Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasság előtti nemi élet...

A házasság előtti nemi élet tényleg halálos bűnnek számít?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 19:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, elsősorban keresztények segítségét szeretném kérni! Előre is köszönöm!
2015. okt. 19. 19:04
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Jézus is házasságon kívül született, dehát aki megteheti...
2015. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Még pár évtizeddel ezelőtt is az emberek 14-20 éves koruk között házasodtak. Ezek alapján nem is meglepetés, hogy bűnnek számít.
2015. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, a vallási kérdéseket betű szerint, vagy az értelem szintjén vizsgálod. Nagyon különböző eredményre jutsz.
2015. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
A Jóisten nem törődik ilyen piszlicsáré dolgokkal.
2015. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es: konkretizálnád, légyszíves. :)
2015. okt. 19. 20:40
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

A 4. válaszoló házasság előtt szexel, és most keresi magnak a kifogásokat :) De nem, nem lehet kétféleképpen értelmezni a tanítást, főleg nem két egymásnak ellentétes módon.


Azt érdemes tisztázni, mit jelent pontosan a "halálos bűn" fogalma, és akkor ez a kérdés is rögtön a helyére kerül.

2015. okt. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát, mindazon bűnök, amelyek eltávolítanak Istentől, illetve a Szentírásban megfogalmazott tételek ellen valók. Súlyosbító tényező lehet, ha valaki tudja, hogy bűnt követ el, mégsem tesz még csak próbát sem arra, hogy a káros működésével, szenvedélyével felhagyjon. Nekem is van olyan vétkem, amely, tudtomon kívül, súlyos bűnnek számít. Egy papot megkérdeztem erről, akinek az volt a véleménye, hogy mivel nem voltam tisztában a vétkem súlyosságával, azért már más megvilágításba kerül a helyzetem. De pont ezért tettem fel a kérdést, hogy ilyen helyzetbe ne kerüljek.
2015. okt. 20. 06:04
 9/14 Pietrosol ***** válasza:
74%

Szia!


A házasság két ember elköteleződése egymás iránt és ez csak arra a két emberre tarozik. Ha két ember ezt vállalja, házasok és éljenek szexuális életet!


Ezen még az sem változtat, ha ez nem sikerül és esetleg külön válnak útjaik és mással újra kezdik, hiszen az ember tanulja az egymásért élést és a tanulásban bizony benne van a bukás lehetősége.


Sokan, sokféleképpen értik a házasságot, mert van akinek az papi ceremónia és van akinek nem kell hozzá harmadik ember jóváhagyása.


Egyébként sem jó irány, ha a mi bűn, mi nem bűn és az ettől való félelmek körül forgolódik az ember világa. Láncokkal nem lehet repülni.

2015. okt. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

ritka kivétel, hogy egyetértek a pappal.


"aki tudja, hogy mit kellene tennie, mégsem teszi, bűne az annak"


a tudatlanságból elkövetett bűnöket nem veszi figyelembe.


sőt, Jézus megbocsájtott egy házasságtörésen ért nőnek, ha emlékszel. egy dolgot kért "csak"....

2015. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!