Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Honnan lehet...

Keresztények! Honnan lehet tudni, hogy van Isten, hogy Ő végtelenül szeret és végtelenül irgalmas, és, hogy Krisztus a Megváltó? (Mármint azon kívül, hogy a Bibliából. )

Figyelt kérdés

Sokáig kereszténynek hittem magam, de valamiért sosem tudtam olyan közel kerülni Istenhez, ahogy akartam volna.

Nem túl rég jöttem rá, hogy valamiért mintha nem tudnám elfogadni azt, hogy Ő irgalmas. Nem azért, mert nem akarom, hogy szeressen, de van valami furcsa Istenben.


Ma gondolkoztam el valami furcsán. Az 1984-ben van ugyebár a Párt, aminek a vezetője (O'Brien szerint a megtestesülése) Nagy Testvér. Ő annyira szereti az író által "rá bízott" személyeket (a Pártot), hogy nem hagy közülük senkit elveszni. Ha valaki bűnt követ el, akkor vagy megbánja, vagy nem. Ha nem bánja meg, a Szeretet-minisztériumban akkor is meggyógyítják a beteg embereket, akik belátják bűnösségüket, és képesek lesznek az igaz bűnbánatra. Innentől fogva szándékukban áll, hogy szeressék a Pártot és N.T.- t, de nem biztos, hogy rögtön sikerül ez, lehet, hogy kell hozzá még idő. Winston a legvégén, egy katonai győzelem után értette meg, ki N.T., és szerette meg. Ha valaki teljesen meggyógyul (azaz szereti N.T.-T), akkor lelövik, és így soha többé nem fog bűnt elkövetni - azaz meg van váltva. (Oké, hogy a prolik alkotják a társadalom majdnem egészét, a párttagok pedig csak kis részét, de itt nem a hatalomról van szó, hanem az irgalom mértékéről, amit a vezető a rá bízott személyek iránt mutat.)

A kereszténység szerint Istené az egész világ, tehát minden rá van bízva. De csak az emberek üdvözülhetnek, közülük is csak az a pár száz, akiket megváltott. Mert csak az van megváltva, aki elfogadja Krisztust megváltóként. Nincs az a térítés, ami az 1984 c. regényben. Akkor most hogy is van ez? Ha Isten végtelenül irgalmas, akkor hogy lehet, hogy Nagy Testvér irgalma nagyobb az övénél?



2015. nov. 17. 18:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Tudni sehonnan. Hinni és érezni lehet, hogyan munkálkodik az életünkben, miután megtértünk, és igyekszünk a parancsolatok szerint élni. Ha megnézel egy kereszténynek tűnő személyt, akkor az emberi kapcsolataiból tudod eldönteni mennyire jár a krisztusi úton. Milyen a viszonya a házastársával, a szüleivel, a barátaival, a kollégáival, ismerőseivel.
2015. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Minden ember úgy születik ,hogy antikrisztusi,a Sátán hatalma alatt,a bűnben él.

Ebböl az állapotbol szeretne Isten ,Jézus Krisztus által kihívni,kiszabadítani.Küld mindenkinek egy meghívót,

Jöjjetek énhozzám mindnyájan,és bővölködő életetek lesz.

Nem mindenki fogadja el a meghívót,sokan még csak elsem olvassák.

Akik el olvassák ,elfogadják,Jézus hívását szabadítását,azok már tudják,hogy Jézusban van a megigazulás.

Vagyis tapasztalatból,a puding próbája az evés ,ha ízlik meg eszed,ha nem ízlik nem eszed meg.

Kezd el olvasni a János evangéliumát ,és Jézus téged is meg fog szólítani.

2015. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
2015. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
2015. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező:

„Most meg már nem igazán tudok abban sem hinni, hogy létezik, pedig valahol belül tudom, hogy léteznie kell.”


Akkor először is egy kicsit megtámogatjuk a hitedet.


Miért hiteles a Biblia, miért Isten által ihletett?

A Bibliát Jézus Krisztus személye és eljövetele hitelesíti, aki 3 dologgal igazolta Istentől küldöttségét

- magas szellemiségű erkölcsi tanító volt, szeretetet állította középpontba

- csodákat tett, betegeket gyógyított, halottakat támasztott fel, vízen járt, kenyeret szaporított, Feltámadt, stb

- ószövetségi próféciákat teljesített be, egy lista ezekről

www.biblia.hu/muv_jkm/jkm_mess.htm


Az Írások előre megírták hol, mikor születik, hogy csodákat fog tenni, és hogy népe bűneiért szenved. A próféciák keletkezése és beteljesítése egyértelműen emberfeletti erők tevékenységére utal.


Két példa


Mik.

5,2 De te, Efratának Bethleheme, bár kicsiny vagy a Júda ezrei között: belőled származik nékem, a ki uralkodó az Izráelen; a kinek származása eleitől fogva, öröktől fogva van.


Ésa.

53,1 Ki hitt a mi tanításunknak, és az Úr karja kinek jelentetett meg?

53,2 Felnőtt, mint egy vesszőszál Ő előtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt néki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kivánatos!

53,3 Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orczánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.

53,4 Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!

53,5 És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.

53,6 Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét [vers 4.] ő reá veté.

53,7 Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!

53,8 A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!

53,9 És a gonoszok közt adtak sírt néki, és a gazdagok mellé jutott kínos halál után: pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában.

53,10 És az Úr akarta őt megrontani betegség által; hogyha önlelkét áldozatul adja, magot lát, és napjait meghosszabbítja, és az Úr akarata az ő keze által jó szerencsés lesz.


A Fiú dicsősége és rangja már ószövetségi írásokban is előrevetítődik pl.


Zsolt.

2,7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.

2,8 Kérjed tőlem és odaadom néked a pogányokat örökségül, és birtokodul a föld határait.

2,9 Összetöröd őket vasvesszővel: széjjelzúzod őket, mint cserépedényt.

2,10 Azért, királyok, legyetek eszesek, és okuljatok földnek bírái!

2,11 Szolgáljátok az Urat félelemmel, és örüljetek reszketéssel.

2,12 Csókoljátok a Fiút, hogy meg ne haragudjék és el ne veszszetek az úton, mert hamar felgerjed az ő haragja. Boldogok mindazok, a kik ő benne bíznak!


Jézus fellépésének és halálának idejéről

biblia.hu/muv_jkm/jkm_dan.htm

2015. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget, viszont van még valami, amit nem értek.

Mi értelme van Isten irgalmának és a megváltásnak? Mert ugye, ha bűnösök vagyunk, akkor elvileg kárhozatra kellene jutnunk. De Isten annyira szeret minket, hogy megváltott a kereszten. Aki megbánja bűneit, él Isten irgalmával, annak Isten megbocsát. De ez a bűnbocsánat nem ér semmit, mert az ember újra bűnt fog elkövetni. Aztán megbánja, Isten irgalmát kéri, majd megint megbántja Őt valami bűnnel. Ha Isten n alkalommal megbocsát, az ember (n+1) - edszerre is bűnt fog elkövetni, és lehet, hogy bűnbánatra már nem lesz ideje, mert hazafelé nem figyel az úton, és elcsapja a kamion. Ha pedig úgy hal meg, hogy nem tudott bűnbánatot tartani és ismét megtérni, akkor elkárhozott. Akkor meg mit ért Isten irgalma? Semmit. De akkor meg miért olyan fontos?


(Páran kérdeztétek, miért írtam, hogy csak néhány száz ember üdvözülhet. Pont azért, amit itt is leírtam. Nagyon kis esélye van annak, hogy valaki ártatlan, amikor meghal.)

2015. nov. 18. 20:23
 17/34 Jézus szolgája ***** válasza:

aki Jézust követi és az ö tanai szerint próbál élni,az mindent meg tesz hogy el kerülje a bűnt.

természetesen ez lehetetlen,de nem fog oly nagy mértékű és megbocsájthatatlan bűnt elkövetni hogy azt még Isten sem bocsájtaná meg.

de ennek az egyik feltétele hogy elfogadjunk Jézust mint urunkat s megváltónkat,aztán már csak azt kel tennünk amit tanított.

2015. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
53%
A 17es válasz nagyon jól leírta. Jézus megváltott és én kértem, de ember vagyok, körülöttem rengeteg a bűn és a kísértés és újra és újra elbukok, de ahogy egy szülő a gyermekét, úgy Isten is mindig felemel és haladok tovább. Sehol sem írja a Biblia, hogy magamtól kell tökéletesnek válni, máskülönben elveszek.
2015. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
"De ez a bűnbocsánat nem ér semmit, mert az ember újra bűnt fog elkövetni." - Bizony úgy lesz azután is, ha én nem változom meg. De ha én megvallom, megítélem a bűneimet teljes valójukban, akkor igenis megváltozhatok, lélekben újjászülethetek. Mert az őszinte bűnbánat ide vezet.
2015. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
Üdv! Sajnos én még olyan emberrel nem találkoztam (élőben báris, videón meg mondhat bárki bármit), aki az imént említett módon megváltozott volna, "újjászületett" volna, de nagyon szeretnék megismerni egy ilyen embert, sokat segítene az én hitbéli erőmet újjáéleszteni! "Legyetek tökéletesek, miként a ti Atyátok is tökéletes"!
2015. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!