Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyenek a katolikus...

Miért ilyenek a katolikus fiatalok?

Figyelt kérdés

Korábban azt hittem, hogy a katolikus fiatalok mennyire rendesek. Jó, én is az vagyok, de nem a szabályoknak élek, hanem a szeretetnek.


Sajnos sokban kellett csalódnom: nem annyira a szeretetet és a toleranciát alkalmazzák, hanem a szabályokat, beleértve az önmegtartóztatást. A Bibliát is felhasználják a szabályok bizonyítására

Bár hirdetik az alázatot, azt úgy teszik, hogy mindig gyengébb fél szenvedjen, és az legyen eltiporva.


És még a lányokról nem is beszéltem. Nem hiszem, hogy valaha is fogok még egyszer katolikus csajnak udvarolni. Beszélgetek velük, kérdezek, de máris rosszat sejtenek, és eldurvulnak...



2015. okt. 27. 15:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%
Lèpj ki a klubból, eleve nem látom minek vagy benne. Amiben hisznek objektíven nem igaz, az ottani "értékrend" meg egyenesen csökkenti az emberek értékét. Meg merem kockáztatni, hogy minél távolabb vagy az ilyen közösségektõl, annál több normális emberrel találkozol.
2015. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
A baj, hogy lehet 10 év múlva jössz rá, hogy mit csináltál volna másképp fiatalkorodban, amiket most nem teszel mert az " rossz " meg " nem katolikus " stb.
2015. okt. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
57%
Én kapásból 2 lányt tudok, aki nem ilyen. Ez lehet nem látszik hasznos válasznak, de hasznosabb, ha valaki biztat, mint ha leírja pl. az első, hogy beképzelt vagy.
2015. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
23-as, igenis hasznos válasz, ment a zöld kész. Hol találkoztál ilyen lányokkal? :)
2015. nov. 19. 08:57
 25/28 anonim ***** válasza:
57%
Gimiben és egyetemen. :)
2015. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
76%

Először is kérem ne kövezzetek meg a következő sorok miatt, kategorizálok, de ez mint tudjuk szubjektív...ez az én nézetem, tapasztalataim egyszerűsített változata.

Szóval: Nem tartom magam keményen vallásosnak, az értékrendem és az életem próbálom ugyanakkor néhány alapvető dolognak "megfeleltetni" = szeretet, család, megbocsájtás, racionalitás, őszinteség, kitartás...sorolhatnám...több kevesebb sikerrel, hiszen emberből vagyok...

Nagyon tisztelem azokat akik komolyan vesznek valamit, legyen az katolikus vallás, vagy egyéb..de..és itt jön a de...azokat a lányokat akik nagyon "strict ruled" vallásosak sajnos nem tudom elfogadni, szűk látókörűnek lenni a mai világban pedig nagy hiba. A Pápa is elmondta rengeteg nyilatkozatában (főleg a Párizsi merényletek után) , a Biblia útmutatás, az benne a legszebb, hogy a mondanivalóját lehet mindig az adott kor/korszaknak megfelelően értelmezni..de attól az alapvető értékei megmaradnak. Nem szabad beszűkülni, szemellenzőt hordani, nem szabad az 50 évvel ezelőtti értékrendet gyakorolni...félre ne értsen senki..nem arra gondolok, aki templomba jár, de a fél város átment rajt...nem. Arra, hogy meg kell találni az arany középutat..ma már a házasság előtt nincs szex téma nem működik...a házasság is kezd kimenni a divatból..de ezzel sincsen semmi baj..csak jól kell értelmezni/alkalmazni a dolgokat..2 ember házasság nélkül is szeretheti egymást, segítheti..jóban, rosszban stb.. A lényeg szerintem, hangsúlyozom szerintem! , hogy legyünk mértékletesek...se túl konzervatív, se túl szabados..:)

2015. dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Így van, arany középút kell. :)
2016. jan. 18. 12:38
 28/28 Attila_the_hun ***** válasza:

"A Pápa is elmondta rengeteg nyilatkozatában"


A Pápa és az összes pap mennyen el rendes munkát végezni és ne élősködjenek a becsületes munkából élőkön. A helyes életről szóló prédikációik pedig a tapasztalat teljes hiányában születnek. A Pápa soha nem volt résztvevője a hétköznapi ember életének. Semmi tapasztalata nincs arról, hogy miként él és élhet egy hétköznapi ember. És pont az ilyenek akarják nekem és neked megmondani, hogy milyen a helyes életút? Közük sincs hozzá, fogalmuk sincs arról, hogy egy ember miként tudja élni a hétköznapjait. Frász kapok amikor egy pap szájából hallom, hogy hogyan kell élni.

2016. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!