Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan rész a Bibliában,...

Van olyan rész a Bibliában, ahol Jézus Jehovának szólítja Istent?

Figyelt kérdés
Megírnátok hol?
2015. okt. 18. 22:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
bocsánat, a nyolcas válaszolót, egészítettem ki, 10-es voltam
2015. okt. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%

a jh- tanuk szerint több helyen is szerepel benne.

nem tudom talán szerintem a Zrtben lehet.

mert én pld soha sem halottam volna hogy Jézus Jehovának hívta volna az atyát.

de persze ilyet is halottam már a jh tanuktól.

pedig Jézus mindég atyának szólította az atyát.

2015. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

# 10


Az ApCsel-ben és a Római levélben is "τὸ ὄνομα Κυρίου" szerepel. Küriosz = Úr. Sehol sem szerepel Jehova az Újszövetségben, de még Jáhve sem.

2015. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

8-as és 10-es!


Sajnos emberek ezreit lehet ismeretek hiányában így megvezetni.

"A zsidók Istent a mai napig úgy is hívják: “a Név” (ha Sém). A bibliai héberben ugyanis nincs szó a “személy”-re, ezért használja a “név” szót: pl. “Isten nevét segítségül hívni” = magát Istent segítségül hívni; “Isten nevét magasztalni” = magát Istent magasztalni azért, aki Ő. Ez a számunkra furcsa szóhasználat átment az Újszövetségbe is, pl. Apostolok Cselekedetei 1:15 “százhúsz név sokasága” = százhúsz főnyi sokaság, vagy Apostolok Cselekedetei 4:12 “nem is adatott az embereknek az ég alatt más név” = nem adatott senki más."


Tehát ilyen fajta héber gondolkodásmód és nyelvezet ismeretének hiányában simán bele lehet önkényesen toldani a Bibliába, és megvezetni emberek millióit a hülyeséggel. Ez nem más, mint egy név bálványozása. A Tanúk hittétele látszólag nem más, mint hirdetni egy kitalált nevet, illetve egy emberi szervezetet.

2015. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
valójában dátumfüggők: 1874-et, majd 1914-et is világvégének hírdették, jóval azelőtt, hogy felvették volna a Jehova Nevet, amire kitér a biblia, hogy ne vegye fel senki.
2015. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
akkor márcsak egy kérdésem van: a septagintában miért nincs benne?
2015. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
85%

Kizárt.


Jézus, ha egyátalán létezett, zsidó volt, mégpedig tanult és hívõ zsidó. Tanult ember volt, tehát jól tudott hébeül ( akkoriban a beszélt nyelv az arameus volt, héberül csak a tanultabbak tudtak ).


Márpedig héberül tudó ember SOHA nem mondta a tetragrammatont sehovának. SOHA.


++++++++++++++


ma 10:15


Többször kértem már többeket, hogy a hit állításaihoz tegyétek hozzá, hogy a kereszténység szerint. ( Én sem szoktam hangoztatni, hogy a kereszténység bálványimádás, ha mégis megemlítem, azzal kezdem, hogy a zsidó vallás legszigorúbb felfogása szerint.


Van olyan feljegyzés, mely szerint nem keresztrefeszítették a rómaiak, hanem maguk a zsidók ítélték halálra és hajtották végre az ítélete az ókori Izraelben szokásos módok egyikével: megkövezték. ( Keresztrefeszítés a zsidó gyakorlatban NEM létzett. )

Ha ez a feljegyzés fele meg a valóságnak, akkor a sehogy nem jön oda, hogy "a kárpit kettéhasadt".

2015. okt. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
rendben van előző, hozzáteszem - de te meg ne tegyél olyan erőltetett kijelentéseket, hogy Jézus "ha létezett" Ennél okosabb vagy te, nem kell az idiótát játszani.
2015. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok választ!

Egy tanúval való beszélgetés miatt írtam ki a kérdést.

Azt mondta, hogy az életem múlik ezen, hogy hogyan szólítom Jehovát és hogy egy becsapás áldozata vagyok, mivel a Bibliából kihagyták Isten nevét.

Mivel én csak és kizárólag arról beszéltem vele, hogy Jézus szólította-e Istent Jehovának és ő a fenti választ adta, arra gondoltam, hogy esetleg tényleg van olyan igehely, ahol ezt olvashatom.

Vannak Tanúk itt az oldalon? Az érdekelne, hogy az ő fordítású Bibliájukban, ahová be/visszahelyezték a nevet, ott található-e ilyen, hogy Jézus Jehovának szólítja Istent?

2015. okt. 19. 23:11
 20/34 A kérdező kommentje:

Ez most egy kicsit más már, mint az eredeti kérdésem, de ha valaki jár még itt és ért hozzá, nagyon örülnék ha kicsit megvilágítaná nekem is a következőket:


Mi alapján mondják a Tanúk, hogy ki lett hagyva Isten neve? Milyen fordításra hagyatkoznak?

Akik pedig azt mondják, hogy nincs kihagyva, azok mivel indokolják?

Az én tanú ismerősöm szerint, a Károli Bibliában is benne van a Jehova név. Hogy lehet az, hogy Károli néhol beleírta, néhol kihagyta -a Tanúk szemszögéből?

Az egyik válaszoló érdekeset írt a bibliai héber személy-t jelentő szó kapcsán. Ez tényleg megállja a helyét? Hol tudok ennek utánaolvasni?

2015. okt. 19. 23:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!