Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mit szólna a mostani...

Jézus mit szólna a mostani migráns helyzethez? Mit tanácsolna?

Figyelt kérdés
Esetleg bibliai idézettel is alá tudjátok támasztani a véleményeteket?
2015. nov. 12. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekel? Őneki úgysincs meg a tapasztalata az ilyen ügyekben.
2015. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Kb úgytekintene rájuk,mint a zsidrákokra
2015. nov. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Hasonlót mondana, mint Ferenc pápa.
2015. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:

Szia


Persze csak feltételezni lehet azt, hogy egyáltalán véleményt nyilvánítana. Lehet, hogy bibliai próféciát említene, amely most teljesedik, hiszen sokszor megtette ezt.

Nem avatkozna bele(szóban sem), mert azt mondta, amikor itt volt a földön:

"Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való.”Ján.18:36


Miér avatkozna most a földi ügyekbe, amikor teljesen tisztában volt, van azzal, amit Atyja ígért neki: "Majd uralkodói hatalmat, méltóságot és királyságot kapott, hogy a népek, nemzetek és nyelvi csoportok mind őt szolgálják. Uralma időtlen időkig tartó uralom, amely nem múlik el, és királysága nem semmisül meg."Dániel 7:14

2015. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#2! Te valamit nagyon tévesen látsz Jézussal kapcsolatban.
2015. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem sokmindent mondana róluk, és lehet hogy nem is álltalában róluk nyilatkozna, hanem "egyik részükről így másikról úgy"


eleve ez a téma egy rendkívül összetett kérdés, és pl én is csomó mindenben nem tudom mi legyen a véleményem minden álláspont amit hallottam jogos és tartalmaz igazságokat, és gyakran két látzólag ellentmondó állítás is igaznak tűnik nekem

2015. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tehát nem nyújtana nekik semmilyen segítséget? Hagyná, hogy jöjjenek, hagyná, hogy megfagyjanak, hogy kiszáradjanak, vagy meghaljanak egy fertőző betegségben, ami aztán az itteniekre is ráragad, mert nem szabad beavatkozni a világ dolgába?


Tudná azt, hogy segíteni kell rajtuk. Tudná, hogy éheznek, de inkább a jobb élet reményében jönnek; és azt is tudja, hogy hagyja, hogy elárasszák Európát, akkor ő még inkább el fogja veszíteni Európát. Egyrészt békére szólítana fel, másrészt visszairányítaná őket például Törökországba, és enni-inni adna nekik.


És nem azt mondta, hogy az ő királysága nem része a világnak, hanem azt, hogy az ő országa nem e világból való. Aztán meg is magyarázza, hogy ő nem világi király.

2015. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kereszténység egyik alapgondolata az, hogy segíteni kell. Ha ételre van szükség, akkor étellel, és nem prédikációval. Ha egy istenség azt hirdeti, hogy nem szabad beavatkozni a világ dolgába, nem szabad tettel segíteni, csak prédikálni minél többet, az nem lehet jó.
2015. nov. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:
Jézus egy közel-keleti barna bőrű anarchista zsidó volt, szerinted mit szólna? :D
2015. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na és ha szodomába születik? Vagy Spártába?
2015. nov. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!