Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszik sokan hogy ha...

Miért hiszik sokan hogy ha létezik is Isten szeret minket? (2015)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mielőtt bárki reagálna a kérdésre kérem olvassa el ezt a pár sort mert lennének tisztázandó dolgok. Tudom hogy a kérdés elsőre provokatívnak tűnhet mert elég gyakori a gyakorin. Én tényleg azért írtam ki ezt a kérdést mert nem értem. Ha Isten tényleg létezik és szeret minket, embereket akkor miért van ez a sok katasztrófa? Miért hagyja? Én ha szeretek valakit nem hagyom szenvedni.


A válaszokat elsősorban vallásos/hívő emberektől várom akik jobban értik ezeket a dolgokat de igazából bárki válaszol viszont azt nem szeretném ha megindulna a vita. A válaszokat előre is köszönöm. Ha valaki ezek után is provokatívnak tartja a kérdést akkor elnézését kérem.



2015. okt. 20. 10:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as értékelem hogy próbálsz segíteni de én képtelen vagyok hinni. A másik meg oké hogy sokan ezzel az átírhatták dologgal jön elő de ha belegondolsz nem zárható ki.
2015. okt. 20. 16:29
 12/20 anonim ***** válasza:

engem is materialistának neveltek - és azok az élmények, amelyeket átéltem vezettek az igazság keresésére. Végül is az igazságot keressük mi itt a földön, mindannyian.

(a hamisítás, átírás, félreértés témába most nem akarok belemenni, nem egészen a főkérdésedhez tartozik, a válaszomban sem a szentiratokból idéztem, hanem olyan könyvekből, amelyeket egy mai értelmes fiatal megért és tovább tud gondolni - aktív részese lesz a szellemi életnek, csak annyit, hogy évszázadokon át fűtetlen cellákban másolták ezeket az iratokat - és nem volt "divat " a hazudozás, "önmegvalósítás, átköltés" semmi a másol szerzetesek nevét sem tudjuk. A buddhistáknál pedig nagyon fontos az szóbeli átadás, az áthagyományozó tanítás, tradicio tradita - Buddháig vezetik vissza a patriarkák sorát. A hamisítás, hazudozás a politikusok asztala.)

[link]

2015. okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%
Valamikor 30-35 éve, amikor még nem volt internet, és az IM-ből szereztük a fontosabb információkat, olvastam egy cikket. Hőtérképet készítettek hívők és ateisták agyáról. Azt találták, hogy a hívők agyában egy bizonyos pont melegebb, vérerekkel jobban átszőtt, mint az ateistákéban. Mivel jobb magyarázatot maga sem tudnék, én ezt tartom iránymutatónak ebben a kérdésben. Ez választ ad olyan dolgokra is, hogy a mélyen vallásos nagymamám egy agyvérzést követően miért lett megkeseredett, kiábrándult ateista, vagy hogy egy hitetlen barátom miért lett bősz istenhívő egy motorbalesetben elszenvedett fejsérülés után.
2015. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 pelgrim ***** válasza:
38%

«Miért hiszik sokan hogy ha létezik is Isten szeret minket?»


Nem tudom, talán azért mert azt hiszik, hogy Isten egy jóságos valaki, aki minden embert szeret.


«Ha Isten tényleg létezik és szeret minket, embereket akkor miért van ez a sok katasztrófa?»


Én hiszem, hogy Isten létezik, de szerintem Isten nem szereti az embereket, hanem Isten maga a szeretet. Isten nem egy valaki, nem egy személy aki valakit szeret.


Szerintem Isten egy személynél, egy valakinél minden tekintetben végtelenszer több. A nehézség ott adódik hogy mi képtelenek vagyunk egy nagyobb tekintélyt elképzelni, anélkül, hogy egy valakire, egy személyre gondolnánk, és azon felül azt, hogy mi annak szerves részei vagyunk.


Isten a Szeretet mindenható Törvénye, a vezérlő Alapelv mindenben kihat mindenre és mindenkire, mindennek kezdete és forrása. Minden belőle fejlődött ki, mint ahogy a fa ágai, levelei, gyümölcsei a fa fejleményei, hasonlóképpen mi Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei.


A szenvedés, a katasztrófák nem isten 'engedélyével' történnek, hanem a természet velejárói – az ember aki az anyagi világban ébred tudatra 'olyan lett mint az Isten, megismerte a jót és a rosszat'.

2015. okt. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
43%
Szóval a lényeg, hogy a hívők teljesen kézzelfogható valóságként élik meg isten létezését, és baromira nem értik, hogy mi miért nem látjuk, miért nem érezzük, ami pedig (számukra) teljesen nyilvánvaló.
2015. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Sem ezt, sem az ellenkezőjét soha nem fogják bizonyítani, de sokkal jobb abban a hitben élni, hogy Isten szeret bennünket, és minden a javunkra válik.

Nem kell félni, hogy a Bibliát átírták, és hazugságot olvasunk. Ha elmélyülsz a Biblia tanulmányozásában, rá fogsz jönni, hogy többet tud az ember személyiségéről, az emberi kapcsolatok természetéről, mint a modern pszichológia. Ha a parancsolatait követed, nap mint nap a hasznát veheted.

2015. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Nita!


Jómagam abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a műszaki diploma után másoddiplomásként elvégezhettem a teológiát, és öt év alatt elmélyülhettem a Szentírás tanulmányozásában.


Valóban nem kell attól félni, hogy a Bibliát átírták, a XIX. és XX. század kézirat-felfedezései és azok kiértékelése alapján megállapítható, hogy Isten üzenete, az egykori ihletett szerzők bizonyságtétele sértetlenül maradt ránk oly sok évszázad távolából. Ez annál inkább elgondolkodtató, mert nem természetfölötti módon őrződött meg így! A kéziratok története a korok körülményeinek megfelelő emberi történet: a romlandó anyagból készült autografák odavesztek a történelmi viharokban. A sok-sok másolásnál történtek elírások. Nyelvi, helyesírási, írásmódbeli különbségek is fennállnak. De ami a tartalmat illeti, az csorbítatlan maradt.


Érdekes, hogy éppen akkor, amikor az elfogult racionalista bibliakritika a csúcspontján volt, e kéziratleletek tanúskodtak a bibliai iratok szöveghűségéről. A szövegkritika a legbehatóbb vizsgálatokat végezte el, mintegy mikroszkóp alá helyezett mindent. De az eredmény így is a szöveg azonossága és megbízhatósága lett, teljes egyértelműség a tartalmat illetően.


"Szemben a több mint 5000 ma ismert újszövetségi kézirattal, és az ezret szintén meghaladó ószövetségi kézirattal és kézirattöredékkel, Homérosz Iliászának csak 643 kézirata létezik, Thulydides Peloponnesosi háborújának csak 8, Tacitus műveinek csak két kézirata van meg. A bibliai szöveg hitelességét illetően a bizonyítékoknak olyan bősége áll rendelkezésre, hogy egyértelműen kimondhatjuk: A keresztény ember kezébe veheti a teljes Bibliát és mindennemű kétely vagy habozás nélkül vallhatja, hogy az Isten beszéde, amely a lényeget érintő változás vagy károsodás nélkül adatott tovább nemzedékről nemzedékre az évszázadokon át."

(F. G. Kenyon: Our Bible and the Ancient Manuscripts, 55. l.)


A másik, hogy a hitünk valódi tapasztalatokra épül. Isten nem várja el egyikünktől sem a vakhitet, olyan tapasztalatokat ad, amelyek által nyilvánvalóvá válik a szeretete és a gondoskodása. Bátran próbáld meg te is, megdöbbentő módokon képes megszólítani, és jelét adni létezésének, és irántad való jóindulatának!


Üdv. Péter

2015. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Jézus szolgája ***** válasza:

kérdező,

a válasz,nem csak jó van hanem rossz is.

nem csak Isten van,hanem gonosz is (sátán).

a bűn valóban Ádám és Évánál kezdődőt.

ahhoz hogy ezt meg értsd megkel ismerned a történetét,és akkor azt is érteni fogod hogy mért örököltünk a büntetést.

van a szabad akarat és nem csak Isten munkálkodik rajtunk hanem a gonosz is.

én döntöm el hogy hiszek e Istenben vagy sem,hogy elakarom e venni más vagyonát akár az élete árán is,vagy segítek máson hogy jobb legyen neki.

saját döntés,sátán vagy Isten.

s hogy szeret e minket Isten?

mert úgy szerette Isten az embereket hogy az ő egy szülőt fiát adta értük,hogy aki hisz benne az el ne vesszen.

ő a határtalan szeretet,és aki már megtalálta annak bizonyított a valódiságára és a szeretetére.

2015. okt. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Isten vagy annyira szeret minket, hogy elnézi nekünk ezt a sok hülyeséget vagy már annyira kiábrándult a maga teremtette világból, hogy rég nem is érdekeljük... szerintem a második variáció valószínűbb.
2015. dec. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 világvége1 ***** válasza:
0%
Isten a jókat szereti. Őket segíti, rájuk vigyáz.
2020. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!