Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a hetedik napon...

KZitus kérdése:

Ha Isten a hetedik napon megnyugodott a munkáitól, hogyan munkálkodik jelenleg is?

Figyelt kérdés

János 5:17

Ő azonban így válaszolt nekik: „Az én Atyám mindmostanáig folyton munkálkodik, és én is folyton munkálkodom.”



#munkálkodik #megnyugodott
2015. okt. 23. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%
Tele van ellentmondásokkal a Biblia. Minden és mindennek az ellenkezőjét is alá lehet támasztani. Linkelek egy vicces videót erről: https://www.youtube.com/watch?v=Tt-MWcfjlHg
2015. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nézz szét, még mindig pihen.
2015. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A hetedik napon, nem a hetedik naptól. Persze értelmezés kérdése.
2015. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
sehogyansem
2015. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Roland G. ***** válasza:

Ha például szombaton pihensz,akkor már soha többet nem dolgozol utána?

Ne haragudj,de értelmetlen a kérdésed!

2015. okt. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%

nos, eggyikőtök sem tudja, hogy hátravan még egy sabbatnapi nyugalom Isten népe számára?



ez még a tanúk tanítása szerint előttünk áll.


a hitehagyás már eljött: Isten nevét miattatok káromolják a nemzetek.

2015. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez a pontatlan kérdés. Ugyanis az idézet így hangzik:

"...megszűnék a hetedik napon minden munkájától, a melyet alkotott vala..:"

AMELYET ALKOTOTT VALA...

Tehát a teremtési munkálatokból pihent meg, kvázi befejezte. Az Atya munkálkodik, hála neki, mert ha nem tenné, nem létezne semmi sem, úgy gondolom. :)

2015. okt. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

kedves 7-es köszönöm a válaszodat, hasonlóra gondoltam.


Szerinted mire gondolt Jézus amikor a János 5:17-ben leírtakat mondta?

2015. okt. 26. 18:54
 9/15 anonim ***** válasza:

"Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom."


Ne haragudj, de nem értem a kérdésedet. Az Atyja munkálkodik, ezért ő is munkálkodik. Ennek az előzményét elolvashatjuk, ugye a szombat napra van kihegyezve. Jézus a szombattól függetlenül gyógyított, szabadított, stb. Nem volt mit ezen érteni. A héberek ezen azt értették, hogy letojja a szombat napot, holott Jézus többször kijelentette, hogy szó sincs erről, ő sem tojja le jobban, mint ő maguk, lásd körülmetélés, kútba esett jószág, stb. Mi mást értünk ez alatt, mert itt nem fizikai, illetve kenyérkereseti munkáról van szó, hanem megtartó munkáról.

2015. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Munkálkodik az emberiséget érintő szándéka megvalósításán, azon, hogy akik szeretik őt, örök életet nyerjenek az új világban.
2015. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!