Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, olvastátok Sam...

Katolikusok, olvastátok Sam Harris: Tények keresztények című könyvét? Ha igen mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

2015. okt. 26. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Beleolvastam. Annyi kiderült, hogy a szerzőnek fingja nincs a kereszténységről és a vele kapcsolatos tényekről. A magánvéleménye meg nem érdekel.
2015. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leszögezem, ateista vagyok.

@1: szerintem pedig nagyon jó összefoglalás, bár Európában valamivel kisebb az aktualitása mert az amerikaiak hülyeségi szintjéhez van belõve. Ugyanakkor az erkölcs emberi szenvedéstõl való szétválasztása, a Bibliára való eszetlen hivatkozás a tarthatatlan részek szõnyeg alá söprésével, a szexualitásra vonatkozó értelmetlen szabályok erõltetése, a tudománnyal szembeni olykor masszív ellenállás a kereszténység szinte minden ágának közös vonása. Az egyetlen elem amivel Magyarországon kevésbé találkozhatsz az intenzív világvégevárás. Tehát kedves #1, a szerzõ nem hazudott és nem is tévedett. Ha pedig fájt magadra ismerni egy-egy esetben, az nem az õ hibája.

2015. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-esnek


"Az egyetlen elem amivel Magyarországon kevésbé találkozhatsz az intenzív világvégevárás"


Attól függ.....


Így katolikusoknál nem igazán ,de viszont a neo-protesntáns gyülekezeteknél ,mint pl. a baptistáknál és a pünkösdi-karizmatikusoknál nagyon gyakori.

2015. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Hogy a kérdéshez is válaszoljak:


Nem vagyok se katolikus ,se keresztény.


Nem olvastam Sam Harris könyvét ,nincs véleményem róla.

2015. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
@3: lehet, de nàlunk nem a lakosság fele van róla meggyõzõdve hogy a világnak nincs még 50 éve.
2015. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!