Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi bizonyítja, hogy a kereszté...

Mi bizonyítja, hogy a kereszténység az igaz vallás?

Figyelt kérdés
Tudom,ez hit kérdése nagyrészt,de van valami a különbé teszi a többitől,amire azt lehet mondani:igen ez más!

2015. nov. 14. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Semmi, csak az emberek egyéni elfogultságból mondják, hogy az övék az igaz vallás. Minden vallásnak vannak sajátosságai.
2015. nov. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

A kereszténység is elég tág fogalmat jelent manapság, sajnos.

Bizonyíték nincs rá, mint a többire sincs.

Számomra az olyan vallás halott, ami nem az életet és szabadságot hirdet mindenkinek. A kereszténységet nem a lista aljára tenném az biztos.

2015. nov. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bizonyítani a bíróságon kell. A lelki élet másról szól.

Aki Krisztust követi annak nem kell bizonyíték, aki meg nem követi, annak sem kell bizonyíték.

2015. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:

Szia


A pontos ismeret, és a meggyőződés. Ezt nem én találtam ki, Krisztus mondta,: "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."Ján.17,3

Ha pontos ismereted van Istenről, és Krisztusról, SENKI nem tud félrevezetni.

Akkor megtalálod a krisztusi keskeny utat (nem utakat).

A hit, az nem lehet hiszékenység. Nem kell elhinni azt, amiről nem vagy meggyőződve. Ezt viszont Pál apostol fogalmazta meg pontosan: " A hit a remélt dolgok BIZTOSÍTÉKON alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló BIZONYÍTÁSA." Zsid.11,1

2015. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem egyrészt az bizonyítja, hogy jóval több történelmi adat tudja alátámasztani mint a többi vallást, persze ez hit kérdése, mert ha mondjuk valaki a szemed előtt támadna fel, akkor se biztos ,hogy elhinnéd amit láttál, ezért igen végső soron ez hit kérdése


másrészt nekem tetszik benne, hogy rugalmas és lelkiismereti irányelvei vannak, nem konkrét "centire betartható", és éppen ezért könnyen kijátszható törvényei(5lépést tenni bűn, de 4,99 lépést tenni még nem), úgy gondolom ha valóban van egy Isten akkor ez az Isten ilyen előírásokat ad, és célokat az ember életébe, nem egyszerűen valamiféle behódolást engedelmességet vár (mint az Iszlám szerint), mint egy "törvénykönyv", mert ugye ha pl Isten emgtiltja, hogy 5 lépést haladjunk, és 4,99 lépést haladunk akkor ha Isten valóban létezik, igenis tudni fogja, hogy mi a valódi szándékunk, a kereszténység ezt a valódi szándékot kutatja


mivel nem tételes törvényeket hanem erkölcsi elveket ad, ezért bármikor bármilyen helyzetben alkalmazható, nem kell azon gondolkodni, hogy erre vagy arra van e egy törvény


ugyan így a keresztény hit lényegi részét nem érintheti semmi ember akadály, ha pl megsemmisülne Mekka, az komoly problémal enne az Iszlámban, a kereszténységben nincs ilyen amit "el lehet venni", hacsak nem maga a lehetőség, hogy valaki megismerje a kereszténységet


szinte teljesen függetleníthető a tudományos élettől, egy nagyon is személyes Istenről tanít, ez igaz az Iszlámra és a Júdaizmusra is persze, de msot ak eleti vallásokkal akarom öszehasonlítani, amik ugye világképet adnak, tehát mondhatni azok azért lettek "vallások" meg "ezotéria" mert a tudomány korábbi, azóta megcáfolt állásához ragaszkodnak, az, hogy van e Isten hit kérdése, az, hogy chi-d vagy idegrendszered van e az nem hit kérdése, az kézzelfogható dolog.

2015. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jézus szolgája ***** válasza:

erre a bizonyíték maga Jézus.

csak őt kel követni a tanításait meghallani,mert a tanításai az agya akarata.

aki megismeri Jézust és annak áldozatát melyet előre meg is mondott,meg ismeri az igazságot.

mert Jézus azt mondta,én vagyok az út az igazság,senki sem mehet az atyához csak is én általam.

2015. nov. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mykola válasza:
A keresztény hit annyiban más, hogy történelmi okok miatt jó helyzetbe került és sikeresen befolyásolta a népeket. Az emberek kb 32%-a valamilyen keresztény vallású, 23% iszlám 15% hindu ... és így tovább. Ha azt nézzük, hogy az isztám elvileg ugyan azt az istent imádja akkor is az emberek mindössze fele hisz egy HASONLÓ istenben mert ugye még az egyes keresztény vallások között is vannak hatalmas eltérések. Egyértelmű bizonyítékot senki sem tud felmutatni nem csak a keresztény de akármelyik másik vallás számára sem. A legtöbbször arra lyukadnak ki, hogy hinni kell és kész. Szabad időmben sok -főleg amerikai- evangélistának az érveit hallgattam és kivétel nélkül mindegyik puszta spekulációra és hitre támasztotta a "bizonyítékait".
2015. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!