Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Behozhatatlan az a lemaradás,...

Behozhatatlan az a lemaradás, hogy évekkel ezelőtt helyett, csak most próbálok minél inkább közelebb kerülni Istenhez?

Figyelt kérdés

Korábban is tudtam,h. hasznos a Bibliai tanítások alapján élni a mindennapokat, de mégis más irányt választottam.Ekkor még kislány voltam, nem igazán boldog gyerekkorral, majd meghalt a nagymamám és ezt nem tartottam igazságosnak. Csak most jöttel el az az idő,h. végre eltudtam kezdeni mélyebben is tanulmányozni a Bibliát,ill. zarándokhelyekre is szeretnék eljutni.

Most még inkább azt érzem,h. ha már gyerekkorban is jobban tudtam volna önuralmat gyakorolni és a gőg,lustaság,harag nem uralkodott volna el rajtam,eredményesebben tudtam volna követni azt az utat,amit Isten szánt nekem. Ennek ellenére is végig és most is valahogy az az érzésem,h. teljesen sosem tértem le, csak eltávolodtam a helyes iránytól. Vajon még most, 26 évesen van arra esélyem,h. helyrehozzam és úgy cselekedjek minden pillanatban,amit Isten elvár és amit feladatomnak tűzött ki?



2015. okt. 25. 20:29
1 2
 1/19 hisztynka válasza:
100%
Szerintem ehhez sosincs késő.
2015. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg Isten mindazzal is tanított téged, amiket azóta megéltél, hogy eltávolodtál tőle. És azt hiszem, hogy Isten pont akkor örül a legjobban annak hogy válaszolsz a szeretetére, amikor ez megérett benned és amikor ezért mellette tudsz dönteni szabadon, akarattal és szívből. Tehát pont most. Szerintem nincs olyan, hogy behozhatatlan lemaradás, ameddig az embernek lehetősége van Isten mellett dönteni és él is ezzel a lehetőséggel, legyen az bármikor is. Behozhatatlan lemaradás az, ha már nincsen lehetősége valakinek Isten mellett dönteni.
2015. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

"hasznos a Bibliai tanítások alapján élni a mindennapokat"

Azért ezt óvatosan. NAGYON ki kell mazsolázni ehhez a Bibliát, mert igencsak csúnya dolgok is vannak benne.

Tehát NEM a Biblia alapján élsz, ha jót akarsz - legfeljebb annyit tehetsz, hogy kiválogatod a Bibliából azt, amit TE MAGAD jónak tartasz.

Azért ez nem ugyanaz.

2015. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mindenki sajnálja az elvesztegetett éveket, de te még fiatal vagy. Van aki 40-50 évesen áll úgy mint te most.

Szerintem a hívő emberre duplán igaz, hogy a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs értelme. Keresztény embernek minden a javára válik. Visszamenőleg is értelmüket nyerik olyan dolgok az életedben, amikről azt hitted semmi értelme nem volt.

2015. okt. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Jézus szolgája ***** válasza:
100%
az soha sem késő....
2015. okt. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 KZitus ***** válasza:

Szia


Nem kell behoznod a lemaradást. Most, hogy tanulmányozod a Bibliát, tedd azt, amit ott tanulsz. Vagyis tedd meg az életbenben azokat a változtatásokat, amelyek ahhoz szükzéges(ek), hogy Issten előtt elfogadható életet éljél. Szellemével, hatalmas erejével támogatni fog ebben tégedet.

Jó, ha tisztán látod azt, hogy a gőg, és az önuralom hiánya akadálya annak, hogy Istennek tetsző életet éljünk. De legalább ennyire fontos az alázat is. Isten Szava felfedi a szív igazi indítékait, és ezáltal rendkívüli módon arra indítja az alázatos személyeket, hogy vessék le a régi egyéniséget, és öltsék fel „az új egyéniséget, amely Isten akarata szerint teremtetett igazi igazságosságban és lojalitásban” Efézus 4:22–24.

2015. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ahogy mondták többen is, soha sincs késő. Ez a Bibliában is le van írva, erről szól az a példabeszéd, amikor mennek a munkások a szőlőbe dolgozni. Egyik már reggeltől ott van, a másik késik, a harmadik még többet késik, de a gazda mindegyiknek kifizeti a teljes napszámot.


A munkanap jelenti a földi életkort, a tényleges ledolgozott munka a keresztényi életet, a napszám pedig az üdvösség jelképe. Mindegy, hogy melyik életkorban válsz igazi kereszténnyé, ugyanaz az üdvösség a jutalmad.

2015. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Saul embereket mészárolt le tömegesen, mielőtt Pál apostol lett.
2015. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Na igen: ezért jó ez a vallás.

Nincs reménytelen helyzet. Mengele, ha 83 évesen az infarktusa közben megbánta a bűneit - úgy, hogy még csak jóvá sem kellett tennie egyet sem! - akkor most a mennyekben van.

Hallelujja!

2015. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A zsidóknál megkövezték volna...
2015. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!