innen származik ez a szokás a mai napig) és még sorolhatnám, tehát azt sem mondhatod, hogy júdaizálok

2015. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem kell leparasztozni senkit, jót mondott, a tálalás volt egyszerű. Volt majdnem egy gerincsérvműtétem porckorongkopás miatt. Megvolt már az időpont is, de kétesélyes lett volna. Volt akinek segített, volt akinek rosszabb lett. Kértem Istent, hogy gyógyítson meg, meggyógyított negyedik napra. (Nyomta a porc az isiász ideget, az meg lesugárzott a lábamba. Égő fájdalom, ki kellett lépnem a munkahelyemről, mert nem tudtam dolgozni emiatt, aludni sem bírtam, a fájdalomtól sírtam 30 évesen.) Ha engem meg tudott gyógyítani, akkor téged is meg tud, akármi bajod van. Csak ugye ezt meg kell harcolni imában, böjtben, Istenkeresésben. Ilyenkor ki tud derülni, hogy ki mennyire ismeri Istent, vagy milyen kapcsolata van vele.(Szakadár hitgyülis getzi vagyok. Voltam katolikus is.) Isten tartson meg.
2015. okt. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!