Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves zsidó származású/vallás...

Kedves zsidó származású/vallású Emberek! Ti hogyan tértek meg Istenhez, ha nem hisztek Jézusban?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan zsidó vallásúaktól szeretnék választ kapni, akik Jézus messiási voltát elutasítják.De természetesen olyan zsidó származású/vallásúak is válaszolhatnak,akik felismerték már Jézusban a Messiást, főleg, mert a tanúságtételük számomra mindig érdekes, és nagyon megható is :)


(Jómagam "gentile" vagyok)


Válaszaitok szeretettel várom! :)


Dalma



2015. okt. 23. 21:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Menjel el a Hitgyulibe ott kitombolhatod magad.
2015. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

jó, látom, senki nem óhajt normális választ adni, és megy tovább a tahó viselkedés ... elég szomorú...


A kérdést lezárom, senki ne írjon már! Köszönöm

2015. okt. 24. 20:39
 13/37 anonim ***** válasza:

Kedves Dalma!


Ne feledd, bennünket I-ten arra választott, hogy teljesítsük parancsait ( mind a 613 -at ). A Tórába "elsõszülött fiának" nevezte Izraelt.

És ugye, az elsõszülött fiúnak nincs szüksége közbenjárókra, ha rossz fát tesz a tûzre, az Atya közvetlenül õt voja felelõsségre, illetve gondjaival, azzal is, ha úgy érzi valamit rosszul tett, közvetlenül az Atyához fordul, követítõ, közbenjáró nélkül.

Mi közveglenül I-tennel "rendezzük" a "számlát". :)


Nálunk a megtérésnek ( tsuvá ) két változata van:

1) a Yom Kippur ( Engesztelés Napja ) elõtti szombaton számot vetünk azzal, amit az elmúlt éveben tettünk, nem tetünk és igyexkünk a továbbiakban I-ten útját járni ( a addig olykor eltévejedtünk volna ). Nem "megfogadjuk", mert arról könnyen megfeledkezhetnénk pont amikor nem volna szabad, márpedig I-ten nem várja el a fogadalmat, de ha megtörtént, elvárja, hogy tartsuk.

2) ha valaki - I-ten ments - korábban egyáltalán nem foglalkozott I-tennel, vagy más módon hagyta el a vallását ( I-ten ments kitért ), akkor visszatér a helyes útra, tehát imádkozik, részt vesz a közösségben és tartja a 613 -parancsot.


Ennyi. Nincs semmi külön formaság, gyónás, ilyesmi. Bûnbánat nálunk egyszer egy évben van, pontosabban kétszer: Rosh Hasonó ( = Az Év Feje ), vagyis a zsidó Újév két napján ( kétnapos ünnep ) és Yom Kippurkor. Ez utóbbin imáinkban soroljuk fel az összs lehetséges és lehetetlen bûnöket ( mert szinte biztos, hogy az év során valmennyit elkövettük ) és kérjük I-ten bocsánatát. Ha esetleg valamelyiket nem követtük volna el, azért a bocsánatkéréesbõl nem lehet baj. :)

Hitünk szerint I-ten ilyenkor megbocsátja bûneinket, amit lehet. Amit nem I-tn ellen követtünk el, hanem valameöyik embertársunk ellen, azt I-ten csak akkor tudja megbocsátani, ha már az illetõ bocsánatát elnyertük.


Nagyjából ennyi. Illetve még annyi, hogy az Újhold ( Rosh Hódes = a Hónap Feje ) elõtti napok neve Yom Kippur kátán, vagy is "kis" Yom Kippur, "kis" Engesztelõ Nap, ami azt jelenti, hogy ilyenkor is meg lehet térni és a rabbik szokták hangsúlyozni, hogy voltaképp a legjobb minden nap :)

Bõvebbet vagy a zsidó oldaldkon, vagy az említett címszavak, mint keresõszavak a gugliban, illetve, ha nem gond az angol: [link] ( van az oldalon külön a Mesteredrõl is ).


( majdnem ) off: egnap 21:30 -kor tetted fel a kérdést, vagyis péntek este, amikor már sabbat volt ( kb fél hat óta ), az volt ma ( kb ) fél hétig.

Így ez alatt vallásos zsidó válaszát hiába vártad volna, mert sabbatkor az elektromosság használata tilos, így a számítógépezés internetezés is.


"olyan zsidó származású/vallásúak is válaszolhatnak,akik felismerték már Jézusban a Messiást"

Számazású lehet, de zsidó vallású semmiesetre sem fogadhatja el, Nem fér össze a zsidó vallással, több okból.

Bocs, így is elég hosszú lett ( nekem idõben ), ezért csak amit ezzel kapcsolat ban más kérdésnél írtál, hogy a Zsidó Biblia ( amit Ti "Ószövetségnek" neveztek ) is megigéri a Ti Mestereteket.

Nos, akeresztény Egyházaknak ezek az állításai egyszerûen téves fordításokon alapulnak. De ha ez érdekel, errõl bõvebben rabbit kérdezz légyszi, pl [link] -on. ( Persze, nem biztos, hogy már másnap válaszolnak, mások is kérdeznek és a rabbik nem csak válaszolással foglalkoznak :) )


ma 03:13 írta: "Hasznald nyugodtan magadra a " goyishe " pejorative kifejezest".

Biztos lehetsz benne, hogy nem zsidó, két okból:

1) zsidó tudja, hogy annak, hogy gój, nincs semmi negatív jelentése, csak annyit jelent, hogy nem zsidó. Hogy negatív tartalma van, azt az antiszemiták szokták állítani.

2) Mivel a zsidó ezt is tudja, tehát, hogy az antiszemiták következetesen állítják, hogy negatív, ezért már jó ideje nem használjuk, nem vaygunk lusták kiirni, hogy "nem zsidó".

Persze, a rögeszmés gyûlölködõk szerint már ez is lenézõ, mert õk esküsznek rá, hogy "felsõbbrendûnek" trtjuk magunkat, pedig hát az Übermensch nem héber szó, ugye :)

Az, hogy "választott", nem "felsõbbrendût" jelent, hanem azt, emit fent írtam.

Annyira, hogy Maleakhi ( Malakhiás ) próféta szájával I-ten maga hívta fel erre a figyelmünket ( bocsi, most nem keresem ki, de Maleakhi könyve nem hosszú, könnyen megtalálod, olyasmi van abban a versben, hogy "olyanok vagytok elõttem, mint a négerek", külpönbözõ fordításokban esetleg más hasonló szó ). Ebbõltudható, hogy bizony ezt butaságot, hogy különöegesek volnánk, már kb 2800 évvel ezelõtt is képzelték némelyek, mégpdig közülünk. Azért figyelmeztette õket a próféta, hogy tévednek.

2015. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

nnedudgi:

"ezért már jó ideje nem használjuk "

dehogynem, hasznanaljuk naponta. Meg a "shiksza"-t is, kulon eloszeretettel

ne probalj annyira simulni, ne legyel egy "shmendrik " :)

Masel und broche

2015. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Kedves nnnedudgi!


Köszönöm szépen a válaszod, ment a zöld kéz! :)


Érdekes, amiket írsz, én pl, nem tudtam, hogy a zsidóság körében két külön nap van , amikor bűnbocsánatot kérhetnek.

Nálunk ilyen nincs, mert bárki, bárhol, bármikor, bármilyen bűnből megtérhet, tételesen felsorolnunk sem kell, én is pl. önállóan tértem meg idén nyáron, egy júliusi éjszakán. (Az én egyházamban gyónás nincs, református vagyok, csak a katolikus egyház mániája, hogy a pap fel tud oldozni. De mégis honnan tudna, mikor ő is csak bűnös ember? Bocsánat az off-topicért)



Írtam, hogy én is próbáltam Jézuson kívül megtérni Istenhez, és Jézus megváltói voltát sem fogadtam el. Imádkoztam, időnként templomba mentem és úrvacsoráztam, de a New Age mozgalomba is bele voltam habarodva (tudod,ezotéria ,okkultizmus is egyéb ilyen veszélyes dolgok tartoznak ide) és igyekeztem sok jót is tenni, ami Istennek tetszhet, mégsem éreztem ,hogy Vele személyes kapcsolatom volna.Időnként olvastam Bibliát, de komolyan nem vettem, a Jelenések könyvéről azt gondoltam, hogy János apostol csak be volt drogozva, amikor ezeket írta.(Utóbb sajnos rájöttem, ez nem így van, mert a Jelenések sajnos igazak, egyre több beteljesül...) Mikor megtértem, akkor is már hónapok óta nem voltam istentiszteleten , és sosem vettem komolyan a saját kereszténységem. Volt is egy rövid időszak, mivel nem éreztem Isten jelenlétét, ateistává váltam. Ez az időszak olyan 2-3 hónap volt. Aztán megint elkezdtem közeledni Istenhez, (utólag belegondolva , Ő kezdett el keresni, mert meggyőződésem, hogy Isten mindenkit keres, különböző módokon) , de akkor is csak az Ő létezését fogadtam el.

Jézusról pedig azt gondoltam, hogy egy egyszerű ember volt, aki sok jó dolgot de túl misztifikálják, és azt gondoltam, hogy házas volt, de utóbb kiderült, ez nem így van.

Aztán, mikor megtértem , aznap éjjel, egy imát mondtam el, amit Istenhez és Jézushoz címeztem.Ilyen imát a kereszténység szerint lehet csak Jézushoz is címezni.


(Kb. ilyesmit mondtam: Mennyei Atyám! Tudom, hogy bűnös ember vagyok, és, hogy a Fiad ,Jézus, értem is meghalt a kereszten. Jézus, köszönöm ,hogy vállaltad a kereszthalált értem! Kérlek, bocsásd meg a bűneim ,Jézus, és oltalmazz attól, hogy újakat kövessek el! Légy Te életem ura, és formálj engem olyan emberré, amilyen szeretnéd,hogy legyek! Mennyei Atyám, Te pedig vezess el arra az útra, amit nekem szántál! Szükségem van Rátok, kérlek, gyertek a szívembe! Köszönöm ,hogy megmentesz Jézus! Köszönöm, hogy meghallgattatok! Jézus nevében, Ámen!)


És ezután olyat éltem át, amire nem számítottam! Isten Szent Lelke szó szerint (!) a testembe szállt! Egészen konkrétan a mellkasomon keresztül a testembe költözött!

Én nem hittem, hogy ilyen van, míg velem nem történt meg ! Ezt úgy kell elképzelned, mint amikor egy filmben egy szellem megszáll egy szereplőt. Korábban egy barátnőm mesélt nekem erről, hogy mikor megtért, ezt élte át , de én azt gondoltam, ez valami szimbolikus dolog. De kiderült, nem, mert ez szó szerint történik. Ez az élmény ,emlékszem nagyon felkavart, mert hajnali 1 körül ébredtem fel, de visszaaludni nem tudtam, és még sírtam is a meghatottságtól.


Azért írtam a kérdésemhez kiegészítve, hogy olyan zsidó vallásúak is írhatnak , akik Jézust felfedezték, mert láttam már több olyan videót is youtube-on, amiben arról beszélnek ők, hogy megismerték Őt, és ez őket teljessé teszi. Számomra is meglepő módon,voltak rabbik is köztük, de olyanok is, akik ortodox zsidó vallásúak voltak.(És nagyon szépen is beszéltek a megtérésükről, többet meg is könnyeztem :) )


Még egyszer köszönöm, a válaszod, és amit javasoltál, hogy járjak utána egy rabbinál, megteszem, mert szerintem mindenképp érdekes téma :)


Isten áldjon és tartson meg Téged!



Dalma

2015. okt. 25. 08:52
 16/37 Tobi Hurwitz ***** válasza:

Kedves kerdezo, itt egy valasz egy vallasos zsidotol.

Azert mert jezus Nem Isten se a messiash.

Isten egy azxal szerintem te is egyetertesz. Isten egy az azt jelenti hogy nincs mas mint O.

Nincs mas ero. Igy ez a 'Isten, fia es a szent szellem' az hulyeseg es balvanyimadas, mert mas ero mint az egy Isten.

Es mafyarazd el nekem hogy egy ember hogy lehet Isten (mint par kereszteny gondolja) vagy hogy Istennek hogy lehet fia?

2015. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Tobi Hurwitz ***** válasza:

Ha beszelsz angolul ezt nezd meg


[link]


Es mert mi tudjuk hogy a Torah igaz mert 6 szaz ezer ember ott volt es latta es atadta fianak aki atadta fianak.... Keresztenysegben egy ember mondta hogy o latta/hallotta, nem bizok benne.

Es amugy ismitol kulombozik mint a tobbi hazug messiasoktol, pl shabtai tzvi?

Es masik vallasoktol, mint iszlam? A neveben is sok embert oltek.

Mondjad, miert is higyunk az istenedbe?

Miert hagyjuk el a hitunket, amit tudjuk hogy igaz valamiert amiben nincs semmi? Valamiert ami atvette a zsido szokasokat es osszekeverte es mondta 'nezd itt az uj vallas higyel bennem'?

Miert higyek valami mas vallasba amiutan lattam zsidosag gyonyoruseget?

Hogy szulethetett meg valaki egy 'virgin' tol?

Semmelyik dolog aminek megkene tortennie a messias megjovetele utan nem volt igaz ra. Jojjon el tortenjenek azok meg es akkor elhiszem.

Es ha nem gondoltok rola mint egy istenre akkor miert olyan fontos hogy higyen valaki benne? Olyan mint 'talalkoztam a kiraly szolgajaval! Ihaz talalkoztam a kiralya de kit erdekel! A postasaval talalkoztam dejo!'

O csak egy ember

2015. okt. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Sanyji ***** válasza:

A zsidó emberektől kérdezném.

Az Mindenható Isten, Ábrahám, Izsák és Jákob Istene miért büntette meg a zsidó népet?

Miért történt meg a diaszpóra?

Miért mondják, hogy nem Jézus a Messiás?

Miről szól az Ószövetség?



Én bizonyságot teszek itt is, hogy a Názáreti Jézus Krisztus a Megváltó, Ő az Isten Fia, aki magára vette a világ(a mi) bűneit és megváltott minket a halálból.

Én Jézusnak hiszek és nem az embereknek.

"Ki a hazug, hacsak az nem, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Az az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút."

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Ez mindenkire vonatkozik, minden emberre, így a zsidókra is.

Az apostolok is zsidók voltak, és ők is a Krisztust hirdették. Sőt meg is haltak ezért a hitükért, nem is akárhogyan. Vállalták a kínhalált, mert tudták Krisztusban örök életük van.

Ez az Igazság!

2015. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Kedves Tobi Hurwitz!

Koszonom szepen a kommented! Hm, azzal egyetertek ,hogy egy Isten van ,de ez az Isten 3szor szent ,vagyis Szent az Atya ,(Teremto) ,szent a Fia ,Jezus (Akire hatalmat Isten atruhazta) es szent az Isten Lelke is. De teljes Szentharomsag neve Isten,akik valojaban egyek. En azt gondolom ,van abban logika ,hogy Isten ugy dontott ,atruhazza hatalmat es Jezusban testet olt. Ahogy olvasom az Oszovetseget ,nekem az tunt fel ,hogy Isten nagyon szerette nepet ,es merhetetlen szeretette megnyilvanult abban is ,hogy sokszor keres nelkul is kegyelmet gyakorolt . Illetve az is egy fontos eszrevetelem ,hogy Istennek sosem az volt igazan fontos ,hogy milyen ritualekat teszunk ,milyen aldozatot mutattunk be,tartjuk-e a szombatot stb. , hanem az erdekelte Ot husegesek vagyunk-e Hozza? At tudjuk-e adni magunkat az O akaratanak ,vezetesenek es bizni merunk-e benne? Tudunk-e ugy elni,hogy a hit nyugalmaval eljuk az eletunk ? Isten azonban azt is latta,hogy az ember alapvetoen nem jo,nincs moralis erzeke ,onmagatol keptelen alazatos es jo lenni ,sokszor onzo az ember es gyarlo , es megbocsatani sem kepes igazan. Ezenkivul ,az ember egy egyszeru testi leny ,akit a vagyai ,almai ,elvarasai ,felelmei,buszkesege vezeti ,es ez kivetel nelkul minden emberre igaz , tehat az ember alapveto rossz termeszete miatt keptelen az Istenhez valo husegre es arra ,hogy Ot tegye az elso helyre az eleteben. Ez a hutlenseg az ami megakadalyozza azt,hogy Isten es ember kozott valodi,elo kapcsolat legyen. Meglatasom szerint Jezus ezert jott a Foldre ,hogy O a sajat kereszthalalaval Isten es ember kozott ezt a serult kapcsolatot helyre allitsa.

Mint irtam ,en is sok modon probaltam Istenhez kozel kerulni ,pl. valasossagal (de ez nalam nem a gyakori istentisztelet latogatasban nyilvanult meg es a Bibliat is elvetettem,hanem abban ,hogy hittem Isten letezeset,ill. imadkoztam es idonkent urvacsoraztam),vagy meditacioval,jogaval ,jo cselekedetekkel ,de alapvetoen nem ereztem ,hogy Istennel volna szemelyes kapcsolatom volna ,sot ,ezek a dolgok ,meginkabb tavol tartanak Tole. Ezenkivul a legalapvetobb ,legmelyebb,legszemelyesebb kerdeseimre sem kaptam valaszt. Pl.arra ,ki vagyok en? (Bar itt nem magamra kerdeztem ra,ki vagyok en Xy-kent ,hanem arra: ki az ember? ) vagy ,hogy miert elek a foldon? Honnan indul az eletem es hova tart? Vegulis ki Isten? Hogyan apoljam a kapcsolatom Vele? Hogyan kell helyesen szeretni? Mi a Jo es mi a Rossz? Ami Jo ,miert jo, ami Rossz,miert az ? Stb.

Es en Jezuson keresztul tapasztaltam meg Istent az eletemben ,es eltem at a Nagy Talalkozast Istennel.

Sokaig magam is elutasitottam Jezust,tulmisztifikaltnak tartottam Ot, sot egy idoben skizofrennek is tartottam Ot. Ez megteresem ejszakajaig tartott ,amikor is Istennel tenyleg talalkoztam. :)


Nekem errol ez a velemenyem ,de nem kell ,hogy egyeterts velem! :)


Megegyszer koszonom a kommented!


Isten aldjon es tartson meg Teged!


Dalma

2015. okt. 25. 23:25
 20/37 A kérdező kommentje:
Kedves Tobi! Meg azt szeretnem mondani,hogy Jezus nem alapitott vallast, mig koztunk elt , O az apostolokon keresztul Isten szeretet es irgalmat szerette volna hirdetni ,de ezt Omaga is tette,mig elt. A katolikus egyhaz tehat NEM Jezus egyhaza, ez csak tevtan ,amit a katolikusok hangoztatnak ,hogy sajat magukat fenyezzek. Es Jezusnak mas foldi egyhaza sincs ,nem is lenne ez fair ,mert bele utkozne a Biblia "aki" elvebe,masreszt ,mert foldi egyhaz tokeletes nem lehet ,ami visszavezetheto a korlatozott emberi tudatra,valamint az alapvetoen rossz termeszetunkre is.
2015. okt. 25. 23:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!