Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék minél több választ...

Ottó5 kérdése:

Szeretnék minél több választ kapni arra a kérdésre, hogy az emberek vallásosak avagy nem hívők/ateisták?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel e témán belül, hogy milyen százalékban oszlik el az igen/nemek száma. Ha elegendő válasz (20 felett) érkezik abból már kisebb következtetéseket le lehet vonni. Néhány sorban véleményeket is írhattok természetesen.
2014. nov. 18. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én hívő vagyok.
2014. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20 felett? ez komoly? több ezer felett sem biztos,hogy pontos statisztikát kapnál. egyébként nem vagyok hívő.
2014. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet 20 válaszból következtetéseket levonni. Kezdjük ott, hogy szerintem a vallásosak nem igazán járnak a gyk-ra, de egyébként is röhejesen kevés a 20 darabos elemszám. Egyébként biztosan van róla statisztika, keresd meg a neten.
2014. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ateista. Üdv.
2014. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hívő. Hiszek Istenben, Jézus Krisztusban. Nem hiszem a Bibliát szó szerint.
2014. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Erről létezik statisztika, bár biztos torz. Ugyanis akinek a leghalványabb köze is van bármiféle hithez, az hívőnek vallja magát. Akkor is, ha a hitével csak a halála előtt foglalkozik 5 percet.


Az alapvetően ateisták aránya valahol 25 és 50% között lehet a nem szélsőséges országokban.

*alapvetően: itt arra gondolok, hogy inkább ateista, mint hívő. Vannak átmenetek.

2014. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Ne viccelj már! Ha tízezer választ kapnál is itt a GYK-n, az semmiképpen sem lenne reprezentatívnak minősíthető, csupán azt tudhatnád meg, hogy a jelenleg gépnél ülő magyar internetezők világának az a része, amelyik a GYK közösségét képezi és téged válaszra is méltat, hogyan oszlik meg a világnézetek alapján. Ez alapján elég meredek még kisebb mértékű következtetés levonása is. Egyébként én hívő vagyok, de nem naiv.


Eszembe jut egy vicc, bocs, ha már valaki olvasta:


A biológus, a fizikus és a matematikus vonatoznak át Európán. A biológus kifelé bámul az ablakon. Amikor a távolban meglát egy fekete tehenet egy tehéncsorda közepén, felderül az arca, és így kiált fel:

-Jé! Nem is tudtam, hogy Hollandiában vannak fekete tehenek!

Erre a fizikus is felnéz:

-De drága barátom! Helytelen a megállapítása. Így helyes: Hollandiában van egy fekete tehén.

Erre már a matematikus is felfigyel:

-Önök tévednek. A megállapítás így helyes: Hollandiában van legalább egy olyan tehén, amelyiknek legalább az egyik fele fekete.

2014. nov. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ateista vagyok.
2014. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ateista. Egyébként nem szoktam ezt a kategóriát olvasni, a főoldalról kerültem ide.
2014. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Keresztény (krisztusi) vagyok és általában fent vagyok ezen az oldalon.
2014. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!