Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Annyira de annyire vágyom rá,...

Annyira de annyire vágyom rá, hogy tesókkal többet lehessek közösségben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék minden reggel együtt imádkozni valakivel, valakikkel, vagy közösen Bibliát tanulmányozni, beszélgetni. Korai időpontban. Fél héttől fél nyolcig. Remélem nem vagyok túl irreális. Ja, nem vagyok katolikus, se Jehova tanuja. Tisztelem őket, de én csak egy Istenre és közösségre éhes fiatal vagyok.
2015. nov. 16. 19:30
 1/10 szp72 ***** válasza:

Keress hasonló érzésű és vágyú embereket és járjatok össze. Nem lesz könnyű. Én mindenesetre még a legnagyobb lelkesedésemben sem jöttem össze másokkal minden nap. Olyan volt, hogy hetente négyszer-ötször, de az már tényleg nagyon tüzes állapot volt, s nem tartott túl sokáig.


Persze ha együtt laktok vagy legalábbis nagyon közel, akkor nem annyira elképzelhetetlen.

2015. nov. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sok gyülekezetben van hasonló, esetleg szertartásos körülmények között, nem tudom ez neked mennyire fér bele, amúgy meg keress arcokat, szervezzél ilyen közösséget, biztos van rá pár jelentkező ha körbejársz a lekhelyed gyülekezeteiben
2015. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani (de miért is ne), de többektől hallottam, hogy inkább világiakkal barátkoznának, mint tesókkal. De ne legyen igazam. Talán még fiatal vagy.
2015. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az jó ha ilyen igényeid vannak. De én inkább azt javasolnám, hogy a napi rendszeres imát, Biblia-olvasást, stb. főleg a reggeli órákban, egyedül végezd. "Te amikor imádkozol, menj be szobádba, zárd be az ajtót és úgy imádkozzál a rejtekben lévő Atyádhoz. Atyád, aki rejtekben is lát, megfizet neked." (Mt 6,6)


Ha ezt rendszerré tudod tenni az életedben, akkor közös alkalomnak elég lesz az a heti egy-kettő, amit a közösségek rendszeresen megtartanak. Ezt saját tapasztalatból mondom, de van ennek rendes "szakirodalma" is.

2015. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

érett hívő vagyok, nem tukmálós. Ezt nem én találtam ki:)

aki hívőkkel nem barátkozna, akkor ott vagy az érettség hiányzik, vagy pedig azok az emberek Jézustól is elfutnak. Odaszánt imapartnerek kellenek, nem szédelgők és nem is fanatikusok, szuperszellemiek. Ezeket megmutatják a gyümölcsök. Amugy nem bántottál meg. Azt nehéz

2015. nov. 16. 21:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó ezzel nincs is gond de én nekem pont a közös ima stb hiányzik, kétszer egy héten pár gyülekezeti óra alatt nem lehet tartalmas közösséget építeni, közösen imádkozni, beszélgetni stb
2015. nov. 16. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert.
2015. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pesti vagy? Mert en videki vagyok, de ugy tudom Pesten is talalsz bizonyos beallitottsagu csoportokat. Vannak csoportok akik turazni jarnak, vannak akik egyutt sportolnak, stb-stb. Meg kell talalnod a kozos erdeklodesi pontot. Itt videken egy kis gyulekezetben is van erre lehetoseg.
2015. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Roland G. ***** válasza:
100%

Azt írtad,hogy érett hívő vagy.Akkor biztos van 1-2 hívő barátod is.

Beszéld meg velük.

Lehet,hogy ők meg nem reggel akarnak,hanem délután :)

2015. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

(4. vagyok)


"ezzel nincs is gond de én nekem pont a közös ima stb hiányzik"


Akkor próbáld meg még intenzívebben belevetni magad a rendszeres magánimába. Meg fogod tapasztalni egy idő után, hogy elég lesz az a heti kétszer néhány óra. Nem én találtam ki, ez is egy "gyümölcs, ami megmutatkozik" :)


"kétszer egy héten pár gyülekezeti óra alatt nem lehet tartalmas közösséget építeni"


De lehet. Bőven lehet. Ha nem, akkor ott valami más baj van. :(

2015. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!